Raugia

Zakup ziemi rolnej przez studenta

Polecane posty

Raugia    0

Witam,
 

Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

Pozdrawiam
Raugia

Edytowano przez Raugia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Żeby kupić ziemię rolną MUSISZ być rolnikiem to primo. Wykształcenie rolnicze jeszcze Cię nim nie czyni :P Secundo musisz mieszkać na terenie gminy w której chcesz dane grunty zakupić ( lub w gminie sąsiedniej) minimum 5 lat. Zakup ziemi rolniczej w chwili obecnej jest dla tzw ,, ludzi z zewnątrz " bardzo utrudniony. Musisz dokładnie poczytać rozporządzenie o obrocie ziemią rolną i tyle ;) Życzę powodzenia w spełnieniu marzenia i zostaniu ROLNIKIEM B-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

 

Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.

Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 

Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?

Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

 

Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

 

Pozdrawiam

Raugia

 

Jeśli studiujesz ten kierunek i jesteś np na 3 roku to masz szansę uzyskać zgodę na zakup gospodarstwa i duże szanse jej uzyskania nie jest prawdą to że musisz mieszkać w tej gminie gdzie chcesz kupić nieruchomość życzę powodzenia ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Secundo musisz mieszkać na terenie gminy w której chcesz dane grunty zakupić ( lub w gminie sąsiedniej) minimum 5 lat. 

Bzdura Nie ma czegoś takiego Być może mylisz to że chcąc dokonać zakupu należy być minimum 5 lat zameldowanym w gminie w której znajduje się jedna z działek wchodzących w skład twojego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raugia    0

Serdecznie dziękuje za udzielone odpowiedzi :)
 

@rolstudent - jeden mąż mi odpowiada :P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Bzdura Nie ma czegoś takiego Być może mylisz to że chcąc dokonać zakupu należy być minimum 5 lat zameldowanym w gminie w której znajduje się jedna z działek wchodzących w skład twojego gospodarstwa

Masz rację mój błąd ;) Aczkolwiek jest jeszcze jedna możliwość :D Załóż związek wyznaniowy wtedy bez żadnych problemów kupisz ziemię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jest bodajże jeszcze prostsza możliwość - można zawrzeć notarialną umowę dzierżawy i po 3 latach będzie prawo pierwokupu dla dzierżawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację mój błąd ;) Aczkolwiek jest jeszcze jedna możliwość :D Załóż związek wyznaniowy wtedy bez żadnych problemów kupisz ziemię ;)

 

Mylisz się wcale tak łatwo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kupując też całe gospodarstwo niema chyba tych wymagań. Trzeba po prostu przetestować ustawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Trzeba miec pole na siebie minimum 5 lat i takze tyczy sie mlodego rolnika? Mam zamiar kupic kawalek ziemi a mam pole na siebie dopiero 3 lata. Jak to jest panowie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Wedle ustawy musisz zdobyć zgodę ANR na zakup więc szykuj łapówę aczkolwiek prawdopodobnie są myki aby to obejść Jak zawsze zresztą

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. W tym roku kończę technikum rolnicze i zamierzam iść dalej na studia. To co mnie interesuje to wszelka technika rolnicza. Szukam dobrej uczelni z dobrze wyposażonym warsztatem praktycznym i odpowiednim podejściem do studenta. Chętnie rozważę się każdą uczelnię lecz wolałbym aby były one umiejscowione w jakichś większych miastach i najlepiej na południu kraju. 
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 
       
      Proszę opisać:
      -Jakie są wymagania aby się dostać?
      -Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?
      -Atmosfera na uczelni i kierunku?
      -Kadra dydaktyczna?
      -Zaplecze praktyczne?
      -Akademik?
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
       
    • Przez RadosławKowalski
      Dzień dobry
       
      Jestem studentem IV roku kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Prowadzę badania do pracy inżynierskiej na temat wizerunku marki ciągników i maszyn rolniczych. Chciałbym prosić czytelników forum o uzupełnienie ankiety dotyczącej wizerunku marki. Badania w tej dziedzinie pozwolą mi wyciągnąć wnioski o tym jak ważna jest marka, jeśli chodzi o proces decyzyjny zakupu ciągników i maszyn rolniczych.
       
      Poniżej link do ankiety:
      https://docs.google....iewform?c=0&w=1
       
      Dziękuje za pomoc
    • Przez Leszek54
      Mam do sprzedania działkę 5 ha i zastanawiam się jakie w obecnym stanie prawnym są ograniczenia w jej obrocie? Czy jeśli kupujący również jest rolnikiem, to czy może on bez problemu kupić moją ziemię, nawet jeśli mieszka w innym województwie? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
    • Przez Divinegirl
      Czy są może tutaj jakieś osoby wybierające się na magisterkę, kierunek rolnictwo - UTP Bydgoszcz ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj