ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Agent007    14

Racyl a Tobie nic niewinny? A kto zapierniczył dopłaty do bobu? Do bobiku są, a do bobu nie, to jest dobra zmiana?

Widzę, że większość Rodaków panicznie boii się pis, prezesa i zioberki, sondaże kłamią, bo na tym forum pis ma 99.9% zwolenników, nawet jak dopłaty zabrali do bobu.

Jakby Jaruś bobu nie lubił to by był zakaz uprawy bobu na terenie całej IV RP, tak, jak chciał zakazać chowu zwierząt futerkowych, trzody też już nie wolno wszystkim. Najpier jarkowe było, teraz ma być andrzejkowe bo reelekcja zagrożona...

Piszecie, że ludzie rzucają się i sadzą po kilka ha bobu, a Nasz teoretyczny Prezydent IV RP po wizycie gospodarczej z czasów Edwarda w gospodarstwie sadowniczym stwierdził, że to rodzinne gospodarstwo liczące zaledwie 30 ha. Teoretycy rządzą nami niemający bladego pojęcia o rzeczywistości. Kto z Was ma zaledwie 30 ha bobu?

Gienio, Szczepanito macie zaledwie po30 ha bobu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Nie bójcie się, agrofoto to jeszcze nie radiowa trójka 😃😎🤗jeszcze dobra zmiana nie jest taką dobrą jak myśli o sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Lec swoje poglady wyglaszac na spotkanai wyborcze z czaskowskim xD A nie tu płaczesz w temacie z Bobem :D a jak bedziesz dobrze sral na pis to Cie rafalek zatrudni jak zatrudnil kolesia od soku z buraka w ratuszu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Mds212 proszę mnie nie pomawiać o jakimś"sraniu" na pis. Stwierdzam fakty, że za władzy pis zabrano dopłaty do bobu, a że zwolennikom Jarusia prawda się nie podoba to trudno. Ja nie płaczę tylko się śmieje, że prezes płacąc 500 plus z naszych podatków zamknął usta i oczy połowie Polaków. Za komuny ludzie się tak władzy nie bali, jak obecnie prezesa, nawet Prezydent teoretycznie wszystkich Polaków podlega pod prezesa. Dlaczego pis jarusia nie obwołało jeszcze cesarzem, czyżby nie mieli 2/3, aby wprowadzić dynastię? Temat dotyczy bobu, bo to władza pis zabrała dopłaty do bobu, wolał jaruś dać wino 500 plus, bo ludowi trzeba wina i igrzysk i jarusiowi hołdy uwielbienia składają. Jeżeli pomówiłem, obraziłem kogokolwiek to przecież prokuratura pis działa skutecznie.

A ludzie sadzą więcej bobu, bo skoro władza pis pozwala do naszego kraju importować nawet zboże z Rosji przez południowe kraje Europy, to poza misiewiczami obywatele 2 sortu muszą zarobić na chleb, zarobić, a nie dostać stołek od pis, albo na wino 500 plus.

Temat dotyczy opłacalności bobu, a generalnie większość z nas po to sadzi bób, bo nie wszyscy. Zagorzałym sympatykom pis pragnę przypomnieć, że to pis kilka lat temu obiecywał rolnikom zrównanie dopłat. Pis się chwali, że obietnice zawsze dotrzymuje. Możecie pisać już donosy na mnie do prezesa i zbigniewa, donalda mieli zamknąć i nawet tego nie zrobili. Pis nie ma nic wspólnego z prawem ani sprawiedliwością. Nie jestem za po, psl, ani pis dla jasności. Nie siedzę na żadnym stołku pis i dlatego pozostaję wolnym człowiekiem, który ma prawo krytykować nawet prezesa. Po ile bób na rybitwach?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak u was strączki ? U mnie dół słaby a zaś góra dała strączki. Zawsze z dołu sie oberwało kilka i z góry jeden a teraz będzie odwrotnie i trzeba będzie kilka razy podchodzić do rwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ja tam przewiduje na ok 1 lipca w tamtym roku 23 czerwca ale mam foto z tamtego roku to 2 tygodnie jest do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Dziś poszła próba na badania , od środy zaczynamy bo już szypułki są żółte . 

Powiat Łęczyca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Na dziś w północnej małopolsce nie zapowiadali opadów, amistar gold1l/ha plus przyczepność, po godzinie od zabiegu zaczęło padać. Zadziała, czy nic z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

A co się dziwić ludzie oszczędzają mniejsze wypłaty bądź gdzie nie gdzie zwolnienia. Truskawka po 6-5 zł i średnio idzie na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

I znowu przez pis bób będzie!! Co innego propaganda pisunadaje w tvp, na konwencjach wyborczych, a inny świat jest w realu!! Zrobili dobrą zmianę tylko dla pijaków płacąc 500 jabcok plus, teraz to nawet jabcoków nieroby nie piją tylko lepsze trunki za jarkowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trzeba było nie sadzić to byłby drożej 😂

47 minut temu, mf235angol napisał:

A co się dziwić ludzie oszczędzają mniejsze wypłaty bądź gdzie nie gdzie zwolnienia. Truskawka po 6-5 zł i średnio idzie na rynku.

co mają oszczedzać ? jak jeden z drugim nasadzili do zesrania to spokojnie po 2-3zł się jeszcze najedzą bobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

U mnie w regionie to praktycznie go nie ma i tylko jedną osobę widziałem z Bobem która sprzedawała i to chyba z giełdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Ciekawe czy będzie komu zbierać ten bób, do mnie już 3 znajomych dzwoniło co robią Ukraińcy co są u mnie na truskawce jak skończę zbiory. Sadzi i pryska się łatwo, gorzej jak przychodzą zbiory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7
Tomasz0611 napisał:

Ciekawe czy będzie komu zbierać ten bób, do mnie już 3 znajomych dzwoniło co robią Ukraińcy co są u mnie na truskawce jak skończę zbiory. Sadzi i pryska się łatwo, gorzej jak przychodzą zbiory.

Zgadzam się w 100% do matki przyjeżdżają co roku inni a w tym 2 ale rozmiaru XXXXL co zrobisz nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj