Skocz do zawartości
uzytkownik01

Pęknięta tuleja Ursus 2812

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

Mam problem, co zrobić z pękniętą tuleją w bloku silnika 2812. Pęknięcie spowodowało zniszczenie uszczelki i dostanie się spalin do układu chłodzenia. Czy możliwe jest podklejenie pękniętej tulei? 

Pęknięcie jest 1 cm w dól i 2,5 cm w bok.Mieści się to w komorze spalania.

Proszę o doradztwo. 

AlaCapone    4529

Kup oryginalny komplet na jeden cylinder. Szkoda czasu i nerwów na doraźne rozwiązania.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    4529

To już zależy od Ciebie i zasobności portfela. Jeśli to oryginał, który nie brał oleju i prawidłowo pracował to ja bym zostawił a wymienił tylko wadliwy komplet.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

Agriculture    175

Tuleja do wymiany. Ile on ma nastukane motogodzin? Trzeba przemyśleć czy nie wymienić wszystkich. Tuleje z same z siebie rzadko pękają. Dostał pożądanie w du.e, przegrzał się czy co?

Człowiek z pasją

Motogodzin ma 2400, po zdjęciu głowicy uszczelka była z silikonem, nie wiem czy to oryginalna.

Ciągnik jest u mnie pół roku. Nie wiem czy wymiana jednej tulei nie wpłynie na wysokość sprężania .

Jeśli oddam do remontu to w zakładzie i tak pewnie wymienią wszystko. W domowych warunkach nie mam

czy tego zrobić. 

tomek73    195

Jeździłem na tak pęknietej tulei z 5 lat i nic się nie działo.Nie porównujcie MF do 360 bo nie to całkiem coś innego.Przy wkładaniu pękła mechanikowi z 4 cm  w dół zaryzykowaliśmy i zostawiliśmy ją tak.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ania2701
      Witam, czy ktoś wie jak spuścić wodę w Ursusie 5714 i mógłby dokładnie napisać co i jak a najlepiej poprzeć to zdjęciami co i w którym miejscu odkręcić itd?
    • Przez Dominik_1211
      Tak jak w temacie. Czy  w ursusie 5024 mozna jakos zwiekszyc moc np na pompie paliwa? Z czego np wynika wieksza moc w ursus 6024? Jaki moglby byc ewentualny przyrost mocy?
    • Przez Krzys375
      Witam,
      Ursus 4514 96'

Założyłem naprawione wtryski bo wszystkie lały, nowe paski klinowe SPA1357, nowy alternator.

Po odpalaniu ciągnika coś, gdzieś piszczy.

Pasek bardzo mocno poluzowałem ale ciągle piszczy.

Co może być przyczyną? Pompa wody, sprężarka? Czy pompa wtryskowa jeśli jest zużyta może wydawać taki dźwięk - nie wiem . . . wtryski są zregenerowane a mówił mi Pan od naprawy że jeśli pompa słaba może nie mieć siły podać paliwa.

Proszę o pomoc
    • Przez ursus-5314
      Mam pewien problem z moim Ursusem, a mianowicie podczas ciężkiej pracy na wysokich obrotach wszystko jest w porządku, ale gdy tylko odpuszczę gaz, płyn ucieka nadmiarem z chłodnicy, w ciągu 2 godzin uciekło ok 4l, dodam że w chłodnicy nie widać żadnych bąbelków w płynie, ciągnik normalnie pracuję (więc raczej to nie uszczelka pod głowicę), dolny wąż jest pusty, nie ma w nim płynu. Co to może być???
    • Przez Janesz
            Nagły spadek mocy , chodzi jak by bez 1 cylindra i dziwnie klekocze i słychać to w tłumiku , nie wiem co jest pomóżcie