Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DearJohn    32

Witam, mam pytanie odnośnie wałów posiewnych Jacek, czy na lekkiej ziemi klasa IVa-V John Deere 5720 (85KM 4 tony) poradzi sobie z 5m Cambridge'a i jaką średnice wybrać, pytam gdyż producent dość ogólnie podał 86-96 KM a waga w 450mm a 530mm to 500kg różnicy więc na pewno ciągnik inaczej będzie szedł, jeśli są jacyś użytkownicy takich wałów prosiłbym o ciągnik z jaką robią i jak z zapasem mocy??  Z góry dzięki, Pozdrawiam.

iron    667

ja mam 6.2 m i 530 i ziemia średnia i ciężka. to 8111 ma co robić po równym jeszcze ujdzie.a z kolei 1212 daje rady. przedni napęd przydaje się bo pod górę 8111 na 18.4r34 lubi grzebać.

tomek73    256

Pop siewie to 360 spokojnie poradzi, ale po orce raczej bardzo dużych problemów nie powinno być.

Wiadomość z agroFakt.pl

Zaczyn    509

Lepiej weź większą średnicę, ciągnik będzie miał lżej, my nasze wały ciągamy NH TM140 tylko ze my mamy z włóką do której trzeba +40 km w porównaniu do samych wałów

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

juras    1

Posiadam wały 5,2 m ,fi. 50 z firmy agro-faktory (takie same jak z Expomu) i powiem że na równinach zetor 5340(60KM)daje radę bez problemu ale pod górkami ma ciężko,natomiast Fendt 311(110KM) praktycznie ich nie czuje,gleba IV,V i trochę III klasy.

iron    667

tak po równym jak piszą 360 pociągnie ale ja mam góry i wiem co mówię w 1212 mam koła szerokie od 514 i on daje rady bez problemu ale 8111 lubi zamieszać pod górę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PIETER6441
      Szykuje się do zakupu agregatu uprawowego raczej będzie pół zawieszany i z możliwie z jak największymi wałkami i z tyłu obowiązkowo wał crossill tylko z jakiej firmy ? Wasze opinie spostrzeżenia wady/zalety...?
    • Przez patyk86
      Witam serdecznie,

w ciągu miesiąca zamierzam kupić ciągnik na PROW - zastanawiam się czy wybrać 4 lub 5 letnieg JD5720 czy nowego CASE Farmall 85A? Bardzo proszę o Wasze sugestie.

Pozdrawiam
    • Przez damianjarosz11
      Witam posiadam ciągnik nh t6030plus (117km) i mam problem z wyborem agregatu do uprawy. W opcje wchodzi tylko agregat zawieszany. Zastanawiam się głównie nad agregatem uni max 4-4,5m lub expom wicher 4-4,5m z tylnym walem croskill. Moje pytania:
      - jaka szerokość lepsza mam stary agregat o szerokości 4,2m tym traktorem nie da się uprawiać szybciej niz 11-12km/h (taka przekładnia) ciągnik nie odczuwał dużego obciążenia, czy 4,5m dałby radę ciągać?
      - czy te agregaty wykonują dobrze swoją pracę (najlepiej za 1 przejazdem) ( ziemie mam rożne jedne z dużą ilością brył trafia się glina inne kamieniste),
      - jaki tylni wal uni max zachodzący croskill z tylną płozą zębatą czy croskill i strunowy?
      - jakie redlice zwykłe czy gęsiostópki (na jaka glebę, które lepsze),
      - czy ten ciągnik da rade współpracować z agregatem o takiej masie 2150-2300kg (udźwig ciągnika 6600kg 610mm od końcówek kulowych),
      - czy z przodu agregatu lepsza jest listwa wyrównującą czy wałki,
      - możne jakieś inne propozycje agregatu, innych firm itp.
    • Przez lewy1234
      witam zamierzam zakupić agregat uprawowy 4,20m. zastanawiałem się na expomem i nad unią , który lepszy ?
    • Przez Tigon
      Witam , szykuje się do ostatecznej decyzji miedzy tymi ciągnikami , prosiłbym was o pomoc w dokonaniu wyboru , ciągnik ma być pomocnicy w gospodarstwie i pracować z turem.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.