Gość konteno

wykorzystanie niskotemperaturowego ciepła odpadowego z procesu chłodzenia mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość konteno   
Gość konteno

Chciałbym dowiedzieć się czy w waszych gospodarstwach (lub zlewnach mleka) wykorzystywane jest w jakiś sposób ciepło pochodzące z procesu chłodzenia mleka (ogrzewacie wodę , pomieszczenia czy może macie jakiś inny sposób na wykorzystanie energii odpadowej z tego układu)

jakiej pojemności macie zbiorniki mleka ,CWU , jak dużą powierzchnię ogrzewacie i ile stopni osiąga woda w układzie?

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Znajomy ogrzewa wodę w termie. Pojemność zbiornika mleka ma 1200l a terma około 80l. W zimę jest woda dobrze ciepła  ale latem to parzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ja posiadam zbiornik typu tank o pojemnosci 1650l ale sredni jest koło 1200l i mam odzysk 80l zamontowany, w lato to jest woda nagrzana tak koło 60C a w zimę tak koło 40C. dodam ze mam zamontowany nowy odzysk ( firmy Gama, sa chyba jeszcze dwie firmy w polsce które produkuja takie odzyski, kosztów nie pamiętam :( więc nie bede pisał głupot ) tak i układ nabity optymalnie oraz zbiornik bardzo szybko chłodzi w porównaniu do wczesniejszego - jak narazie jestem bardzo zadowolony. obok odzysku mam druga terme zamontowana do ewentualnego dogrzania wody w zime i bardzo zadko ją podłączam :)   

p.s. obowiązkowo zalecam do termy dogrzewającej zamontować pod gniazdko różnicówkę jak ktos nie ma   ( u mnie jest twarda woda i grzałka co raz była do wymiany poprzez kamień osadzający sie na niej i w takim przypadku o nieszczeście nie trudno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cold_case    0

Sama instalacja jest stosunkowo droga i zwraca się przez wiele lat, ale przy zastosowaniu odpowiednich pomp można z różnicy kilku stopni wyciągnąć ogrzewanie wody użytkowej w domu. Zalecane jest to raczej jako darmowe wsparcie do ogrzewania wody użytkowej. Wybierając wymiennik (zasobnik) z 2 i 3 wężownicami i komputer do sterowania całą instalacją można zbierać ciepło nie tylko z tanków na mleko ale też dachowych solarów i kotła CO i kumulować ciepło w zasobniku cwu.

Edytowano przez Cold_case

Nowoczesne maszyny chłodnicze - byle nie Chińskie. Służę radami serwisowymi, nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez romanwiatr
      2 lata temu wymieniłem termostat, w proximie 7441 z 2007. Kilka razy poprawiałem uszczelnienie obudowy tego termostatu, najpierw złożyłem na silikon chyba ze 2 razy.
      Jesienią założyłem orginaną uszczelkę i wczoraj dostrzegłem, że znów jest wyciek. Dokręcone jest na maxa, bardziej już nie można. Zawsze wywala w tym samym miejscu.
      Czy jest coś pokrzywione i trzeba wymienić, np. górną część obudowy, czy całą obudowę. Mam jeszcze taki nie konwencjonalny pomysł żeby kupić klej do aluminium i po prostu skleić te dwie obudowy. Miał już ktoś taki przypadek? Bardzo proszę o wszelkie sugestie.
       
    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj