Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie ostatnio ciele 3 tygodniowe ładny okazały byczek  zdrowy jak koń. Przychodzę rano a on jak zdechlak . Biegunka nie mocna nie słaba charczenie na płucach prawie zanikanie oddechu. Brak siły na utrzymanie sie na nogach leciał jak kłoda . Zastosowałem od razu antybiotyk do pyska i do mięśniowo oraz wlewkę z elektrolitami  nie widziałem poprawy stan się pogarszał o koło godziny 12 stwierdziłem że chyba zdechnie ale było mi go szkoda wybrałem się do wet ( dobry wet zawsze korzystam z jego usług) przedstawiłem co  sie dzieje dał antybiotyki i dwie strzykawki domięśniowo selen i magnez po aplikacji tych strzykawek ciele w ciągu godziny było zdrowe . Sam nie dowierzałem .....wydałem 100 zł na wszystko ale dzis bryka i rośnie w oczach

Opublikowano

a zamierzasz szczepić czy leczyć?pewnie jak każdy antybiotyk,po ok 2 ha działa

Opublikowano

a zamierzasz szczepić czy leczyć?pewnie jak każdy antybiotyk,po ok 2 ha działa

 

Kupiłem i zaczął charczeć dałem mu linco-spectin(linkomycyna+spektynomycyna) ale jakoś nie przechodziło byłem u weta kazał zaaplikować draxxin- charczeć przestał na dwa dni i zaczął ze sraniem....nie wiem co teraz zrobić, na tą chwilę poprawiłem linco-spectinem a co dalej???Wet i znowu draxxin??

Opublikowano

u mnie wet w takich dziwnych przypadkach pobiera krew od zdrowego byka 2x 10 cm do strzykawek i domięśniowo podaje cielakowi,jeden w szyję drugi w zad,jak cielak ponad 100 kg to 2x 20 cm

Opublikowano

Jak kaszle to nie ma co czekać na rozwój choroby tylko wezwać weta, Im prędzej tym lepiej, bo choroba szybciej opanowana i niższe koszty leczenia.

Opublikowano

Dzwoniłem do wet. to powiedział  że jak mają apetyt to na razie obserwować bo to wirus i powinien sam przejść ale niepokoi mnie bo już drugi zaczyna kasłać no i gorączka jeden ma 39,2 a drugi 38,8 C.

Opublikowano

a w jakim wieku ten byczek? 39 to normalna temperatura dla cieląt. Teżmiałem wirusa na jeieni, kaszlało wszystko od małych po duże ale tak jak przyszło tak i przeszło, mój wet zachował zimną krew i powiedział że jak to wirusowe to nie ma skutecznego leku

Opublikowano

Około tygodnia to trwało u dużych sztuk była też biegunka u mniejszych nie, teraz mam 3 takie około 200kg to też potrafią sporadycznie pokasływać ale jedzą, pija wiec narazie się nie martwię.

Opublikowano

to tak jak wszędzie chyba teraz,pogoda taka i wirusów pełno

Opublikowano

dzisiaj rano urodził mi się  duży i ładny byczek problem w tym że po kilku godzinach miał małe ilośći wydzieliny z nosa w kolorze szaro-żółtym z domieszką krwi. czy spotkaliscie sie z takim przypadkiem?

Opublikowano

Trochę się zalał płynami  i teraz to wypływa tak mi się wydaje

Opublikowano (edytowane)

Mam problem z zakupionymi cielętami, a mianowicie: jeden chętnie pije mleko, ale ma problem z jedzeniem paszy stałej tj. siana, kiszonki z kukurydzy, młóta. Trochę podłubie i na tym koniec. Dodatkowo męczą go biegunki. I inny chętnie pije i je, ale ma biegunkę. Biegunki nie są stałe. Cielęta mają je przez jakieś 2 dni i potem jest kilka dni przerwy i tak w koło. Były odrobaczone iwermektyną. Myślałem, że to pierwotniaki, ale badanie je wykluczyło. Inne cielęta zakupione razem z tymi też miały biegunkę ale po 3-4 tygodniach z tego wyszły i są już ładne. Cielęta są litewskie. Poję je optimmilem 2x3l. Dostają młóto, bo nie trawią już całych ziaren owsa i kukurydzy.

Miał ktoś podobny problem?

Edytowane przez romualdR
Opublikowano

witam mam cielaka w wieku 2 miesięcy ostatnio zaczął mi się katarzyć   stracił apetyt nie chce   wstać wypija trochę  mleka ok.1 litra  co może być  przyczyną - zapalenie płuc ? nie ma biegunki 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Agri23
      Witam chciał bym się dowiedzieć czy można kupić cielaki z gór bezpośrednio od rolników nie od handlarzy jeśli tak to jaka jest cena cielaki mięsne albo mieszańce
    • Przez krowiarz87
      cielak jest chory .Wczoraj byl u niego weterynarz i dowal leki i sam nie wie co mu jest .wypróżnia jest normalnie nie ma biegunki ale  wczoraj  zrobil kupe  z krwia co to moze być . pije ale niechce sie podniesc . Weterynarz mowil aby posmarować denaturatem .  Pomoże mu to . Dać mu mleka z  zbożówką
    • Przez MarcinKoczewski
      Cześć wszystkim 
      Mam dylemat robie remont w oBorze  i  chce  wysłuchać waszych propożycji  
      Jak radzicie mi zrobić kojce dla cieląt z desek   Cży  z rur ?
      Jak wygląda to u was 
      Kojce grupowe czy  osobne 
      Jak grupowe jak  z pojeniem? 
      I czy u was się nie ssą  za uszy i pępki




    • Przez ROLNIKwMarynarce
      witam. mam pytanie jezeli jestem rolbikiem a chce kupic cieleta 300 km od domu to potrzebuje do tego samochod przystosowany w 100 % czy moge kupic dostawczaka i zalozyc wode w nim i to wystarczy ? potrzebuje jakies zezwolenia ?
    • Przez Bananek
      witajcie. wprowadzilem cieleta do kojcow po wiekszych bykach i nie otrafia pic z poidla. tzn pic potrafia, ale maja za male nosy aby je wcisnac. co robic? myslalem, ze jak beda spragnione to same znajda co i jak, a tu stoja i becza. czekaja, az im nacisne i naleje wody. na jezyczek przykrecic talerzyk czy zmienic poidlo na inny typ? mialem kiedys te z plywakiem ale o kant d. je rozbic. ciagle sie zacinal ten mechanizm jak w spluczce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v