ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Gość   
Gość

wszystko zależy w jakiej dojrzałości te strąki zbierzesz z krzaków

z tych na granicy przejrzenia nie spodziewałbym się że długo poleżą

kiedyś gromadziłem takie zmięszane to trzeba było póżniej odrzucać te co prosto z pola padnięte jakby były łuskane to spokojnie poszłyby do klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Adek po 6zł to ja kupię od Ciebie wszystko, ile ton tego bobu jeszcze masz? Dam Ci po 6.5zł. Pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem w tamtym tyg w piatek, nie chcieli dać nic więcej jak 6zl jeszcze im do 0,5kg ładuje... Następny zaczynam końcem tygodnia to ciekawe co zaproponują. 

A powiedzcie gdzie się sprzedaje bob pakowany po 0,5kg? Mi najbliżej do giełdy krakowskiej a tam tylko po 1kg się sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Gienio koniec tygodnia 10zł/1kg, początek przyszłego 12zł/ 1kg, po 15 sierpnia obstawiam 15zł/ 1kg.

Bób u większości producentów bobu kończy się w ciągu 10 dni i w końcu zrobi się cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

10zł/1kg  Rybitwy,zamówienie na  2 tony na Wrocław, w końcu robi się cena, w końcu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ma trochę lepiej ponad 1ha, chowa do piwnicy bo nie idzie na bieżąco to taki z niego poważny gracz

pewnie te starocie z piwnicy powyciąga i będzie robił te 2 tony

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Racyl jest jasnowidzem kiepskim, nie wartym ani 1 grosza, ale idealny dla jarusia, jemu racyl przepowiadaj tak przyszłość, a Polska stanie z kolan😂😎

Wrzechwiedzący racyl wie, że mam nawet piwnice na nowogrodzkiej, bo tam codziennie pucuje buty jarusiowi 😎😎😎

Jasnowidzu racyl te starocie z nowogrodzkiej piwnicy warte są miliony, bo to haki jarusia na donusia, bolka i innych, na jasnowidza racyla też teczusia jest, cwaniakuj dalej wrzechwiedzący producent bobu racyl mający złoty medal od jarusia za propagandę i czarną robotę😎😎

Racyl ma zostać nowym ministrem rolnictwa i propagandy, piwnicę na nowogrodzkiej jak szykowałem pod bób to jaruś do mateuszka mówił, że na ministrów trzeba takich co z ostatniego fotela sterować nimi można i padło na racyla. Gratulacje jasnowidzu ministrze pis racylu, limuzyny i borowiki racyla będą woziły, seicenta chować.

Minister racyl wskrzesi polskie rolnictwo propagandą i tvp info😎

Opłaciło się pucować buty jarusiowi i kąpać kota😂😎😎😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak o wszystko pytasz  to czemu nie pytasz ile czasu  robi się 2 tony 😂😂

racyl robi swoje od wielu lat  i dobrze mu z tym

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Racyl 2 tony ołuskane i kasa wzięta. Prezes wypłacił , chciał dać jeszcze 500 plus, ale jarkowych srebników nie potrzebuję!!😂

Racyl już nie będzie robił bo ministrem pisu został, bedzie racyl wymadzał się teraz jako minister pisu😎😎😎😎

Racyl będziesz obcinał pazurki kotowi i czesał go, bo prezesiwi się nie odmawia😎😎😎kotu jak się zachce to też, ministrem pisu jak się jest, to trzeba sprzatać po jarusiowym kocie, tylko 1 ma, a nie 10, racyl umiałeś się ustawić przy prezesie pis. Szacun.😎😎😎😎😎😎

Jako minister zakażesz mi uprawić bobi i trzymać go w piwnicy. Szacun😎😎😎😎😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po tych wszystkich twoich postach od wiosny to śmiem wątpić czy robiłeś jakąś większą ilość bobu  na raz 😂

racyl nie jest politykiem i do polityki się nie wybiera. On produkuje bób, ziemniaki, truskawki, maliny, ogórki i zieleninę 😂😂

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

moj-bob_l_b790894759007d7343f1d747831633a6.jpgMam pytanie czy ten bób jest zbyt  dojrzały bo karzdy komu wysyłam zdjencie opowiada mi że dla niego się już nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Dobry jest, pakuj w worki :) Na broniszach jak wozilem był klient co połowa ziarek to już żółta była i po 6 zł to sprzedawał, ten w porównaniu z tamtym to młodziutki bób, jeszcze się nie oblamuja te kiełki, to spokojnie towar handlowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to czy kiełki się odłamują czy nie, nie ma kompletnego znaczenia. przy płukaniu co ma odpaść to odpadnie (te bardziej żółte)  a co sie ma trzymać zostanie

to jest bób bez czarnego znamiona, odmiana o jasnej barwie

 

spokojnie ten towar można sprzedać bez problemu,

ja jestem detalistą i sortuję ręcznie takie przebarwione z plamami odrzucam. tak samo pod żółknięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jaki plon z 1 ha suchych nasion bobu macie w tym roku i czy poniżej 15zł/ 1kg ma zamiar ktoś sprzedawać suche nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Gienio bizona nie masz? Za bizona bez robaka mogę dać 15zł, od racyla  za darmo nie chcę! Ile bachus Ci dał w tym roku z 1 ha suchych nasion, kiedy sadzony i ile wysadziłeś na 1 ha? Kilka ton masz po 12 zł, konkretnie ile? Plon suchych nasion z 1 ha bachusa w tym roku, a nie chwalenie przez mnożenie, potrzebuję na 15 ha, od racyla za darmo nie chcę nawet grama.

Nasiona mogę kupić od zaraz, bo cena za suche zapowiada się fajna w tym sezonie, chętnych do handlu zapraszam, racylowi z góry dziękuję za sprzedaż szajsu, ktorego nie wydetalował i suszył na strychu😎

Racyl jarusiowi niech sprzedaje nasiona bobu z woreczków z detalu, które ugotował na słońcu😎

Siła kiełkowania 100% według racyla, niech sadzi sam ten magik😎

Gienio czym zbierałeś nasiona bachusa i jakie straty procentowo na polu zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radian123 czytałem wcześniejsze posty, widziałem że masz luskarke goldmasz, powiedz jak się sprawuje, jesteś zadowolony? Nie wydaje Ci się że walki są za miękkie i trochę uszczypuje boberki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Bralem na RMG wiec wyboru nie mialem, ale jestem bardzo zadowolony. Wedlug mnie straty nie przekraczają 5%, a wydajność jest na prawdę duża. Praca przy niej lekka i przyjemna, w porównaniu do poprzedniej "samorobki" ta pracuje  bardzo cicho

Edytowano przez radian123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj