MrRadny69

Cieleta z Włoch

Polecane posty

Również kupiłem trzech ,,Włochów'' i niestety szału nie ma, jako tako ubite są, ale niskie do tego chorowały na potęgę.
Mają teraz 7 miesięcy, załączam zdjęcia.

post-207205-0-24617800-1482863391_thumb.jpg

post-207205-0-29481700-1482863470_thumb.jpg

post-207205-0-08157800-1482863496_thumb.jpg

post-207205-0-33155200-1482863595_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwóch z tych trzech ma już po prawie 330 kg w 10 miesięcy więc z nimi nie jest tak zle, ale jeden odstaje już o 82 kg, niższy od pozostałych o 20cm i krótszy o tyle samo.
Czym grubszy jest ten niby włoski sim gdy ma 2 tygodnie tym będzie mniejszy w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsnow    24

A pies ich ebał czy to ze Słowacji Austri Litwy czy Włoch.50% zdechnie 20% będzie po leczeniu karłowate i zostaje nam to 30% które ma nam -przy zakupie cieląt zapewnić zysk a tylko daje zwrot zakupu. Dwa lata bez mała tyrania za zwrot kosztów zakupu cielaka. I FAJNIE GDYBY TO BYŁO WSZYSTKO ALE SYFY JAK IBR BVD BRSV PI3 GROBOWIEC I CAŁA MASA BAKTERI? Ludzie zrozumcie że jak jest obrót kilkaset sztuk cieląt na tydzień to musi to być i nie ma bata małe cielaki padają jak muchy po dwóch tygodniach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

kupiłem z litwy i łotwy na poczatku roku 42 sztuki, osiem odjechało i to chyba jeszcze nie konic ... lepiej kupic polskiego hf za 800zł niż te piekne mmy z zagranicy. Ja nie kupie juz nigdy cielaka od handlarza a tym bardziej zagranicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

aaaa i przez pierwszy miesiąc cielaki były super a później to tragedia, najgorszy 2-3 miesiąc każdy jeden płuca. zrobiłem badania krwi... i pi3 mycoplasma bovis... porażaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34

Te "ala wlochy " to totalna porażka jak ktoś może coś  takiego sprzedawać w Polsce .Włosi importuje od nas dobry i ciężki towar a nam wciskają  kit ,nie kupujcie cielakow z Włoch ja osobiście  się  przekonałem  że  to nie jest interas mianowicie chłodzi  mi o tę przyrosty wagowe .ostatnio sprzedałem parę sztuk ,największy 550kg w 24miesiace szału  niema 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2
Dnia 20.12.2017 o 18:09, stonka15ak napisał:

Te "ala wlochy " to totalna porażka jak ktoś może coś  takiego sprzedawać w Polsce .Włosi importuje od nas dobry i ciężki towar a nam wciskają  kit ,nie kupujcie cielakow z Włoch ja osobiście  się  przekonałem  że  to nie jest interas mianowicie chłodzi  mi o tę przyrosty wagowe .ostatnio sprzedałem parę sztuk ,największy 550kg w 24miesiace szału  niema 

 

ja też nie wiedziałem i kupiłem , mam go 13miesiecy i na dzien dziś jest 400kg przeszło może 410kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Kolega kupił  20 szt . 2 lata 580 kg srednia waga , pokrojowo ładne.  Tylko takie niskie były  i strasznie wariaty że  strach do kojca wejść  bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

Też mam takie dwa wiek 14 miesięcy wagi ok 400kg... więcej takich nie kupię drogie były A wagi wysokiej nie osiagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34
Dnia 4.03.2019 o 09:25, malorolny121 napisał:

Kolega kupił  20 szt . 2 lata 580 kg srednia waga , pokrojowo ładne.  Tylko takie niskie były  i strasznie wariaty że  strach do kojca wejść  bylo.

Mnie jeden podurbowal .a ryczal na całą wieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj