rolnikc225

Dylemat co do kupna prasy

Polecane posty

rolnikc225    2

Witam. Mam problem którą prasę wybrać będzie prasowała 10ha słomy i  sianokiszonki 40ha + jakieś 40 ha usług. Wacham się pomiędzy McHale v660, Unia Df 1,8 Vd, Jd 852, Lely Welger Rp 415 a NH Roll Belt 180 jest z czego wybierać :unsure:   mam nadzieje że pomożecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Polecam Krone Comprima V150XC prasa dobra do mokrej nieprzesuszonej trawy i kruchej słomy pasowe nie do końca nadają się do mokrej nieprzesuszonej trawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikc225    2

Właśnie to by było to czego szukam :)  Tylko czy Kubota m8540 (88km) dała by rade z tą prasą? Posiadasz taką maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

ja polecam lely welger RP 445 posiadam i spisuje się bardzo dobrze.
U mnie prasuje około 2000 bel słomy rocznie 200 bel sianokiszonki i 100 bel siana i zbija bardzo dobrze nic się nie kleji na pasy. kubota śmiało sobie poradzi. u mnie chodzi z New holland t7 200 no ale w tamtym roku chodziła tez z John deere 6210 (90 km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikc225    2

Wziął bym jakiś większy ciągnik i prase ale mi nie potrzebny tyle co zaorać kilka ha to nic a potrzebny mi do zielonek i do obory do obornika rozmyślałem nad tą prasą ale myślałem że za słaby ciągnik jeszcze mam 4 lata do zakończenia szkoły także po woli trzeba kupić kilka maszyn a te większe maszyny i ciągnik na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    35

kup McHale V 660 w mokrej też idzie sam mam taką już 2 sezon ale ta Kubota to chyba na pare noży tylko da rade ja ciągam zetorem forterra 11441 na 15 noży daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Kto pisze i mówi że pasowe do suchej słomy i mokrej zielonki są nie dobre nigdy nie miał z nimi najwidoczniej do czynienia. BZDURA! ;) Sam posiadam Lely welger RP445 współpracuje z zetorem 110 KM na 13 nożach w dość dużym pokosie 60-70% mokrego materiału 10-12 km/h. Każdy wie jaka w tym roku była słoma z jarych zbóż, u siebie w takiej jeździłem 3 szosową około 20-25 km/h, drobna sucha prasowana w upale 35 stopni w południe i żadnych problemów z prasowaniem, przez łańcuchowe na pewno więcej przeleci tej sieczki, glośniej chodzi i większe zapotrzebowanie na moc. Serwisant przy uruchomieniu mojej prasy powiedział że liczą się dwie marki pras Mc Hale i Lely welger i te dwie marki na pewno będą chodziły najlżej, oczywiście żeby prasę wykorzystać na maksa to 120KM i nie patrzysz na nic, 80 starczy ale na pewno nie bedziesz "latał" po polach. Zgadzam się z nim w 100%, kupisz, sam się przekonasz! :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj