pelepele22

Jaka firma płógów na zdjęciu ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pelepele22    0

Witam mam do kupienia pługi takie jak na zdjęciu podobno są to lemkeny lecz nie mogę znaleźć w internecie takich samych i troche się zmieszałęm czy warto za taką cene .  więc Pytam jaka może być to firma i model ? Pomóżcie. Wysyłam dodatkowo linka z ofertą. 
https://www.olx.pl/oferta/okazja-plug-4-obrotowy-lemken-opal-140-nie-huard-CID757-IDi8ob9.html#018397251f



post-51587-0-00835800-1476985849_thumb.jpg

post-51587-0-05254700-1476985850_thumb.jpg

post-51587-0-79411400-1476985850_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dobre, uśmiałem się do łez, jak czytam takie posty.

 

To jest pług Lemken Opal 140.

Na tabliczce znamionowej będzie model i rocznik, ale na podstawie zdjęć mogę powiedzieć tyle, że wygląda na koniec lat 70-tych lub poczatek 80-tych.

Pług malowany, zapewne przez obecnego sprzedwcę - to na minus. Co do stanu elementów roboczych niewiele widać, ale wymienił lemiesze i dłuta, zaś płozy są w dobrym stanie - a to dobra wiadomość.

Stan techniczny można ocenić tylko i wyłącznie na podstawie oględzin na miejscu i sprawdzeniu podczas pracy.

Zwróć uwagę na ramę, czy nie była spawana oraz na obrót pługa, czy dokonuje się płynnie. Sprawdź stan obrotnicy i siłownika obrotu. Najważniejsza sprawa to praca na polu bez tego nie kupuje się pługów. Jeśli przejdzie pozytywnie testy można zastanowić się nad zakupem.

 

Na tym koniec. Nie będę wypowidał się na temat: "czy warto, czy też nie".


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

slowńka ńe potżebóież?? I tak jak ktoś już tu wyżej napisał, na tych zdjęciach jest jeden pług!! czemu niektórzy piszą i mówią o pługu w liczbie mnogiej??


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepele22    0

Ludzie dajcie spokój z tą ortografią i stylistyką zdań. Po prostu chciałem szybko napisać temat i nie pomyślałem o błędach... Dobrze by było brać przykłady z przysłów choćby z tego :" głupi nie zauważy, mądry nic nie powie", ale cóż dużo filozofów i polonistów A mogę się założyć, że bez automatycznego słownika wiekszosc wstydzilaby się cokolwiek napisać... aby przypadkiem błędy nie zrobić :) BANG...
Panie bodzio1108 może wypowie się Pan na temat pluga? Bo z J.polskiego jest Pan dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Witam,

Posiadam ten model pługa który jest pokazany na zdjęciach już od 2 lat. Zapłaciłem za niego 9 500 PLN, był sprowadzony z Niemiec z nowymi odkładnicami a lemiesze(dwuczęściowe) zostały wymienione w tym roku- nie ma problemu z częściami. Jestem z niego w pełni zadowolony a orka wygląda przepięknie w porównaniu do sąsiednich pól. Główny test zaliczył w tym roku jak musiał przyorać wyrośniętą gorczyce.

 

Minusy: jest ciężki, toporny, stary rocznik pewnie z przedziału-1975-1980 według katalogu i już swoje zrobił.

Tuleje na obrocie koła podporowego pewnie do wymiany(2x80 zł sztuka) a może też na wieżyczce.

 

Mam katalog z listą części jakby ktoś potrzebował.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam. Posiadam pług Kuhn i ma problem z obracaniem. Liniuje i nie chce obrócić musze 2 raz hydrauliką ruszyć żeby obrócił. Gdzie szukać przyczyny, może ktoś się spotkał z takim czymś? Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez dawidosos11
      Witam serdecznie czy ma ktoś na sprzedaż trzymanie wieży do pługu huard470 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj