Pawel36

Awaria podnosnika belarus 952

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel36    8

Dzisiaj sialem rzepak i na uwrociu chce podnieść agregat a tu wogule nie chce podnieść tylko troszke od ziemi, i siewnika tez nie chce podnieść na hydropaku, a przedtem wszystko działało dobrze, ciągnik ma 7 lat, na pusto podnosi, doradzcie co poszło czy pompa od podnośnika czy coś może się zacieło

Piotr0224    11

Gdyby był za cięzki to by go wcale nie podniósł, lub co bardziej prawdopodobne podniósł sie przód. Wygląda to na pompę, najlepiej sprawdzić ciśnienie w przewodach 

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    798

Tak. Najlepiej niech ciągnik wymieni. Marna rada. 

Trzeba znaleźć to co jest felerne a nie wymieniać na ślepo. 

Ciśnienie na wyjściach zewnętrznych sprawdzić. Jeśli jest ok to pompę ma dobrą.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Pawel36    8

Wygląda mi to na pompe, bo jest słabe ciśnienie na przewodach co idą do siłownika, we wtorek ma przyjechać mechanik, najgorsze jest to ze niemam jak skończyc siewu rzepaku

Pawel36    8

Okazało się że wysiadła pompa hydrauliczna, po zmianie wszystko działa, sprawdziliśmy z mechanikiem jak podnosi agregat uprawowo siewny wszystko było ok, odczepiłem agregat i pojechałem ubijać kukurydze, chciałem podnieść cięgna ale wcale nie było reakcji, okazało się ze padł rozdzielacz od podnośnika, po wymianie wszystko działa.

UrsusCzesio    306

Założe się o skrzynke wódki że zaczął zacinać sie zawór w rozdzielaczu. Tak samo było u kolego w takim samym modelu ciśnienie max 10 bar ale od razu padło wszystko wyjęłem zawór pukłem młotkiem przemyłem i 2 lata chodzi bez zastrzeżeń.  Takze kiepski majster skoro od razu wymienia sprawne części. Tak samo u innego klienta Bizon rekord, przestała reagować hydraulika, gamonie zaczeli pół kombajnu rozbierać, pompa do sprawdzenia, rozdzielacz wyjeli bez sensu a ja przypadkowo będąc tam wykręciłem zawór rozruszałem go i działa jak złoto 

Mój Wladimirec podbija świat

seweryn20    798

Zgadłeś ze pompa. Takie rzeczy się sprawdza, diagnozuje a nie wróży.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

karolas123    86

Założe się o skrzynke wódki że zaczął zacinać sie zawór w rozdzielaczu. Tak samo było u kolego w takim samym modelu ciśnienie max 10 bar ale od razu padło wszystko wyjęłem zawór pukłem młotkiem przemyłem i 2 lata chodzi bez zastrzeżeń.  Takze kiepski majster skoro od razu wymienia sprawne części. Tak samo u innego klienta Bizon rekord, przestała reagować hydraulika, gamonie zaczeli pół kombajnu rozbierać, pompa do sprawdzenia, rozdzielacz wyjeli bez sensu a ja przypadkowo będąc tam wykręciłem zawór rozruszałem go i działa jak złoto 

To troche dziwne, ze tak jezdzisz po ludziach i im zawory z rozdzielaczy wykręcasz.

UrsusCzesio    306

Bo to proste jak drut skoro od razu przestaje działać to znaczy że cos gdzieś nie kieruje oleju gdzie trzeba, W takich przypadkach pierwsze sprawdza się zaworki a nie wymienia podzespoły. A co w tym dziwnego że wykręcam zawory? Mam im pompy rozdzielacze i siłowniki moze wymieniac?  To są przykłady z życia wzięte gdzie niewidzialny paproszek potrafi narobić ambarastu także Twój bezsensowny komentarz jest nie na miejscu 

Mój Wladimirec podbija świat

zbyszekbrzuze    220

Skoro Kolega podjechał jako mechanik, to miał chyba prawo rozebrać i sprawdzić.

To jest prawda:

-Nagle stanęło: to wpierw sprawdzamy zawory

-Hydraulika słabnie na ciepło: pompa się kończy, a w dalszej kolejności możemy mieć wyrobiony rozdzielacz itp.

-zużyty siłownik też można poznać

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz95
      Witam. jestem zainteresowany kupnem belarusa. i czytałem ze jedne maja taka skrzynie a drugie taka. czym sie rózni skrzynia zsynchronizowana od niezsynchronizowanej. i która jest lepsza?
    • Przez BAD80
      Witam,
      posiadam mtz-82 z 96r. jestem jego drugim włascicielem. W ciągniku po dokonaniu zakupu zauwazyłem, że brakuje na spodzie ciągnika pokrywy tu pod tarczą sprzegłową.
      Dopiero podczas pracy uświadomiłem sobie z jakiego powodu - ciągnik jak się rozgrzeje to przez ten otwór wycieka olej. Jak chwilę postoi to pod spodem tworzyła się mała kałuża z oleju bo kapało. Widocznie nie ma tej pokrywy bo inaczej olej by się gromadził i by zaolejał tarcze sprzegłową ( tak myslę sam) Ostatnio musiałem zrobić przegląd, więc postanowiłem dorobić tą pokrywę tymczasowo, tak by nie nakapało na stacji;) Po powrocie i krótkiej pracy w polu zauważyłem, że olej zaczyna wyłazić naokoło szczeliny tu gdzie jest złączony przód ciągnika z tyłem ( tak myśle, że pewnie obracające się sprzegło tak rozbryzgało aż szczelinami olej wyszedł?), postanowiłem wykrecić tą pokrywe pod sprżegłem i wtedy wylało się sporo oleju i dosłownie ciurem się leje teraz jak jest rozgrzany i zwłaszcza wtedy gdy jest załączony WOM, natomiast na tej pokrywce zostało sporo syfu - tylko po jednym dniu. Moje pytanie jest takie skąd on się tam bierze i co mogło puścić? najpewniej przedostaje się ze skrzyni biegów bo tam stwierdzam ubytek oleju. Od spodu widzę, że olej gdzieś z góry wycieka i chyba bez rozpoławiania ciągnika nie da się stwierdzić gdzie jest defekt. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim? Może ktoś posiada jakieś rysunki/katalog części gdzie jest narysowane co tam po kolei jest? W załączeniu kilka fotek... Z gory dziękuję za pomoc, mam ten ciągnik od niedawna, więc dopiero się go "ucze"

• Przez ceston
      Czy jest możliwość kupienia samej gwiazdy na 8 szpilek do mtz 820 na przednie kola?
    • Przez MazurTOP
      Witam!!!

Mam problem w MTZ 82 wyskakuje mi co jakis czas po trasie 9wiątka co jest???. skrzynia cicho pracuje
    • Przez johenek
      Witam
      Przepraszam jeśli temat się powtaża ale zalerzy mi na szybkiej odpowiedzi, a nie mogę nigdzie znaleźć podobnego tematu

Mianowicie mam problem z odpalaniem mojego Belarusa, gdyż czasami odpala normalnie z kluczyka, a czasami słychać tylko takie tyknięcie przekaźnika po przekręceniu kluczyka i trzeba odpalać na zwarcie.
      Nie wiem co może być popsute ponieważ nie znam się dobrze na elektryce.
      Może ktoś się już z takim problemem spotkał i wie co trzeba wymienić

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.