Polecane posty

Jarek22B    52

w ostatnich sezonach z powodzeniem na T1 stosowałem sprawdzoną mieszankę Tilt + prochloraz

z racji że ceny prochlorazu poszły niebotycznie w górę to moje pytanie jest takie:

Czym ten prochloraz mogę zastąpić w mieszance z Tiltem aby zabezpieczyć podstawę???

jeden ze znajomych wspominał o Topsinie lub Yamato - ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie

Edytowano przez Jarek22B
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Unixem możesz zastąpić prochloraz w mieszaninie z Tiltem ale wyjdzie drożej niż z prochlorazem ale skuteczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
10 minut temu, loquito napisał:

Unixem możesz zastąpić prochloraz w mieszaninie z Tiltem ale wyjdzie drożej niż z prochlorazem ale skuteczniej

Wiem że Tilt z Unixem to dobre rozwiązanie ale jest bardzo drogie

Raczej pytam czym można zastąpić prochloraz ale aby podobna półka cenowa była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Alternatywy dla prochlorazu jak znalazłem 

Protiokonazol

Epoksykonazol

Flusilazol

Protiokonazol plus fluoksystrobina

Aspekt stosowania w temperatur trzeba jeszcze dokładniej rozważyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 godzinę temu, Jarek22B napisał:

Wiem że Tilt z Unixem to dobre rozwiązanie ale jest bardzo drogie

Raczej pytam czym można zastąpić prochloraz ale aby podobna półka cenowa była

No za tilt + unix po 0.75 jednego i drugiego to trzeba dac 210zl brutto na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
rolnik31 napisał:

Alternatywy dla prochlorazu jak znalazłem 

Protiokonazol

Epoksykonazol

Flusilazol

Protiokonazol plus fluoksystrobina

Aspekt stosowania w temperatur trzeba jeszcze dokładniej rozważyć 

Epoksy na podstawę źdźbła słabiutko, praktycznie wogóle. Flusilazol kilka lat wstecz został wycofany. Na podstawę jedynie cyprodynil, protiokonazol, biksafen, boskalid, metrafenon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    466

Czy Propulse moge wykorzystać w pszenicy ? Bo troche zostanie mi z rzepaku to bym to wykończył . Choć raczej myśle że strach to zastosować ale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
18 godzin temu, rolnikokos napisał:

Witam, jestem w kropce i potrzebuję od was rady. Na jesieni nie opryskałem przenżyta i pszenicy na chwasty z braku czasu. Aktualnie 8 marca wysiałem saletrę amonową na pierwszą dawkę. W Polsce jestem do 24 marca i wracam dopiero 15/17 kwietnia (na świeta), i teraz kompletnie nie wiem czy powinienem pryskać na chwasty przed wyjazdem czy dopiero po powrocie. Temperaturę na następny tydzień nadają +11°C w ciągu dnia +3° C w nocy(pryskał bym 22-23 marca + wysiał n2 mocznik). Boję się, że środek może nie zadziałać w 100% z drugiej strony jeśli wrócę w kwietniu i zabiegi wykonam 17/19 kwietnia chwasty mogą być już na tyle silne, że środek trochę przepuści + do tego chwasty pobiorą w jakimś stopniu też rozsiany azot, a nie po to rozsiewałem aby je karmić 😂 dodam jeszcze, że po powrocie chcę wykonać t1 + skracanie, a wydaje mi się, że powinien być jakiś odstęp czasowy od tych zabiegów. Proszę o pomoc co robić oraz jaki środki polecacie. Dziękuję i pozdrawiam.

Opryskaj teraz lancetem  on jest dobry na niskie temperatury. Jak wrócisz to daj n2 i t1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Anglicy stosują Ascra Xpro: fluopyram + protiokonazol + bixafen, ale Propulse nie wiadomo czy można by było zastosować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
6 godzin temu, marian_machler napisał:

Epoksy na podstawę źdźbła słabiutko, praktycznie wogóle. Flusilazol kilka lat wstecz został wycofany. Na podstawę jedynie cyprodynil, protiokonazol, biksafen, boskalid, metrafenon.

Jakiś czas temu któryś z przedstawicieli mówił mi ze prochlorazu będzie bardzo mało i mocno drogi. Wspominał o preparacie zawierajacym bromkonazol i tebukonazol. Ponoć bromkonazol jest podobny jak kiedyć flusilazol i na podstawe sie dobrze sprawdza. Nawet sprawdzałem w jakiś starych tabelach HGCA i faktycznie jesli chodzi o choroby podstawy to oceniony był tak samo dobrze.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Chyba raczej +50%. Ponoć ponizej 60 Pln/l ciezko kupić

Wydaje mi sie ze przedstawiciel jakąś inną nazwę jak Soleil wymieniał ale pewien nie jestem


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
48 minut temu, Taurus83 napisał:

Opryskaj teraz lancetem  on jest dobry na niskie temperatury. Jak wrócisz to daj n2 i t1 

Lo panie od kiedy lancet jest dobry na niskie temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Ja bym teraz nie pryskał bo jeszcze wiele chwastów powschodzi jak się zrobi naprawdę ciepło. Połowa kwietnia to wcale nie jest za późno


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Koledzy takie pytanko, kupiłem pszenice jara telimenę, na stronie danko jest napisane że to odmiana przewódkowa. Czy to znaczy ze mozna juz ja siać i ewentualne przymrozki jej nie przeszkodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Siej i nie patrz się na nic. Jeśli warunki pozwalają to trzeba siać jarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

lancet.PNG

Fragment etykiety Lancetu.

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Bromukonazol na przełomie lat 90/00 występował w fungicydzie Granit i był dedykowany głównie do ochrony kłosa przed fusarium. Potem zniknął z rynku. Połączenie bromukonazolu z tebukonazolem, to takie dublowanie substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
48 minut temu, tommy66692 napisał:

Lo panie od kiedy lancet jest dobry na niskie temperatury?

No ma pewno lepszy na niższe temperatury  niż huzar. A Ty co proponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Na miejscu kolegi zrobiłbym w kwietniu znaczy po powrocie axialem 0,9l i dolozylbym granstar i starane i byłoby okej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Ja pryskałem kiedyś na 2 kolanku zestawem innvigo herbistar i tristar i nie było problemów ze zniszczeniem chwastów. samym herbistarem pryskałem jak pszenżyto się kłosiło i nie było jakiś złych efektów/ skutków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

wlasnie tristar i herbistar to zamienniki granstaru i starane do tego na miotle pinoksaden czyli axial znam przypadki pryskania nim w fazie liscia flagowego jest bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
20 minut temu, tommy66692 napisał:

Na miejscu kolegi zrobiłbym w kwietniu znaczy po powrocie axialem 0,9l i dolozylbym granstar i starane i byłoby okej 

To ile wychodzi złotówek na hektar taka mieszanina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj