Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deer-y na wschodnie rynki

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 maj 2008 - 14:55

John Deer-y na wschodnie rynki Również podzielam zdanie że nie wierzę w montaż na poszczególne kraje -całkowite nieuzasadnione ekonomicznie zarządzanie fabryką a co do tych tokarek i opiłków LoL :) -padłem , a co on Kaszpirowski że wzrokowo ocenił zawartość i jakość stali .Stali jest tyle gatunków a niektóre firmy życzą sobie specjalnie odlewane stopy.Organo-leptycznie nie da się zbadać stali :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deer-y na wschodnie rynki Dzisiaj, 14:18
  •  

#22 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 maj 2008 - 21:30

John Deer-y na wschodnie rynki hehe vril nawet kaszpirowski by takiego czegoś nie zrobił :) choćby ten temat był wałkowany 100 stron to i tak nie rozstrzygniemy czy na wschód idą gorsze jd. ja juz powiedziałem ze to nie jest polityka poważniej firmy żeby na wschód sprzedawac dziadostwo. pozatym na chłopski rozum: jaki zysk ma z tego firma skoro czy w niemczech czy na ukrainie rolnik musi zapłacić za ten ciągnik i nigdzie go za darmo nie dostają. czyli firma i tak dostaje swoje i tak...

<1000...ale zleciało :)...>

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#23 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 17 maj 2008 - 10:16

Kolego Michał 16-masz racje!I pamiętaj hasło reklamowe firmy John Deere-"Niezawodność jest naszą siłą".Te woły o których piszesz to coraz cieniej pierdzą. :)

Z takim myśleniem to najlepiej na konia się przesiąść. Wskaż mi ciągniki które się nie psują, albo samochody które się nie psują. Mój ciągnik też miał awarie, a jakoś nie miałbym chęci zmienić go na inną markę :)

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 maj 2008 - 17:13

John Deer-y na wschodnie rynki skrzypek jakos dziwnie chce oczernic JD - tylko po co??
robert nie wierze, ze nie wolalbys fendta 400 :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 maj 2008 - 17:51

John Deer-y na wschodnie rynki @brzozak-a niby dlaczego chciałby Robert mieć Fendta ?-ani to cichsze ani mocniejsze :)-no joystick ma :)

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 maj 2008 - 18:55

John Deer-y na wschodnie rynki no w porownaniu do serii 6030 premium z AP, command arm, amortyzacja to niekoniecznie, ale takiego jak ma robert to chyba by nie stracil :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 17 maj 2008 - 20:22

John Deer-y na wschodnie rynki Absolutnie nie mam najmniejszego zamiaru oczerniać firmy JD!Ale prosze mnie zrozumieć,przykładowo porównując się do samochodów-jak kupuje drogi,nowy samochód np.Audi A6 to jestem więcej niż pewny,że w drodze on mnie nie zawiedzie.A gdybym miał kupić nowego(nieprodukowanego już co prawda) Poloneza,który jest 1/10 wartości nowego Audi to wiem czego po tym Polonezie moge się spodziewać.I tak należało by rozumować kupując nowego John Deera i kupujący tak myślą-drogi to praktycznie bezawaryjny.Z tego co widze to kupując sprzęt John Deera to płacimy za marke i komfort.A tą bezawaryjność (słynną przed laty) firma John Deere zaczyna lekko zaniedbywać.

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 maj 2008 - 23:11

John Deer-y na wschodnie rynki to sie nazywa optymalizacja produkcji :)
kazda firma szuka tanszych kosztow, co moze sie odbic na awaryjnosci, ale raczej szuka sie zrodel alternatywnych, aby podniesc bezawaryjnosc :) to sie tyczy wszystkich koncernow, a nie tylko JD.
poza tym inaczej sie wykorzystuje dzis maszyny niz 20 lat temu i nie ma co sie dziwic, ze maszyna nie przepracuje takiej ilosci godzin jak kiedys gdyz jest to zwiazane z tym jak bardzo intensywnie ona pracuje :) jest taki temat na AF apropos starego i nowego fendta i tam wiele juz zostalo powiedziane :)

#29 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 18 maj 2008 - 07:32

to sie nazywa optymalizacja produkcji :)
kazda firma szuka tanszych kosztow, co moze sie odbic na awaryjnosci, ale raczej szuka sie zrodel alternatywnych, aby podniesc bezawaryjnosc :) to sie tyczy wszystkich koncernow, a nie tylko JD.
poza tym inaczej sie wykorzystuje dzis maszyny niz 20 lat temu i nie ma co sie dziwic, ze maszyna nie przepracuje takiej ilosci godzin jak kiedys gdyz jest to zwiazane z tym jak bardzo intensywnie ona pracuje :) jest taki temat na AF apropos starego i nowego fendta i tam wiele juz zostalo powiedziane :)

no mozna powiedziec tak: im więcej pierdół tym trudniej nad tym wszystkim zapanować... nie jest sie w stanie przewidziec czy jakis obwód czy styk sie nie nadpali albo nadmiernie rozgrzeje i juz lipa... my ze wzgledu na rewers bralismy serie 6x00 bo w 6x10 podobno czesto gesto sie psuja rewersy (rewers powedrował pod kierownice z prawej strony koło gazu gdzie przedtem był) i teraz jak kupowac to juz uwazam ze tylko nowego...
DEZERTER

#30 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 maj 2008 - 15:48

no w porownaniu do serii 6030 premium z AP, command arm, amortyzacja to niekoniecznie, ale takiego jak ma robert to chyba by nie stracil :)

Porównaj mojego Jelonka do 309 albo tego troszkę wyższego a nie do 412, bo to troszke różnicy :angry:

No za swojego to wolałbym Fendta, ale kupując w przyszłości wiekszy ciągnik z wypasem jak Fendt 400 to wybrałbym JD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 27 maj 2008 - 00:40

John Deer-y na wschodnie rynki Bardzo si <_< My też swoje sprzętowe plany na przyszłość wiążemy z tą marką <_<
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 maj 2008 - 06:41

John Deer-y na wschodnie rynki e tam trzeba wszystkich popróbować <_<

#33 Share hospodar hospodar

hospodar
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2008 - 16:03

John Deer-y na wschodnie rynki Ja mam jd który jest z przeznaczeniem na Rosję. Nie ma nic innego co by nie było dostępne w fabryce - mianowicie jeśli życzy się sobie mocniejszą skrzynię lub most, to robią to za dopłatą. Awaryjność z kolei to jest loteria - każdy o tym wie,jak trafi się trefna maszyna to sie będzie psuć, a siłą marki jest to ile tych trefnych maszyn sie zdarza.

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 16:49

John Deer-y na wschodnie rynki Czytał ktoś artykół w poradniku rolniczym nr 17? "jonder dere od środko"
Fabryka w Mannhein produkcja roczna 38 tyś ciagników od 5020 w górę, zatrudnienie 2860 osób powierzchnia zakładu 40 ha, z tego pod dachem 17 ha, pozatym jonder ma 56 fabryk w 18stu krajach i 200 dostawców części,

dziennie w mannhein powstaje 200-250 ciągników, więc czy można przypuszczać jakiś sabotarz?
podobno do serii 5620 dużo podzespołów powstaje we włoszech i w brazylii, czy w brazylli są produkowane na nasz rynek sera 5020?
tak wogóle czy to możliwe żeby na wschodnie rynki były produkowane te same modele w innych fabrykach?
(pytam również o sdf - czy agrofarm mógłby powstawać w innej fabryce niż explorer lub r3? )

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 16:55

John Deer-y na wschodnie rynki byc moze chodzi o podzespoly, ze sa produkowane w tylu krajach, bo ciagniki sa skladane w 3 krajach (jesli sie nie myle).
myslalem ze seria 5020 jest skladana we wloszech, a nie w niemczech

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 16:58

John Deer-y na wschodnie rynki ja też słyszałem że we włoszech ale w artykule wyraźnie jest napisane że od 5020- w górę są składane w mannham, więc sam już nie wiem, tzn tak o podzespoły bo w innej prasy w innej fabryce kombajny w innej w finlandii maszyny leśne itd itd.

Jak to jest jak zamawiam ciągnik to oni tam już wiedzą gdzie idzie i dany model wiedzą że robią dla polaka czy tylko czekają aż z taśmy taka seria zacznie schodzić, tzn np. chce z klimą jakąś rozbudowaną skrzynią ale bez pneumatyki czy czegoś tam jeszcze, to co jest takie zamówienie i ręcznie domontowują jakiś reduktor co był w opcji czy jak?

#37 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 23:39

John Deer-y na wschodnie rynki Koledzy tak poczytałem te wasze posty i pozwolicie że napiszę swoje zdanie na ten temat. Opinie że ciągniki na rynek niemiecki i polski są inne słyszałem od wielu ale nigdy nie miałem potwierdzenia. Mam kolegę który ma kontakty z niemieckim dealerem JD i twierdził że ciągniki się różnią. Jak sami napisaliście JD ma około 200 poddostawców zresztą jak inne marki więc fabryka to montownia podzespołów. Skrzynia zapewne w całości przychodzi z ZF, mosty Carraro itd itd.
Zrobić ciągnik na inny rynek wcale nie jest tak trudno (zaoszczędzić mam na myśli). Np. robione są ciągniki pod zamówienie dealera np z Polski i wtedy lecą podzespoły np alternator ISKRA a nie BOSCH, pompy hydrauliczne nie Sauer Danffos ale BOSCH rehstrot (chyba źle napisałem), opony nie Michelin lub GoodYear ale Firestone, zamiast zaczepów Walterscheid (najlepsze i najdroższe) jest CBM (sporo tańsze) itd itd. Więc sporo można zaoszczędzić na elementach podzespołów dodatkowych ciągnika, moim zdaniem skrzynia i silnik są takie same na różne rynki bo tutaj nie opłaca się oszczędzać bo serwis tych elementów jest drogi ale reszta czemu nie. Ciągniki zjeżdżają z lini niby takie same ale różnice mamy widoczne dopiero po bliższym spojrzeniu.
Miłych zakupów życzę. Pozdrawiam

#38 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 czerwiec 2008 - 08:50

John Deer-y na wschodnie rynki ale jakie sens w oszczedzaniu na częsciach i podzespołach skoro i tak stratega cen np JD jest taka ze cene ustala się nie na podstawie kosztu produkcji tylko na podstawie siły nabywczej w danym kraju
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#39 Share rolnik96

rolnik96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,modelarstwo rolnicze,motocykle

Napisany 23 czerwiec 2008 - 08:55

John Deer-y na wschodnie rynki Mam pytanie opłaca sie kupić John Deere w Czechach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 09:16

ale jakie sens w oszczedzaniu na częsciach i podzespołach skoro i tak stratega cen np JD jest taka ze cene ustala się nie na podstawie kosztu produkcji tylko na podstawie siły nabywczej w danym kraju

Chyba nie sprzedają w Polsce poniżej kosztów produkcji? ;)

Myśle że @MCKYLO ma sporo racji. Tyczy sie to też ciągników innych marek.

Dodaj odpowiedź