Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

maniek20    71

tylko ja sie pytam gdzie dursban ma rejstracje na rzepak bo ja nie mogę tego znaleść

Wiadomość z agroFakt.pl

loquito    14

Etykiety różnią się datami w prawym górnym rogu na pierwszej stronie. Na jednej etykiecie jest rok 2010 i nie ma rzepaku a na drugiej jest 2015 i już rzepak jest. 

maniek20    71

to musze zmienić proteusa na słodyszka a dursban dać na pierszy straszał z toprex tebu i borax i jakieś mikro i makro które dziś dojechały

konio1011    12

co bedzie lepsze na chowacza? Dursban + pyretroid czy bi 58 ew nurelle?

ogar118    62

Dursban + pyretroid = nurelle

Bi średnio się nadaje.

d4rek    16
Napisano (edytowany)

To komosa?

post-69633-0-77875100-1490460963_thumb.jpg

post-69633-0-80153300-1490460998_thumb.jpg

Edytowano przez d4rek

ogar118    62

Komosa by wymarzła. 

Tobołek polny.

Raczej Dursban + cypermetyna np: cyperkil = Nurelle

Dokładnie. Cypermatyna to chyba też pyretroid?

Wojtek987    61

Niestety też taki mam!!!!:-(:-(:-( Oby te sarny sraczka chwyciła!!!

d4rek    16

Sarny losie i powodz, co tu mowic tobolki uprawiam, losie juz zglosilem reszte czekam nawet 1 dawki nie dalem wczoraj wjechalem z 1 dawka na zboza gdzie jest bardziej sucho to 400 m Bog sluchal modlitwy i przeklenstw jak ze sciezki zjezdzalem

d4rek    16

Komosa by wymarzła.

Tobołek polny.

Co polecisz ?, galera nie bierze z tego co widze.

renovoltage    72

Teraz to specjalnie nic nie dasz rady zrobić raz nie am czym i nie jest to bezpieczne a rzepak coraz większy i bardziej podatny na uszkodzenia, poza tym temperatury zanim się ociepli na tyle żeby galera działała to już będzie za późno bo rzepak wybije w pęd, warto wyciągnąć wnioski na przyszła jesień i to co zostało pilnować jesienią

d4rek    16

Podaj herbicyd, ja mieszkam na podlasiu tu inny swiat, rzepak ledwo ruszyl wiec moge smialo opryskac za 2 tyg. Oprysk jesienny odpadal - sialem w piach, teraz powodz taki mamy q.. klimat.

bools    13

panowie powiedzcie co myslycie o basforiarze 36 stosowal ktos jakie opinie bo mam zamiar kulic I nie wiem

loquito    14

Basfoliar 36 = mocznik + siarczan magnezu + kieliszek mikroelementów. Osobiście uważam że samemu można zrobić taki Basfoliar za połowę ceny. Ani nie odradzam ani nie polecam. On jak dla mnie ma jedna zaletę - jest wygodny w stosowaniu bo wlewasz i tyle. 

loquito    14

Z tym kieliszkiem to chodziło mi że jest tego no bardzo mało. Mi się wydaje że jakbyś dał przykładowo 25kg mocznika + 25kg siarczanu magnezu + 1L Mikrovit Mangan + 1L Plonvit Zboże, lub zamiast Mikrovit + Plonvit użyć jakiś bardziej skoncentrowany nawóz mikroelementowy dedykowany do zbóż i wtedy to byś uzyskał tak 30L Basfalioru za jakieś 90 zł. Ale to jest tylko moje zdanie i nikomu tak nie każe robić. 

ogar118    62

Co polecisz ?, galera nie bierze z tego co widze.

Nie pomogę bo nie mam doświadczenia w wiosennych zabiegach. 

Czy to Bodziszek?

Trochę mnie dziwi że osoba która ma 100 ha rzepaku nie potrafi fiołka polnego rozpoznać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?