zyz1o

zapalenia u krowek- co robic

Polecane posty

zyz1o    9

witajcie mam problem z zapaleniami od tak nie wiadomo i czemu niektore krowy dostaja zapelenia i nie da sie tego wyleczyc dostawaly juz chyba wszystko stanelo na mastidzecie dowymieniowym i d*pa blada kiedy mija karencja antybiotyku i krowa ma juz isc do baniaka to znowu jest zapalenie ;/ o co tu chodzi teraz jest taka krowa co miala w 1strzyku zapelenie za pare dni juz w 2ch a teraz to juz w 3ch ;./ tylko jedna cwiartka dobra ;/ podpowiedzcie cos bo masakra ;/

od czego krowy moga miec zapalenie cos z pasza ?? dostaja tmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

przed podaniem antybiotyku zbadaj mleko i wówczas masz wszystko jasne co jest i jaki szczep bakteri podac bo tak w ciemno to mozna tylko w pysk dostac w ciemnej uliczce.

A powody są różne 

krowa stara, cos ugryzło,przewiało, źle zdoiłeś  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

takie badania to juz ze sto razy sie robilo i to nic nie daje ostatnio zmienilem firme granulek ale jak byla poprzednia firma to tez zapalenia byly wiec raczej to wykluczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ciekawe z czego ten tmr. Dojarka nie sprawna pulsatory gumy podcisnienie. Pasza kiepskiej jakości. Nam pomogła sporo zmiana maszyn do trawy. A podstawa to dobrze wydoic odkąd jest pszetrzegany dokładny dój ni wiemy co to zapalenia. A co na to weterynierz albo zootechnik powinien doradzić jak robić aby było dobrze. Powinien Ci powiedzieć jak masz prawidłowo przeprowadzić udój albo co zastosować aby się wydoiło. Pytania do w/w wymienionych bo odpowiedzi są nie legalne.  

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petryk    1

A ja polecam - tylko to nie działa doraźnie, ale skutecznie zabezpiecza na zaś - szczepienie stada Mastibiovac'em, co pół roku powtarzać i naprawdę dużo spokojniej w tym aspekcie, a cenowo, nie wyjdzie to drożej aniżeli koszty antybiotyków doraźnych i strat mleka. Tylko dobrze najpierw zrobić antybiogram chorym sztukom i zobaczyć z czym masz do czynienia, bo Mastibiovac działa głównie na Paciorkowce, Gronkowce i E. Coli, a jak Ci łapią glony to to nie pomoże - wtedy wzmacniać odporność = Lydium / Immodulen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otfin69    2

witam ja poleciłby w tym przypadku schotapen domięśniowo i to jak najszybciej a następnie zadbać o dobre witaminy np. lactoplus z keragenem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

dobra chlopaki przetestuje te cuda co podaliscie i zobacze co bedzie odezwe sie jak cos sie zmieni, ogolnie dzieki :) jak jeszcze cos zauwaze to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

podaj skład tmr'u może tu jest jakaś przyczyna


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Przepraszam że dopiszę w temacie kolegi.

Ostatnie mieszanie śruty zauważyłem że jęczmień jest ciepły z pryzmy i trochę więcej kurzyło się podczas mielenia i wyskoczyło zapalenie był wet podał leki i zobaczymy co dalej ..aaa i krowa dostała biegunki, czy to wszystko była przyczyna tego jęczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Rusek90
      Cześć mam małe stado bydła opasowego i mam problem bo chciałbym robić sianokiszonki ale nie mam prasy a także nie mam narazie możliwości zakupienia wącham się nad orkanem żeby ściąć trawę czy tam zboża podsuszyć i zapakować w pryzmę zdania co do orkanu są bardzo rozbieżne nie chciałbym wydawać jakieś sporej kwoty na jakieś maszyny bo wiemy jak wygląda nasz rynek w Polsce 
       
      Z góry dziękuję bardzo za pomoc 
      Pozdrawiam 😉
       
       
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj