John175

Układ HTS Headland Turn Sequence (zarządzanie uwrociami) w New Holland

Polecane posty

John175    47

Witam. Chciałbym wymienić się spostrzeżeniami i prosić o porade dotyczące zarządzaniem (programowaniem) funkcji na uwrociach w New Holland serii T7 z podłokietnikiem Side Winder. Chodzi o funkcje HTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

za cholerę nie mogę tego zaprogramować... robię tak jak mówi instrukcja i niby zapamiętuje ale jak przychodzi do odtwarzania to nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

a programujesz i próbujesz odtwarzać przy prędkości ponad 0,5km/h i obrotach  powyżej 1000? U mnie cos tam odtwarza, ale nie do końca i nie wiem jak np. drugą sekwencje włączyć... Mieszają się sekwencje i w ogóle ciężko to idzie. Serwisanty mądre a co do czego to nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

mam nh t7 na podstawowym wyposarzeniu uzywam tego ale niewiem czy w pelni uzywam to ale robie to tak daje gaz reczny do ok polowy i wciskam przycisk ostatni od tempomatu i obroty autmatycznie spadaja potem przed ostatnim guzikiem ustawiam obroty i jeszcze idzie ustawic walek zeby sie wylaczy przy podniesionym podnosniku sory za bledy pisze na telefonue i mam duze palce wk***ia to w h.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Widze, że mało użytkowników NH wie w ogóle, że posiada coś takiego jak HTS w ciągniku. Szkoda, nie ma kogo się podpytać jak to dokładnie ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Bo dla większości wystarczy to żeby ciągnik był na wypasie ale w rzeczywistości połowy funkcji za które płacą nie korzystają albo w ogóle nie wiedzą że coś takiego mają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U siebie w T6 też mam to z tymi obrotami i raz już to ustawiłem i działało (klik przycisk i wchodził na obroty i znowu klik i schodził) ale skasował o się i potem dałem sobie już spokój z tym...w instrukcji jest to niejasno opisane niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Koledze nie chodzi o obroty silnika ale o uwrocie czyli dojeżdżamy do końca pola wciskamy guzik i wtedy ciągnik się zatrzymuje, podnosi pług, obraca pług i co tam tylko sobie ustawisz. Swoją drogą jak kupiliscie nowe ciągniki to nie było serwisu na uruchomienie?

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Ale te obroty to chodzi Wam o te przyciski na bocznym pulpicie (są dwa pomarańczowe)? To jest proste do ustawienia.

Ale mi chodzi o automatykę na uwrociach, tak, żeby guzikiem na dżoistiku uruchomić kilka funkcji na raz, np. podniesienie, obrócenie pługa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Mam ta funkcje w case maxxum multicontrolen no i umiem to zaprogramowac. Najpierw trzeba wlaczyc fukcje nagrywania i uruchomic nagrywanie przed uwraciem i zatrzymac po. Tylko nie jest to tak jak myslalem przed zakupem poniewaz ta fukcja nie obsluguje rewersu i robi tz "pauzy" zeby zmienic kierunek jazdy samemu. biegui, gaz, podnosnik hydraulika wszystko przelacza automatycznie lub tez kazda czynnosc pokolei po nacisnie guziku w multicontrolerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

W mnie w claasie obsługuje rewers przy uwrocie.
Nh nie mam mógłbym pokazać jedynie jak to w claasie robić.

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ale te obroty to chodzi Wam o te przyciski na bocznym pulpicie (są dwa pomarańczowe)? To jest proste do ustawienia.

Ale mi chodzi o automatykę na uwrociach, tak, żeby guzikiem na dżoistiku uruchomić kilka funkcji na raz, np. podniesienie, obrócenie pługa itp.

 

z tymi obrotami chyba chodzi im o to jeśli dobrze pamietam bo dawno tego nie uzywałem że bez zaprogramowanej sekwencji można tym przyciskiem na joysticku włączać i wyłączać zapamietane obroty silnika, czyli nie musisz szukać guzika na bocznym panelu, tylko wciskasz ten od nawrotów i załącza ci zapisane obroty, chcesz wyłączyc wciskasz drugi raz, takie ułatwienie zeby nie szukac za kazdym razem na boku tylko masz wygodnie na joyu. Ale nie pamietam jak sie włączało zeby ten guzik od nawrotów obsługiwał obroty.

