Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Massey Ferguson 698 i John Deere 570

  Tagi: ciągnik, rolniczy, massey, ferguson, 698, john, deere, 570, prasa, rolująca

  Dzisiejsza praca w polu jak marzenie piękne belki i w ogóle tylko te chmury w tle... nie dość że nie dało się przez nie dokończyć balowania to jeszcze w trakcie powrotu gdy tata jechał C330M a ja Fergusonem jakieś 5 m za nim, miedzy nas spadła linia wysokiego napięcia ( na szczęście nie dotknęło ani maski MF ani C330 ani ziemi) Linia zawisła jakieś 50 cm nad ziemią i co najgorsze to była jedyna droga którą można było wyjechać stamtąd, więc wycofałem jak najdalej i jak najszybciej Ferdkiem od tej linii i musiałem czekać na straż pożarną i pogotowie elektryczne żeby to usunęli ... I teraz pytanie jeśli ktoś wie.
  Czy z takiej linii może przeskoczyć iskra? A jeśli tak na jaką odległość ? (Dodam że padał wtedy deszcz i wszystko było mokre)

  Inne obrazki użytkownika

  15 Komentarzy podziel się zdjęciem


  To miałeś farta :o

  Pożar gwarantowany.

  no miałes szczęście na pewno iskra może przeskoczyc

  O kur*a , szok . Gdzieś czytałem 2 lata temu że ktoś kombajnem zawadził właśnie o linie wysokiego napięcia i zmarł :( 

  Nie zawadzil a właśnie przeskok się zrobił i chłopaka zabiło.

   Chyba o to chodzi.

  Miałeś mega szczęście że nie spadło na was.. ;)

  Z tym nie ma żartów jakieś 10km ode mnie 2 lata temu zabiło chłopaka na kombajnie bo linki były nisko i niezauważył wiadomo jak to przy żniwach zabiegany itp  :mellow:

  ta sprawa chyba byla w "sprawie dla reportera" ?
  Pewnie bylo to srednie napiecie o mocy od 15kV do 30kv i bezpieczna odlegosc to 10metrow, powyzej 30kV jest to 15metrow a powyzej 110kV 30metrow