fioletowy

Krowy cały rok w oborze?

Polecane posty

fioletowy    0

Witam, jest coś co od dawna mnie zastanawia, natomiast czy jest sens trzymać krowy mleczne przez cały rok w oborze, nie wypuszczać ich na pastwisko? W sytuacji gdy ktoś na przykład nie ma żadnych łąk blisko obory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

To w takim razie pewnie mają dość dużo tych krów, cały rok dają im kukurydzę albo coś i pewnie mieszają paszowozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Oczywiście. Zywienie TMR i PMR. Suplementacja witaminami i obory wolnstanowiskowe ułatwiają pracę i zapewniają komfort dla krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

są 2 obory wolnostanowiskowe a większość to normalne uwięziówki. W takim systemie wydajność jest większa ale i problemów z nogami zacieleniami zaleganiem więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowiarz    0

jak ktos uwaza ze trzymanie krowy przez całe zycie w oborze jest dobre to niech sam sie zamknie w domu do konca zycia, to nie ma nic wspolnego z dobrostanem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

proponuję wybiegi na zewnątrz z paśnikami.Ja tak mam :). Krowy są szczęśliwe. Jeśli chcą nawet nocują na dworze. Niestety ograniczeniem jest przestrzeń :wacko:

U mnie jest dużo miejsca nie wiem jak u innych, tu jest kłopot. Wypas pastwiskowy ma zalety ale i wiele wad. Najlepiej jest zabezpieczyć bazę paszową na cały rok z zapasem, ale to tylko teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Po dluzszej przerwie od wychodzenia musisz zaopatrzyć się w dobry drut kolczasty bo z radosci krowy poszybuja Ci w powietrze ze szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matthew96    1

Nie ma jak pastwisko.Najtańsza produkcja mleka,zdrowe nogi,krowy lepiej ruję manifestują,jeśli cielna krowama dostęp do ruchu to nie będzie problemów z wycieleniem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaczad
      Witajcie
      Mam problem, kilka dni temu zaczęły się padnięcia krów. Rozpoczęło się od 3 sztuk które nie wstały z nocy. Weterynarz na wzmocnienie dał glukozę i wapno. Rano już  były martwe, a 5 kolejnych zaczęło toczyć ślinę z pyska( dosłownie leciała jak z kranu). Poszła znowu glukoza wapno nasercowe leki, Wieczorem 2 zeszło a kolejne 3 zaczęły toczyć ślinę  pyska. Powiatowy inspektorat pobrał próbki pasz treściwych, krew i wycinki narządów wewnętrznych. W międzyczasie padały kolejne z takimi samymi objawami. Karmię  już tylko sianem, którego praktycznie nie jedzą. Do tej pory padło łącznie 17 sztuk, bydła a 3 już nie wstają. Mało tego słabo wygląda reszta i chyba stado 40 sztuk stracę (całość) . Wyników jeszcze nie ma. Mo ze ktoś coś wie, bo  żadne leczenie nie pomaga (atropina, soda, drożdże) mają tak zbitą treść  że sondą nie daliśmy radę podać płynu by je nawodnić. Mocznika nie stosowałem w żywieniu
       
    • Przez Banan3512
      Witam. Rozpoczął się okres kontroli dobrostanu zwierząt. Mowie tu o dobrowolnych zwiększonych wymogach odnosnie powierzchni bytowej , utrzymania zwierzat na sciółce i tym podobnych . W zamian za dopłatę do sztuki. Wraz upływem terminów na zlozenie do ARIMR planów poprawy dobrostanu . Arimr rozpoczął kontrole u rolników. Podobno mają w tym roku wytyczne na duzą ilosc kontroli ze wskazaniem na dobrostan. Wiec jeśli mieliscie już taką kontrol to piszcie jak przebiegła . Na co zwracali szczegolną uwagę kontrolerzy. Jesli jeszcze nie mieliscie kontroli to lepiej się przygotowac . Przjrzec dokumenty czy wszystko jest spójne w dokumentach i stanie faktycznym. Zapraszam do dyskusji.
    • Przez bibon98
      Witam, mam 25 lat, małe gospodarstwo, 20 krów, 12 ha własnego pola oraz 20ha dzierżaw, ze sporymi możliwościami dobrania gruntów. Zbliża się nabór na młodego rolnika, mama chce się spisać gospodarstwa na mnie i stoję przed dosyć ważną decyzją, inwestować w gospodarstwo, czy lepiej dać sobie spokój. Mam już dosyć pracy łapami  przy 20 krowach, nie mam też do taczkowania zdrowia(przepukliny kręgosłupa), lubię to robić( robię na gospodarce od 11 roku życia, więc trochę nie potrafię bez tego sobie życia wyobrazić) ale boję się że z powodu marnych perspektyw na przyszłość, nie będę w stanie się z tego utrzymywać, a z drugiej strony nie zainwestować i robić dalej łapami to też sobie lepiej dać spokój. Jest tutaj ktoś chętny podzielić się swoimi przemyśleniami w temacie? Bo nabrać czegoś na ura, a potem i tak się zwijać to chyba lepiej od razu się zająć czym innym. Rolnicy z okolicy raczej odradzają, mimo tego i tak mnie do tego ciągnie.
    • Przez Bonex157
      Czesc, Czy wysokość tej przegrody miedzy krowami jest odpowiednia? 72cm

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj