Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Na wstępie chciałbym przeprosić za "kolejny" temat, ale chciałbym sie dowiedzieć dokładnie czy te części bedą "dobre" i będą pasowały. Mianowicie mam władka t25 i jest problem z hydrauliką a mianowicie rozdzielaczem jest on w kiepskim stanie i chciałbym go zastąpić http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-40l-i5479813188.html tym rozdzielaczem i pytania czy bedzie on dobry ? i nie pamiętam jakie zaślepki były przy węzach od rozdzielacza oryginalnego w t25 3/8" tak ja w tym co podałem ?

jonkszi    62

Pasowałoby żeby miał sekcje pływającą jak i dwustronną sekcje do sterowania podnośnikiem.

Sekcja pływająca czyli jak opuszcze pług i zatrzyma on sie jak koło dotknie ziemi wtedy nastąpi przepływ ? tak ? a dwustronna sekcja ? nie wiem o co chodzi :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcelix    52

Kolego, sekcja pływająca, to taka, która pozwala zapiętej maszynie (pługowi) kopiować teren po którym się przemieszcza. Chodzi o to, że sekcja pływająca jest otwarta. Jak podczas orki koło pługa najedzie na muldę, to samoistnie plug się lekko uniesie nie podnosząc traktora. Tłoczysko siłownika w tej pozycji swobodnie się porusza w cylindrze.

To tak lopatologicznie ;)

Voo    38

Tak jak koledzy pisali musi mieć sekcję pływającą.Orygianlnych rurek do niego nie podłączysz.Więc dolicz sobie teraz koszt wymiany rurek na węże i zakup nypli.Nie wiem czy to się opłaca.

A dlaczego chcesz kupić taki a nie oryginalny? Jesli tylko ze względu na cenę to po doliczeniu wszystkich potrzebnych zmian wyjdzie ci tyle samo jak za ori.

Nie chodzi o cene oczywiście budżet też jest ograniczony ale w orginalnym są zatrzaski. I po kilku lata rozstrzelnia się moglibyście dać jakiś link ? do rozdzielacza z sekcją pływającą ?

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-z-sekcja-plywajaca-40l-i5431767616.html coś  takiego ? i jak myślicie opłaca sie kupować 2 sekcje ? czy lepiej 1 bo i tak nie korzystam z kipra ?  http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-sekcja-plywajaca-40l-min-i5431766098.html

Edytowano przez czechuxpompa16

jonkszi    62

Tak jak koledzy pisali musi mieć sekcję pływającą.Orygianlnych rurek do niego nie podłączysz.Więc dolicz sobie teraz koszt wymiany rurek na węże i zakup nypli.Nie wiem czy to się opłaca.

A dlaczego chcesz kupić taki a nie oryginalny? Jesli tylko ze względu na cenę to po doliczeniu wszystkich potrzebnych zmian wyjdzie ci tyle samo jak za ori.

Orginalny po prostu uwielbia puszczać na sekcji a sama obsługa rozdzielacza jest do bani.

Voo    38

jonkszi A myslisz że te proponowne przez kolegę wytrzymają dłużej ? Dodatkowo w proponowanych przez założyciela tematu rozdzielacza żeby podnieść maszynę musisz cały czas trzymać dzwignię,żeby opuścić tak samo.Nie wiem dlaczego według ciebie obsługa ori jest do bani.

mizerek    0

Jak już byś chciał zmieniać to kilka rad. Po pierwsze sekcja pływająca, nie można pracować z maszyną bez tego. Po drugie nie ma co kupować rozdzielacza o dużej przepustowości bo rusek i tak ma małą pompę i to się mija z celem. Sam chciałem tak przerabiać jak ty i od razu przenieść rozdzielacz na błotnik. w moim przypadku jeszcze druga sekcja tzw. kiper jest używana do owijarki. Ale po dłuższych kalkulacjach średnio to się opłaca. Duże koszta, a wygoda nie dużo większa. Jeśli nie chcesz za dużo przerabiać to najlepiej jest po prostu kupić oryginalny. Sam miałem kiedyś zmieniany z tego samego powodu. 

derdi    0

ją też muszę zmienić rozdzielacz bo mam problem z pozycją plywajaca, mianowicie jak pług trafia na mulde to mi traktor podnosi

Witam nie chciałem ponownie nowy temat zakładać (przepraszam za odkop). Mój władek bardzo dobrze sprawuje się na tym rozdzielaczy lecz słabo podnosi słychać pompe jak chodzi dość głośno wąż też sie napręża od pompy a pług nie chce iść do góry dopiero jak poczekam dłuższą chwile i na całym gazie zaczyna podnosić. Oraz ostatnio jak bronowałem usłyszałem ostry zgrzyt zgasiłem ciągnik i odłączyłem elektromagnes przy rozruszniku odpaliłem na krótko i nie zgrzytałem lecz jak podłączyłem spowrotem właczyłem prąd i nie zgrzyta lecz jak sie go odpali zgrzyta ? co to może być ?

Voo    38

Nie powraca ci bendix i dlatego zgrzyta.A  przyczyna to być w rozruszniku ,np pękła sprężyna od elektromagnesu.Lub problem ze stacyjką,może po puszczeniu kluczyka nie odłącza napięcia i dlatego rozrusznik dalej pracuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...