jedrus2020

Rozrzutnik Ruski instrukcja.

Polecane posty

jedrus2020    207

Witam kupilismy Rozrzutnik Ruski i mam kilka pytań do posiadaczy takich. pierwsze jak reguluje się prędkość posuwu taśmy? Z tego co ogladalem to jest zmiana na tym mimośrodzie ale co i jak dokładnie na razie nie grzebałem przy tym tylko jeździłem z takimi ustawieniami jakie były. A drugie moje pytanie dotyczy hamulców w tym rozrzutniku. Z tego co widzę to są tam pociągnięty do przodu przewody do hamulców ale to bardziej mi wygląda na jakiś hamulec najazdów albo jakoś hamulec do zablokowania kół na postoju jak to w oryginale powinno działać? Ma ktoś instrukcje do tego rozrzutnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jlapeta    0

co to za model? Ja miałem PTU4 i tam posuw regulujesz na mimośrodzie kłopotliwe diabelnie uciążliwe najlepiej raz ustawić i nie zmieniać. Co do hamulców to Ruski mają hydrauliczne hamulce i trzeba przerobić stosując pompę hydrauliczną starowaną siłownikiem pneumatycznym tam jak w przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Ja mam właśnie PTU4 ten z późniejszych lat produkcji bo z metalową podłogą. To narazie prędkości posuwu nie będę ruszał bo widze, że ładnie idzie. A co do hamulców to będę muisiał zimą pomyśleć nad tą pompką hydrauliczną bo to przydatne byłoby przy ładowaniu bo mógłbym używać zamiast ręcznego bo mamy tylko jeden ciągnik więc taka blokada jak najbardziej byłaby przydatna. A na co powinno się zwrócić uwagę przy tym rozrzutniku? Bo na razie wydaje mi się o niebo lepszy od polskiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na poczatek załóż nad adapterem rurę  ,będzie zatrzymywała obornik ,i adapter bedzie równiej rozrzucał ,mimośród ja sobie chwalę jedna śruba i nie ma co sie psuć ,ma jedna wade opony ,do nabycia tylko nowe i drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Opony to mam jeszcze w miare. Ale jak się dobrze poszuka to się coś znajdzie np udało mi się znaleźć 13.0 R16 za 230 zł szt. Używane oczywiście. A jak nie to zawsze można coś podpasować od jakiegos JEEPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

a jak dokładnie ustwaia sie ten mimosrut w która strone szybciej a w która wolniej idzie bo w polskim jest tak ze oczko w lewo to wolniej a oczko w prawo to szybciej i czy jak tu przekrece w lewo to wolniwj czy jak w prawo przesune to bedzie szybciej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Podbijam temat z hamulcami, ponieważ też nabyłem taki wynalazek. Na co zwracać uwagę, przy użytkowaniu, oprócz smarowania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Na to na co w każdym podobnym rozrzutniku, czyli poza smarowaniem to głównie łańcuchy podłogowe. Wyciągnięte należy wymienić jak i koła zębate przesuwające taśmę o ile mają ślady wytarcia. Tego układu hamulcowego  nie używam, przerabiać nie miałem potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Przepraszam że nie w temacie ale... syn ostatnio przywrócił mi w telefonie ustawienia fabryczne i skasował zdjęcia sprzed rozbiórki rozrzutnika. Mam dylemat odnośnie podkładki na tylnym wale napędowym łańcuchów od strony kola zębatego . Czy zaraz za kołem zębatym  jest blacha do blokady a następnie podkładka ? Jeżeli tak to jaka mniej więcej jest odległość pomiędzy kołem a  podstawą łożyska  ?Pozdrawiam Wojtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj