Skocz do zawartości
Hubert21

Rachunki na paliwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Paliwo
Hubert21    9

Witam Panowie mam takie pytanie dotyczące rachunków na paliwo które składamy w gminach dokładnie chodzi mi o to że rachunki są na mojego tate który do tej pory był właścicielem gospodarstwa ale sprawa jest taka że gospodarstwo zostało przepisane na mnie i nie wiem czy te rachunki przejdą w gminie

Landfarmer    3558

To zależy od daty na fakturach jeśli faktury są z przed przepisania gospodarstwa to powinny przejść

Szef wszystkich szefów  ;)

Hubert21    9

Faktury są z przed pszepisania gospodarstwa ale w gminie powiedzieli że chyba nie mogą takich przyjąć

Wiadomość z agroFakt.pl

Radan    28

Mogą o ile terminy zakupu paliwa na ojca pokrywają się z czasem przed przepisaniem ziemi. Trzeba zanieść faktury i akt notarialny.

michal1993    350

Przy składaniu faktur na zwrot akcyzy w gminie obowiązuje zasada, że trzeba być właścicielem gospodarstwa na dzień 1 lutego danego roku w którym się składa faktury. Więc faktury składane w marcu muszą być na Ciebie. Ja miałem inną sytuację, gospodarstwo dostałem w czerwcu i w sierpniu przyjęli mi tylko faktury na tatę (od przepisania brałem już na siebie). Czyli w lutym możesz składać tylko faktury na siebie. Już mówię, jak wybrnąć z sytuacji. Idziesz na stację, gdzie kupowałeś paliwo, dobrze gadasz i może uda Ci się załatwić korektę faktur. Zmienia się tylko odbiorcę i gotowe.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek84
      Witam, tak jak w temacie we czwartek dostałem zawiadomienie  z sądu zamiejscowego który zajmuje sie księgami wieczystymi o zmianie powierzchni działki z 1 ha 1984 m2 na 1 ha 1440 m2. Co w takiej sytuacji robić? dodam ze działka była mierzona przez arimr we wrześniu 2016 a w marcu 2017 miałem info że będzie mierzyła gmina i widać te 550m2 namierzyli mniej...Co w takiej sytuacji robić gdy się nie zgadzam z tym miał ktos. podobny przypadek??
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez kellerman1
      Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.
      Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska