Skocz do zawartości
wan-es

bielarka z ropownicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bielarka
wan-es    0

Witam dziś bieliłem kurnik ropowicą wyszło całkiem elegancko czy ktoś wie czym można zastąpić mały 1 litrowy zbiornik.Chciałem zamiast tego 5 m wąż doprowadzony do kany tylko nie wiem czy będzie zasysało wapno.

post-151170-0-61531000-1427740784_thumb.jpg

jasko1993    10

wątpie żeby zasysało ale trza by spróbować, ja nawet kiedyś malowałem ropownicą podwozie w przyczepie:D

stg    21

Na pewno wapno by zaciągało pistoletem do piaskowania, nowy pistolecik do piaskowania kosztuje ok 50-60zł. Weź taki z wężem wąż do kany i powinno działać

Wiadomość z agroFakt.pl

wan-es    0

Próbowałem już piaskarką mam też bielarkę z lancą od opryskiwacz tylko ciągle się zatyka.

Risto    16

Eksperymentowałem tak jak chcesz zrobić z ropownicą i mi nie zassało na wężu 1m. Podejrzewam że musi być jednak zbiornik zamknięty i robi się podciśnienie i w tedy zasysa. Ale możesz sam sprawdzić. Tak czy siak to na pewno się nie nadaje do tego bo ma mały kąt rozprysku, kołowy bardziej i robić tym to jak orać pługiem 1-dno skibowym-wiekopracochłonne. Proponuję już kupić pistolet do tynków, tylko by za rączką zaraz miał zawór kulowy w tedy nie chodzi non stop kompresor podczas nie bielenia i robota sprytnie idzie, tylko ręka boli na dłuższą metę albo kupić dyszę dużą do lancy prostej i wapno bardziej rozprowadzone z wodą cedzić dwa razy przez rajstopy tudzież pończochy założone na plastikowy pomarańczowy lejek co ma w sobie sitko do wanienki okrągłej 50L. budowlanej. Potem poczekać kilka godzin aż wapno opadnie, odessać wężem nadmiar wody i bielić dodając potem tyle wody ile trzeba lub nie dawać wcale. Ja tak robię i nie zapycha się duża dysza a jak zimno jest to zamarza jak już. Tylko na razie prowizorycznie używam zbiornika 12l. Marolexa opryskiwacza i ręcznie pompuje lub osoba obok wpuszcza pistoletem z kompresorem powietrze. Ale i Marolex ma typowe opryskiwacze ręczne do bielenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się