Skocz do zawartości
materrol

zetor 7211-szersze koła

Polecane posty

materrol    0

Cześć Wam

Posiadam zetora 7211 wraz z turem autopoziomującym, więc trochę on waży. Poszukuję jakiś szerszych kół na przód, gdyż oryginalne są za wąskie i pod wpływem ciężaru strasznie się topi, zwłaszcza przy krokodylu. Od czego mogą pasować bez żadnych przeróbek i gdzie je mozna dostać? Z góry dzięki za odpowiedzi.

nunu85    82

masz 7,5-20?

bez zadnych przeróbek, to ci wejda 8,25-20, ale bedą neiwiele szersze, bo niecałe 2cm

na felge dałoby rade założyc tez 9-20, ale to juz błotniki na pewno by przeszkadzały, i oprócz tego, ze byłoby szerzej (o około 3,7cm to przód traktora stałby wyraźnie wyżej)

jakbyś chciał to zrobić dobrze, zeby opony na serio były szerokie i przód traktora stał na takiej samej wysokosci jak przedtem, to musiałbyś sie postarac o felgi wraz z oponami balonówkami takimi jak np w przyczepach autosana są- 11,5/80-15,3. Wtedy opona byłaby szersza o 10cm.

materrol    0

Mam 7,50-16.
Bez żadnych przeróbek miałem na myśli, żeby nie kombinować nic z igłami, albo całą piastą. Wspominałem o całych kołach, więc opony razem z felgami, gdyz zdaje sobię sprawę, że na te moje felgi za szerokiej opony nie wcisnę :/

Dodam jeszcze, że gdyby były wyższe od oryginalnych to nawet lepiej, gdyż te zetorowskie tury niestety nie unoszą za wysoko :(

Znalazłem zdjęcie, które wstawił użytkownik jaro. Niestety nie mogę do niego napisać na priv. Ktoś może wie co to za oponki i gdzie je mozna dostać?
http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1183914118/gallery_161_152_105793.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    4529

To są nie tylko opony, ale całe koła bodajże od prasy. Musisz wiedzieć jakie obecnie masz felgi (ilość i rozstaw śrub mocujących, osadzenie) i na tej podstawie poszukać coś w internecie a może coś z używek w dobrej cenie.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

Maniek101    106

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bartek99718
      Witam wszystkich . W ubiegłym tygodniu zakupiliśmy do gospodarstwa MF 3080 E bez tura. Mamy zamiar dokupić , więc tak jak w temacie szukam informacji jakie ładowacze pasują na ten ciągnik. Myślimy tu o czymś używanym. Z góry dzięki za pomoc .
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez faofar
      Witam ,czy ktoś z uzytkowników ma załozone łancuchy na kółka i gdzie je dostać, konkretniej szukam do A92
      BEDE WDZICZNY ZA WSZELKIE INFO
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie? 
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie?