mietek4444

Ciągnik komunalny Tuber 50 Lombardini

Polecane posty

mietek4444    0

Witam, potrzebuje ciągnik do prac komunalnych. Czyli odśnieżanie chodników, koszenie trawy jak również do prac w małym gospodarstwie. 

Ciągnik powinien być małych rozmiarów o dużej zwrotności i nisko osadzonym środku ciężkości żeby się nie przewracał na pochyłym terenie np podczas koszenia. Zależy mi też na prostocie budowy. Nie potrzebuje elektroniki i zaawansowanych komputerów. Ciągnik musi być nowy. 

Znalazłem ciągnik Tuber 50 Lombardini. Ktoś z was może miał z nim styczność ? Widział go podczas pracy lub coś o nim wie ? Bo wygląda dość ciekawie tylko pytanie jakiej to jest produkcji i jak wygląda sprawa awaryjności. Proszę was o opinie na temat Tuber 50 jak również inne propozycje.

 

Poniżej link do Tuber

http://www.agropol-polska.pl/111-tuber-50-lombardini-motors-z-kabina.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek1992    0

Witam, miałem okazje oglądać ciągniki Tuber u dilera w południowej Polsce gdy kupowałem kosiarkę bijakową. Podobno są produkowane w Chorwacji także raczej nie są Chińskiej jakości. Mi osobiście bardzo przypominają Ursusa C-330 albo 3512. Również mają biegi pomiędzy nogami nie posiadają komputera ani żadnej elektroniki także wszystko wygląda dosyć przyzwoicie i prosto. Z tego co udało mi się znaleźć na allegro wynika że mają dosyć atrakcyjną cenę. Są nie wielkich rozmiarów, moc modelu Tuber 50 jest prawie taka sama jak C-360 a chyba nawet taka sama jak 3512. Do tego dochodzi napęd 4X4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgalon    0

Mieszkam nie daleko gościa który sprzedaje takie ciągniki i z tego co wiem to kupują je głównie firmy komunalne najczęściej do jakiegoś odśnieżania lub podobnych prac. Są małe zwrotne mają przedni napęd także przy tym się sprawdzają i z tego co facet mówił toi sprzedał już jakieś 30 sztuk a ma je od niedawna. Z awaryjność też nie ma problemu w końcu są proste jak budowa cepa to co tam się może popsuć. Faktycznie podobne to trochę do ursusa 3512 zwłaszcza Tuber 50 tyle samo mocy nawet biegów też tyle samo. Gość jednego miał nawet dla siebie i normalnie nim w polu robił także myślę że nie byłoby z nimi problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja posiadam Tuber 50 i jestem z niego zadowolony. Zajmuje się głównie sadownictwem i w tej dziedzinie sprawdza się idealnie. Jest mały zwrotny także nie ma problemu żeby się nim gdzieś zmieścić. Mocy ma prawie tyle co ursus C-360 do tego przedni napęd. Zrobiłem nim ponad 200 mth i jak na razie obyło się bez żadnej awarii. Moim zdaniem przy odśnieżaniu też będzie się dobrze sprawował także polecam. Myślę że w tych pieniądzach nie znajdziesz nic godnego uwagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek4444    0

Ciekawe jak wygląda sprawa części zamiennych u tego ciągnika i jak z awaryjnością. Może ktoś z was posiada już od dłuższego czasu ten ciągnik  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Diler od którego go kupiłem twierdził że z częściami nie ma problemu.Ciągnik tani to i części powinny być tanie. Produkują go w Chorwacji także nie musisz obawiać się tego że będą Ci części ściągać z Chin czy jeszcze nie wiadomo skąd tylko z południa Europy. Także pewnie trzeba by poczekać kilka dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jest wiele sytuacji że aby uwiarygodnić jakąś akcję bądź firmę w internecie pisze się sobie komentarze...
ten użytkownik który to zachwalal to bardziej na sprzedawcę wyglądał. Ale wracając do tematu...
moje doświadczenia z włoską motoryzacją to inna, najlepsza bajka.
wszyscy jarają się mocą, że 40, 50 koni, ale ja mam wrażenie że firma która robi te ciągniki nie trafiła z silnikami. Te silniki może nadają się do kosiarek ale nie do ciągników. W ciągniku ważniejszy od mocy jest moment obrotowy, a w nich jest śmiesznie niski, nie ma sensu przyrównać ich do np Zetora, bo niestety ale nawet "Włodek" o mocy 25 czy 30 koni miał wyższy bo 110 Nm. No i te obroty.
Może w sadzie albo w lżejszych pracach polowych się sprawdza, albo jako ciągnik komunalny, ale jako podstawowy ciągnik w małych gospodarstwach. Ciężka sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj