Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Pottinger Novadisc 305

  Odczepiona na łące bo podczas transportu wyskoczyła mi z lewego CBM huh.gif I się obaliła na bok dry.gif , naszczęście było to na łące gdzie jest miękko.

  Inne obrazki użytkownika

  6 Komentarzy podziel się zdjęciem

  No nieżle aż strach myślęć co by było jak by siena drodze wypieła pewnie by się poważnie uszkodziła tojakieś te cbm-y zetora złabe albo ten jakiś wadliwy bo jeszcze takiej historii nie słyszałem :blink:
  CBM to chodzi o tylne haki od ciągadeł przy Zetorze?

  CBM to chodzi o tylne haki od ciągadeł przy Zetorze?


  Tak właśnie oto
  czyli kosiarkę miałeś postawioną do pionu i przewóciła się na bok???co stało się z drugim hakiem???nie urwałeś czegoś???szcęście w nieszczęści, ze to łąka a nie ulica...
  Jechałem sobie wolno czyli dwujką i jadłem kanapke, nagle łupło i kosiarka wisi tak na ukos. CBM był normalnie zamknięty po tym jak się to stało. Na szczęście nic się nie urwało, tylko przy jabłku pękł kołnierz bo się zaparł o ramę kosiarki. Samo doprowadzenie do stanu maszyny polegało na jej rozłożeniu, ale przy takim przechyle nie mogłem jej odbezpieczyć i sprawa oparła się o kołek i lewarek kolejowy i jak ją rozłożyłem to musiałem odczepić ją.
  Co do przyczyny to mógł być zbyt duży nacisk boczny, a ja jeszcze ją żeby się lepiej kosiło przestawiłem na prawo bardziej, tu na zdjęciu te siwe bolce są już w pozycji takiej jak kosiłem rok temu. Szczęście w nieszczęściu że stało to się na łące bo nikogo nie uszkodziłem no i maszyna jest cała, bo na asfalcie bym ją potrzaskał jak nic.
  u kumpla w proximie też częśto wyskakują