Skocz do zawartości
steffler1

7Cielaki na pastawisku bez mamek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
steffler1    16

Witam.
Większość tematów opasania bydła na pastawisku jest z udziałem mamek a mnie interesuje opasanie byczkow bez mamek. Moje pytanie brzmi: jakie przyrostu mogę osiagnac na pastawisku gdzie wpuszczę Cielaki około 150kg ale nie będzie przy nich mamek? Trzeba uwzględnić że pastwisko byłoby przesiane na nowo dobrej jakości trawa i byczki byłyby dokarmiane słoma jeczmienna i rzepakowa, no i jeszcze to że byłyby to jakieś w miarę rasowe byczki.

Wiadomość z agroFakt.pl

Taurus83    88

hoduje się tak. nie bedą tak rosły jak na kuku ale  jak im podyspiesz owsa to bedzie ok. tylko ppowyżej 300 kg zaczynaja sie problemy z ogrodzeniem :) 

Taurus83    88

osiagną bez problemu. hodowaliśmy kiedyś w ten sposób sporo byków. ważne aby miały dobrą zielonkę do pasienia. no i musisz im słomę dawać lub siano jak chcesz śrutem dokarmiać bo inaczej bedzie z nich ciekło

steffler1    16

cieszy mnie to. jak już jesteśmy przy pastwiskach to jakie ogrodzenie polecacie dla takiego bydła. myślałem nad siatka leśna tylko na ie wiem czy można ją pod pastucha podłączyć.

mora    14

ja bym  dał siatkę leśną i pastuch przed nią. minimum jeden drut 

Dosyć drogie rozwiązanie, jeżeli masz dobrego pastucha wystarczy jedna linia na odpowiedniej wysokości. Zwierzaki mają respekt przed prądem. Zadbaj o odpowiedniej wielkości kwatery i pamiętaj, że nadzoru nad tym, co się dzieje z ogrodzeniem i bydłem , nic nie zastąpi.Myślę, że twoje założenie,że do jesieni zrobisz " eksportówki" ma szanse powodzenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jazda
      witam ma takie pytanie czy opłaca się kupować byczki od takich firm:http://allegro.pl/ci...2076112972.html i czy są takie firmy w województwie Mazowieckim lub Lubelskim??
    • Przez adamixc330t1
      Witam. Potrzebuję cielaki 3dniowe ras mięsnych, mogą byc krzyżówki z rasami mlecznymi. Proszę o pomoc!
    • Przez Reko232
      Witam.
      Planuje zakupić byczki w wadze ok 80-100 kg do hodowli do dużej wagi zastanawiam się nad rasą lm czy sm.
      Planuje kupić w firmach załączonych w linkach;

http://rogofarm.pl/strona_glowna.html
      http://olx.pl/oferta/byczki-cielaki-simental-limuze-angus-blue-belg-charolais-i-jalowki-CID757-ID5RXIl.html#b621f9efa2;promoted
      proszę o opinie na ich temat.
      A może zna ktoś kogoś innego godnego polecenia??? 

jestem z mazowieckiego

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, mam pytanie, jak kupujecie cielaki (mięsne) to na co zwracacie uwagę ? Mam na mysli to, jak poznać że towar jest dobry. 
      Ktoś mi mówił że dobry byczek musi mieć grube nogi czy coś takiego. Wiem że zależy dużo od rasy. Proszę podzielcie się doświadczeniem. 
    • Przez Karczycho
      Posiadam w ciągłej sprzedaży odchowywane cielęta ras mięsnych oraz mieszanych w wadze od 60 kg do 110kg
      Ceny od 700zł do 1300zł

Cena cieląt uzależniona jest od wagi i aktualnej ceny rynkowej. Możliwość negocjacji i indywidualnego ustalenia końcowej kwoty sprzedaży. Przy zakupie większej ilości rabat.

Możliwość dowozu zwierząt do klienta
      Dane kontaktowe
      Ostrzeszów
      tel 607173983