Stivi

Jaki rozrzutnik

Polecane posty

Stivi    15

mam pytanie jaki rozrzutnik obornik z polskich używanych 3.5-4 tony wybrac gnój do wożenia miałbym z obory na głebokiej sciólce od około 20-30 byków i jakies 20 rozrzutników z uwieziowej obory jakiej firmy warfama agromet brzeg czy moze jakiś inny jakie macie o nich opinie na co zwracać uwage przy kupnie lepszy 2osiowy czy 1osiowy jakie sa najczestsze awarie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czym masz zamiar go ciągać kolego bo tak prawdę powiedziawszy to trochę szkoda kasy na taki sprzęt już lepiej wsiąść 6-8 ton na tandemie i zupełnie inna robota będzie. A i jeszcze jedno pola masz równe czy pagórkowate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stivi    15

narazie mtz 82 a za jakis czas jakims innym miedzy 85 a 100km pola równe troche górek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku to szukaj minimum 6 tonowego chociaż optymalnym byłby 8 tonowy. Nie musisz go przecież ładować do pełna chociaż Rusin i tak sobie poradzi. I co ważne szukaj z adapterem ślimakowym to takie minimum a najlepiej z pionowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Kup zachodni 5-6 ton ja taki kupiłem do MTZ  adapter ślimakowy na 3 wałki  poziomy, masywna konstrukcja wszystko jest fest mocne  na jednej osi koła 20 stki    na taki musisz mieć ok 10-12 tys. tylko nie ma się co spieszyć i poszukać ładnego bo  remont kosztuje sporo czasu i roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

z używanych polecam forshmit  rusek da radę bez problemu a i większy nie bedzie się nudził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stivi    15

a jakiej firmy polecacie kupic fundusz to tak do 10tys zł jakie macie o nich opinie i na co zzwracac uwage przy kupnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Firma mało ważna zachodnie wszystkie są na podobnej ramie  może być z otwieranymi burtami lub typ wannowy ale te większe to już raczej całe boki ,ogólnie musisz patrzeć na korozje, stan podłogi ,koła zębate ,koła ciągnące łożyska  ,jak posuw hydrauliczny to z własną pompą,  ale ten posuw najlepiej sprawdzić w robocie ,jeden handlarz opowiadał jak sprawdzają posuw hydrauliczny ; zakładają pas od mocowania ładunku do listwy i zaczepiają gdzieś o ramę jak pompa dobra to pas się zerwie a jak słaba to trzyma taśmę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Jak olej zimny to może i pas zerwać, jak się rozgrzeje to niekoniecznie. Moim zdaniem hydraulikę można sprawdzić tylko w robocie.

Też muszę kupić rozrzutnik i do 10tys. to raczej wybrałbym polskiego "tandema". Towaru do rozwiezienia nie mam tak dużo a w razie awarii przestój ograniczony do minimum, ryzyko awarii też w sumie niewielkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj