Zaloguj się, aby obserwować  
kubus

MF 5435 vs. JD 5720

Polecane posty

przemo161    0

Nie wiem czy się zmieniły, ale gdzieś na ich filii mają 2008r i jest to symbol 5435 DYNA 4 bynajmniej tak mówił dealer. A co do kasy to na początek w leasing mają od 10% dla korbanka (tak mówił pan od leasingu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Więc i ja może się wypowiem

Jestem posiadaczem MF 5445 90KM z 2005 r przepracowałem nim ponad 1000mth . Na samym początku miałem niewielkie problemy spaliła się cewka od nagrzewnicy i pocił mi się czujnik przy skrzyni biegów usterki zostały wymienione na gwarancji, jak był duży mróz powyżej 15 stopni to nie chodzi prędkościomież ale po około 10-15 minutach pracy jest wszystko OK. Podobnie też jest z hamowaniem, przy mrozach nie zawsze zadziała blokada przedniego napędu i ciągnik hamuje tylko tylną osią, ale to chyba nic dziwnego alektronice mrozy nie służą.

Ciągnik ma w miarę umiarkowany apetyt na paliwo Przy orce pługiem zagonowym Tur Vario XXL na godzinę zegarową spala średnio 11-14 litrów średnio robię hektar w godzinę klasa ziemi 3a do 4b. Zbiornik 150 litrów wystarcza spokojnie na 10-12 godzin pracy. Podobnie w transporcie z przyczepami o masie całkowitej ok. 16 ton ciągnik zużywa podobną ilość paliwa, ważne by nie przekraczać 1900 obrotów bo inaczej wzrasta spalanie i to sporo. Kolejną zaletą jest duża masa ciągnika oraz duży udzwig podnośnika bez problemu unosi agregat bierny z agro maszu z podczepionym siewnikiem amazone D8, do skrzyni sypię 300 kg pszenicy i nie muszę unosić go na hydropaku przy nawrotach,podnośnik podnosi bez problemu, przodu również nie unosi. W kabinie jest w miarę cicho, spokojnie da się rozmawiać przez telefon, ma bardzo wydajną klimę nigdy nie musiała pracować na maksa.

W starszej skrzyni którą ja mam zestopniował bym inaczej biegi, ale teraz jest DYNA-4 do której nie można się przyczepić.

Moim zdaniem do prac polowych będzie lepszy MF jest dłuższy i cięższy niż JD, ma większy udzwig podnośnika, przy dobrze ustawionych ogranicznikach ma naprawdę porządny skręt.

Myślę że kupił bym go jeszcze raz ale z szerszym ogumieniem i nową wersję 5445 lub 5455

A co do kwesti który lepszy MF czy JD?? Pewnie dla jednych będzie lepszy MF a dla innych JD a dla jeszcze innych najlepszym traktorem będzie stara 30stka, kwestia gustu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc28    0

Witam

Nie wiem czy widzieliście odtatni test TOPAGRAR (dodatek styczniowy ) w popularnej mocy ok 95 - 105 KM

Tam pokazane ze wszystkie ciagniki na WOM miały od 83 - do 95 KM a MF 5455 miał 107 KM -- JD miał chyba 85 KM (to do tych którzy mówia o małych konikach w MF)

U Korbanka zainteresował mnie jeszcze jeden fakt na silnikach w tych nowych serjach jest o wiele wiecej koni niz maja w rzeczywistosci

np. MF 5435 ma na silniku 74 kW x 1,36 = 100 KM, a nominalnej mocy ma 92 KM.

z ta zmiana silnikow wprowadzili standarty Fendta - tyle co koni ma tyle na WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj