Skocz do zawartości
krecikT25

Masa siewnika Poznaniak 2

Polecane posty

krecikT25    6

Witam Panów. Chciałbym się dowiedzieć ile wazy poznaniak 2?? Z góry dzięki :D

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.5 +1p. ostrzeżeń

krecikT25    6

Tak tyle, że to jest nowy.Siewniki starszej daty mogą ważyć nieznacznie inaczej. Ale dzięki za chwile fatygi :)

Wiadomość z agroFakt.pl

daremw    128

jutro pójdę do stodoły to ci napiszę xD

krecikT25    6

jutro pójdę do stodoły to ci napiszę xD

Wielkie dzięki. Jestem ciekaw czy t-25 go podniesie. 

daremw    128
(edytowany)

c 330 swego czasu ze słabą pompą dawało radę z pełnym zasypem.

w ramach ścisłości to katalogowo t25 i c330 mają chyba ten sam udźwig.

Edytowano przez daremw

zetorki12    4214

Jak nie będziesz sypał zboża to na pewno . ;)

ZETOR TEAM

krecikT25    6

c 330 swego czasu ze słabą pompą dawało radę z pełnym zasypem

C330 ma udźwig podajże 700kg a t-25 troszeczkę ponad 400kg. Rożnica jest :)

daremw    128

c330 zgodzę się że 700, ale t25 w zależności od modelu 600-800 kg

krecikT25    6

A wiesz co z ciekawości jak będę miał wolny czas to zobaczę ile udźwignie i będę wiedział dość dokładnie ile. mam beczkę 1000 l to zrobię małe doświadczenie :D

grzesmaly    691

Kolego poradzic paradzi bo wladek to mocna bestia ale jest krutrzy trosze od ciapka i bierze mu przodek do wladka byl zalecany 2.5m siewniki do ciapka zreszta tez
poprostu chodzilo ze jesli ciapek podnosil w pelni zaladowany siewnik to przewyzszalo jego mozliwosci wedlug katalogu z wladkiem tez tak bylo

daremw    128
(edytowany)

sprawdziłem wagę i wybite 480 kg i faktycznie do siania owsu to jako tako bo przy pełnym zasypie teoretycznie za dużo (pamiętajmy że udźwig mierzony jest na końcówkach i każde wysunięcie w tył obniża jego wartość) lecz w praktyce przy w miarę sprawnej pompie da radę.

Edytowano przez daremw

krecikT25    6

Dzieki wielkie :) postaram się zrobić fotkę albo nawet filmik jak będę siał :D

Mam jeszcze jedno pytanie. Na jakim przełożeniu siejecie mieszankę? B1 czy B2

daremw    128

na B? chyba raczej A i to 5-6 na ciężkich glebach gdzie są często problemy ze wschodami.

daremw    128

według tabliczki wysiewu to chyba 5-230 a 6 nie ma na tabliczce ale pewnie coś około 245 (mówię z pamięci to mogą być drobne rozbieżności).

grzesmaly    691

Tylko dopisz jeszcze ze na wysiewie normalnym a nie zwiekszonym bo ja juz tak odwalilem a potem jeszcze raz sialem bo starczylo na 2 razy w kolo mala nie uwaga poprostu rutyna

krecikT25    6

A w którym miejscu jest ta dźwignia i w jakiej pozycji powinna być? Sorrki za tyle pytań, ale 2 lata temu miałem taka sytuacje, ze znajomy przyjechał mi zasiac pożyczonym siewnikiem i był tak lipnie ustawiony, że musiałem jeszcze raz przelecieć bo za mało wysiał. :/

daremw    128

z przodu po prawej stronie, tylko żeby wysiew na kołach zębatych był też odpowiednio ustawiony :)

grzesmaly    691

Kolego jeszcze nie robilem próby kreconej i zawsze mi dobrze wychodzi raz tylkozapomnialem przestawic na normalny wysiem nie pamietam jak moja isc te kola z prawej strony siewnika zeby byl wysiew normalny ale to koledzy zaraz podpowiedza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysiek123
      Witam. Niedawno kupiłem siewnik ISARIA typ 6050, chciałem nim zasiać wykę z owsem i niewiem jak go ustawić. Mój rozstaw siewnika w tebeli to 13.2 ,a wyka jest napisana dopiero od 16.2-rozstaw.Dziękuje za pomoc.
    • Przez wojna456
      Witam posiadam od dłuższego czasu siewnik Fiona. Niemam na nim tabliczki znamionowej i chciałem się dowiedzieć czy można jakoś odczytać rok budowy z numeru na ramie siewnika???
    • Przez mj1201
      Jaki siewnik do trawy wybrać. Szczeliniwe typu Vredo a może rzutowe np APV. Prosze o opinie i porady.
    • Przez Arek39
      Mam problem z ustawieniem siewnika amazone ad 302 na redlicach talerzowych tzn. siewnik sieje rzepak za głęboko. W związku z powyższym postanowiłem wymienić ,,stopki" znajdujące się przy talerzach. Tylko nie wiem na jakiej wysokości mam je ustawić od powierzchni ziemi?  

• Przez DawidWasik
      Witam mam pytanie jak ustawiacie swoje siewniki agromasz sr300 do siewu rzepaku na ziemie mozaikowate. Docisk i głębokość redlice stopkowe. Ponieważ posiadam jedną działkę 5 ha na której 1,5ha to piach 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.