 

 

Co do sekwencji czytałem instrukcje dwa razy ale za ustawianie przeważnie brałem sie w polu jak mi sie przypomniało i jakos nie mogłem tego ustawic. W MF ustawianie jest pokręcone ale prostsze, dałem rade ustawic nie czytajac instrukcji, ale przy odtwarzaniu zaczął świrować po 3 dobrych odtworzeniach zaczął pokazywac ze sekwencja pondnosi a faktycznie ramiona były opuszczane hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

w takim razie jak chociaż ustawić to, żeby obroty silnika zapamiętane  załączać guzikiem na joyu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

traktor stoi wolny jutro pójdę popstrykać moze przypomne sobie jak sie to włączało to napisze, wezme od razu instrukcje i zobacze z czym sie je ta sekwencja na uwrociach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Odnośnie obrotów pomieszałem troche. Tym guzikiem na joyu nie włącza/wyłącza sie tylko zmienia która pamięć obrotów jest włączona 1 albo 2. Wystarczy włączyć powiedzmy 1 na bocznym panelu i po wcisnięciu od nawrotów na joyu zmieni na 2,  wciskając ponownie włączy od nowa 1. Jak orałem nh to miałem 1 na 1800 a 2 na minimalne chyba 800 jak wjechałem w bruzde dawałem na joyu wbijał mi 1800 i noga wolna a przed uwrociem wciskałem i zmieniał na 2 (800 obr) i przy nawrotach używałem pedału a po nawrocie znowu przerzutka joyem na 1.

 

Instrukcji nie mogłem znaleźć ale udało mi sie zaprogramowac i włączyć HTS. Nie ustawiałem dokładnie jakiejś kolejnności tylko tak co popadło zeby zobaczyc czy działa.

Do zapisu dałem gazem ręcznym na ponad 1000 obr, na panelu z boku dałem mu ten czerwony do zapisu hts (trzeba przytrzymać) na monitorze w zakładce od uwroci pojawiła sie mrugająca czerwona kropka i ruszyłem symulując dojazd do uwrocia. Wcisnąłem na joysticku guzik od odtwarzania sekwencji, kropka przestała mrugać a pod spodem pojawił sie czerwony pasek do dołu na którym pokazywało co aktualnie robie do zapisu np ramiona do góry itd. Po zapisaniu do odtwarzania też dałem gazu recznym, ruszyłem i wcisnąłem na panelu z boku reczne sterowanie sekwencja i dając na joyu guzik odtwarzało po koleji to co sie nagrało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Czyli tym na dżoistiku tylko między 1 a 2 obrotami można zmieniać?

Tak to ja też zaprogramowałem HTS, ale żeby to ustawić idealnie w pracy to nie mogłem jakoś, wariowały te sekwencje.

Na przeglądzie na 100 godzin przyjechał mechanik i miał mi pokazać (rozmawiałem z kierownikiem serwisu i mi obiecał, że mechanik mi to wyjaśni) jak to zrobić na tip - top - a po 2 (nieudanych) próbach w polu do mnie z  tekstem: "...ale ta usługa, że ja ci pokaże jest płatna w serwisie..." Więc dałem se spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Wiesz nie przykładałem sie do ustawiania konkretnej sekwencji ale tez widziałem ze zapis był jakiś dziwny. Chociaz w MF ustawiłem wszystko recznie na postoju i 3 razy zrobił dobrze a później monitor pokazywał ze ma podnosić podnośnik a ramiona opuszczał bo były u góry- całkiem kolejność była inna a rzeczywistość co innego.

Z rok temu w nh też ustawiałem recznie z menu kolejność co ma robic, a teraz nie mogłem tego znaleźć i musiałem nagrywać z jazdy,... nie wiem czy mi tego nie usuneli bo miałem wgrywany nowy program jak skrzynia wariowała i tak samo znikneło od ustawiania rewersu ale szarpanie przy zmianie na wsteczny znikneło a przed nowym oprogramowaniem kalibracja nie pomagała.

U siebie nie używam sekwencji bo kawałki małe klinowate górzyste i ziemia różna tak że co drugi nawrót wykonuje sie inaczej.

Mnie serwisanci tak samo ładnie podsumowali z orbitrolem. Od nowości strasznie brzeczało  w kabinie ale mechanik powiedział mi ze one tak maja a mój kumpel co ma nh mówił ze tez mu brzeczy wiec nie dreczyłem tematu na gwarancji skoro tak mają. Teraz brzeczy duzo głosniej i inny mechanik  z tego samego serwisu jak wsiadł sam sie zapytał czy było cos z orbitrolem bo stracznie rzęzi a ja do niego ze nie było nic ruszane, ale jego kolega po fachu twierdził ze one tak mają a on taki głupi usmiech i " a no tak tak... tak mają "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Jaki masz dokładnie model i który rok? U mnie chyba nie brzęczy orbitrol nic, przynajmniej na razie nie słyszę. Może będę miał namiar na gościa, który podobno jest dobry wte klocki i umie ustawiać HTSa, bo pracuje w głównym NH, ale to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eliminator    0

Panowie, ten hts ładnie jest opisany w instrukcji. Ogólnie żeby zadziałał trzeba ustawić dźwignię gazu ręcznego na jakieś 1000 obr/min lub więcej. Wcisnąć guzik nagrywania na podłokietniku i wykonać uwocie. Potem żeby odtworzyć trzeba nacisnąć play tryb autom lub ręczny( w ręcznym poszczególne kroki sam aktywujesz przełącznikiem kroków na dźwigni). Ja używałem hts do uwoci podczas orki( redukował bieg , obr. silnika, obracał pług itd) i wg mnie tryb ręczny jest bardziej praktyczny. Nie używam już tego bo uważam że jest to mało wygodne, chociaż można się do tego przyzwyczaić. Na początku też miałem problemy z ustawieniem tego ale po kilku próbach udało się. Trzeba poświęcić po prostu trochę czasu na polu żeby nauczyć się tego płynnie używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

eliminator a masz skrzynie autocommand? Jak ustawić, żeby redukował obroty silnika? Przeskoczy z 1 na 2 ustawione obroty tymi pomarańczowymi guzikami na boku?

O co chodzi, że ręcznie odtwarzać sekwencje? Chodzi mi o to, żeby wcisnąć guzik od uwroci na joystiku i ma wykonać sekwencje. A jak odtwarzasz ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eliminator    0

John 175 ale po co chcesz redukować obr silnika?. Chodzi ci pewnie o tempomat. między pierwszym a drugim ustawieniem obrotów przechodzisz klikając guzik na podłokietniku (1 albo 2 ) lub na jojtiku klikając guzik taki czarny (namalowany ciągnik i strzałka w prawo) Generalnie w AC nie używasz tempomatu(w power comandzie tak) a ty ustawiasz sobie pokrętłem na podłokietniku max obroty na jakie silnik się wkręci, pokrętłem na jojstiku ustawiasz prędkość docelową, na podłokietniku ustawiasz jeszcze czułość przekładni(normalnie świeci się jedna lampka a zrób żeby paliły się 2) i pomarańczowym guzikiem na jojstiku klikasz i włącza się automat i ciesz się autocomandem:)

A z tym ręcznym właczaniem sekwencji to chodzi o to że ty decydujesz w którym momencie ma zacząć się odtwarzanie zapisanych kroków, tym czarnym przyciskiem na joju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Pomarańczowym na joystiku włącza się tempomat czyli w pełni autoamtycznie steruje przekładnią i obrotami silnika. Te lampki na podłokietniku to tzw. agresywność.

A jak ręcznie odtworzyć daną sekwecje? Tym czarnym na joyu aktywuje sekwencje i odtwarza je po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eliminator    0

tak jak napisałeś. tym czarnym aktywujesz i lecą po kolei.Ja już dawno tego nieużywałem więc mogę mylić niektóre pojęcia ale z grubsza jest tak jak pisałem. Ja mam T7210 AC i 6080 PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiekc
      Witam czy ma ktoś schemat lub wie jak złożyć membranę zaworu wabco od pneumatyki ? 

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj