ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

rlbyszew    0

Właśnie byłem po swoich ludzi,a z hotelu 30 Ukraińców właśnie wsiada do poszczególnych aut . Pytam się swoich (też Ukraina) gdzie reszta jedzie pracować. Wszyscy do bonu😮  z reszta dookoła  wszyscy przez ten weekend u mnie jadą ostro z bobem. Już widzę dzisiaj wieczorem co będzie w łodzi,  co drugi to z bobem. Ciekawie będzie.  Coś czuję,że cena 3-4zl od dziś.  Tylko obym się mylił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    271

Ktoś wie po ile jest bób w hurcie w Rzeszowie?W detalu jest po 10 zł/kg niewiadomego pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, cantstop napisał:

Ktoś wie po ile jest bób w hurcie w Rzeszowie?W detalu jest po 10 zł/kg niewiadomego pochodzenia.

pewnie chiński 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za 2 zł oddasz z pocałowaniem w rączkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ja nie jeżdżę na giełdy, ale dobrze wiem jakie są ceny. Za 2 zł to chyba umysłowo chory by sprzedawał😉 Może Ty oddasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Ponizej 4 zl juz nie oddaje, licząc robocizne i resztę nakładów nie opłaca się kompletnie, a praca przy nim do lekkich nie należy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, Szczepanitoo napisał:

Ja nie jeżdżę na giełdy, ale dobrze wiem jakie są ceny. Za 2 zł to chyba umysłowo chory by sprzedawał😉 Może Ty oddasz

oddasz oddasz to tylko kwestia czasu 🤣

 

ja mam 1ha tylko na swój stragan na targu i osiedlu u mniej nie stanieje poniżej 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

W piątek na targpiast po południu poszedł po 7. Jak zwykle cena leci w niedzielę kiedy jest mało kupca a z boboem przyjeżdżają dzialkowicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, bartek500 napisał:

W piątek na targpiast po południu poszedł po 7. Jak zwykle cena leci w niedzielę kiedy jest mało kupca a z boboem przyjeżdżają dzialkowicze.

byle co zjesz i tak pieprzysz 🤣

 

cena leci w dół zawsze jak doj**ią towaru po kilka ton. bób koło bobu i się robi zjazd ceny. działkowicze to mają po kilkadziesiąt kilo i oni tym nie zawojują rynku. jeden kupiec to jednego działkowca wykupi

zobaczysz co będzie przez ten tydzień i następny jak kązdemu podlało, spęczniał i cena jeszcze jest to wszystkich mobilizuje

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Komu podlało to podlało. U nas jak ksiadz kropitkiem.😀. No niestety ten rok  to nauczka dla niektorych. Ale niech sie pocieszaja ze nasiona dalej bedą po 20 zl 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w sklepie zawsze były koło 20 a od chłopa i w tym roku znalazł 10 czy 12zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

racyl, nie będę się z Tobą kłócił, bo widać, że wszystkie rozumy pozjadałeś😉 ktoś kto robi tonami dziennie tak jak ja, nie jeździ na giełdy. Ja to robię już prawie 20lat. A ktoś tu właśnie napisał, że niedziela to jest dzień działkowiczów, dodatkowo dzień wolnych pracowników z Ukrainy😉 Dodatkowo po niedzieli ponad 30 stopni nadają. Życzę Ci żebyś umiał liczyć swoje pieniądze, nie cudze, bo i tak średnio Ci to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Szczepanitoo napisał:

racyl, nie będę się z Tobą kłócił, bo widać, że wszystkie rozumy pozjadałeś😉 ktoś kto robi tonami dziennie tak jak ja, nie jeździ na giełdy. Ja to robię już prawie 20lat. A ktoś tu właśnie napisał, że niedziela to jest dzień działkowiczów, dodatkowo dzień wolnych pracowników z Ukrainy😉 Dodatkowo po niedzieli ponad 30 stopni nadają. Życzę Ci żebyś umiał liczyć swoje pieniądze, nie cudze, bo i tak średnio Ci to wychodzi

w przyszły piątek będziesz prosił się po 2zł 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

dzisiaj po 3.5 rolniki oddają haha :D swój trzeba przestać rwać bo sie dobrze zarabia na handlu narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, damian55 napisał:

dzisiaj po 3.5 rolniki oddają haha :D swój trzeba przestać rwać bo sie dobrze zarabia na handlu narazie

 

w mojej okolicy to nie ma nawet chętnego żeby suchy wymłócił

u nas w sobotę 10-11 a dzisiaj po 7zł w detalu. ciekawe co będzie  w następnym tygodniu

na lubelskiej giełdzie też do zesrania było po 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek42    23

To było do przewidzenia , tyle bobu na polach  że rwacze więcej zarobią niż rolnik , dzisiaj oddaję z domu po 4,5 a jutro? może już nie wezmą nawet po 4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez roślinka_ja99
      Witajcie!
      Chciałbym zostać rolnikiem, tzn. mam w planie wziąć na początek działkę rolną w dzierżawe( aby opłacać krus, bo na razie nie mam możliwości posiadać działki na własność) i zrobić rozsadę warzyw w tunelach czy to foliowych czy w poliwęglanie, żeby móc ją sprzedawać na rynku. Podpowiedzcie proszę, co myślicie o tym planie? Jak się dokładnie za to zabrać, czy lepiej być wtedy "zwykłym" rolnikiem czy od razu wejść do krus jako rolnik działów specjalnych? Chciałbym być może postawić ogrzewaną mini szklarnię, aby te rozsady miały gdzie kiełkować. Czy do postawienia takiej szklarni potrzebny jest właśnie dział specjalny w krus czy jako rolnik można to inaczej "wykombinować"? Zastanawiam się czyw przyszłości nie dołącze (o ile wszystko wypali zgodnie po mojej myśli)  do rozsady warzyw np. kwiatów doniczkowch czy balkonowych? 
      Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na ten temat, jakiś doradca zawodowy czy instytucja?
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj