Polo1234890

Pomoc w zakupie pługa.

Polecane posty

Polo1234890    1

Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu pługa. Biorąc pod uwagę opinie rolników i dostępność części przymierzam się do zakupu pługa obrotowego firmy Lemken lub Kverneland. Będzie współpracował z ciągnikiem Zetor 8111. Znalazłem dość atrakcyjną ofertę na olx, jednak mam kilka wątpliwości.

http://olx.pl/oferta/plug-obrotowy-lemken-opal-100-CID757-IDcxCNF.html#def1ac94be

Czy to w ogóle jest pług Lemken? Na żadnym zdjęciu nie ma żadnej tabliczki, nawet napisu, nie spotkałem żadnego podobnego pługa w ogłoszeniach.

Poza tym, tak ogólnie, co o nim sądzicie? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

ciężko coś stwierdzić  z tych zdjęć jedyne co to przy łączeniu korpusów jestem ciekaw czy nie był spawany (3 zdjęcie) najlepiej pojechać obejrzeć jak będzie w miarę ponarzekać na stan techniczny i na maksa targować :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

widać że jakiś delikatny jest.czy to lemken może i tak ale inni niech się wypowiedzą. jedno jest pewne ten egzemplarz dokładnie trzeba sprawdzić czy nie jest popękany i koniecznie coś zaorać .i policzyć ile trzeba dołożyć do ew.wymiany elementów roboczych bo z 6 tys . może się szybko zrobić 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polo1234890    1

A czy ten pług ma zabezpieczenie w postaci śruby ścinanej, czy jest to mocowanie bez zabezpieczenia? Do tej pory nie robiłem takimi pługami. Mam starego Grudziądza 3 skiby i Zagonowego Bometa, którego mam zamiar sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WySokiLS    4

Tak to jest Lemken popatrzyłem w google grafika i ogólnie z konstrukcji można poznać że to ich styl . Widać że jest sporo zużyty . Siłownik zardzewiały jakiś .. Musiałbyś tam pojechać zobaczyć go i przetestować a potem się z tym "przespać" . Na pewno trzeba coś do niego dołożyć . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

A czy ten pług ma zabezpieczenie w postaci śruby ścinanej, czy jest to mocowanie bez zabezpieczenia? Do tej pory nie robiłem takimi pługami. Mam starego Grudziądza 3 skiby i Zagonowego Bometa, którego mam zamiar sprzedać.

Polo najlepiej na spokojnie jutro przedzwonić wszystkiego się dowiedzieć od właściciela my tutaj jedynie możemy wróżyć z fusów ... 

Ps: Na moje oko to wygląda na to co mówisz czyli śrubę ścinaną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To na 100% lemken opal ,obrotnica,a raczej siłownik dorabiany ,spawana rama za drugim korpusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

@up bo to jest 2+1+1 składak jakiś.Na 3 zdjęciu 3 korpus według drugiego jakoś krzywo patrzy, odległość jakby różna, ale zdjęcie to nie to samo co na żywo.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

To na 100% lemken opal ,obrotnica,a raczej siłownik dorabiany ,spawana rama za drugim korpusem

Dokładnie to samo napisałem heh coś mi nie pasowało właśnie.

POLO ja bym ci odradził  ostatnio widziałem keverlanda 3 za 9 do nego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj