Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DearJohn    32

Witam, mam pytanie odnośnie wałów posiewnych Jacek, czy na lekkiej ziemi klasa IVa-V John Deere 5720 (85KM 4 tony) poradzi sobie z 5m Cambridge'a i jaką średnice wybrać, pytam gdyż producent dość ogólnie podał 86-96 KM a waga w 450mm a 530mm to 500kg różnicy więc na pewno ciągnik inaczej będzie szedł, jeśli są jacyś użytkownicy takich wałów prosiłbym o ciągnik z jaką robią i jak z zapasem mocy??  Z góry dzięki, Pozdrawiam.

iron    415

ja mam 6.2 m i 530 i ziemia średnia i ciężka. to 8111 ma co robić po równym jeszcze ujdzie.a z kolei 1212 daje rady. przedni napęd przydaje się bo pod górę 8111 na 18.4r34 lubi grzebać.

tomek73    195

Pop siewie to 360 spokojnie poradzi, ale po orce raczej bardzo dużych problemów nie powinno być.

Wiadomość z agroFakt.pl

Zaczyn    461

Lepiej weź większą średnicę, ciągnik będzie miał lżej, my nasze wały ciągamy NH TM140 tylko ze my mamy z włóką do której trzeba +40 km w porównaniu do samych wałów

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

pablo-17    2

Mam 5 metrowe o śr 530mm,ciągam je Johnem 5100M. Twój też spokojnie da rade ;)

juras    1

Posiadam wały 5,2 m ,fi. 50 z firmy agro-faktory (takie same jak z Expomu) i powiem że na równinach zetor 5340(60KM)daje radę bez problemu ale pod górkami ma ciężko,natomiast Fendt 311(110KM) praktycznie ich nie czuje,gleba IV,V i trochę III klasy.

iron    415

tak po równym jak piszą 360 pociągnie ale ja mam góry i wiem co mówię w 1212 mam koła szerokie od 514 i on daje rady bez problemu ale 8111 lubi zamieszać pod górę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dezmond_
      Podczas jazdy ciągnikiem nagle zatrzymał się, zgasły wszystkie światła. Nie wiedząc co się dzieje zgasiłem go a potem próbowałem go odpalić ale okazało się że akumulator jest rozładowany. Odpaliłem go przy pomocy drugiego ciągnika(połączyłem kablami i odpalił przy tej pomocy). Teraz normalnie zapala jednak nie działają żadne światła ani nie chce ruszyć. Tur także działa normalnie. Może ktoś wie jaka może być przyczyna?
      ​ Proszę o szybkie odpowiedzi bo trzeba odśnieżać.
    • Przez ikar
      Witam.

Czy ktoś posiada, albo zna kogoś kto ma Agrofarma 410 i agregat uprawowy bierny Expomu Krośniewice Wicher 3m ??

Jeśli chodzi o moc to ten traktor jest w sam raz do tego agregatu, tylko nie wiem jak z udzwigiem, czy podnośnik poradzi sobie z nim??
    • Przez endzit
      Jak w temacie mam prośbę do użytkowników ww maszyn, chciałbym poznać opinię o maszynach, awaryjność, jakość uprawy i orientacyjny poziom ceny.. A więc co polecacie?
    • Przez PIETER6441
      Szykuje się do zakupu agregatu uprawowego raczej będzie pół zawieszany i z możliwie z jak największymi wałkami i z tyłu obowiązkowo wał crossill tylko z jakiej firmy ? Wasze opinie spostrzeżenia wady/zalety...?
    • Przez patyk86
      Witam serdecznie,

w ciągu miesiąca zamierzam kupić ciągnik na PROW - zastanawiam się czy wybrać 4 lub 5 letnieg JD5720 czy nowego CASE Farmall 85A? Bardzo proszę o Wasze sugestie.

Pozdrawiam