Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Też stosowałem kiedyś saletrzak w podsiewacz 200kg chyba , do tego 60t obornika na jesień ,3 klasa ziemi i kukurydza jak las kolby wypełnione ale to było 3 lata temu wody wtedy pod dostatkiem.Wiem ze to nie jest zgodne z agrotechniką uprawy qq ,ale opisuję jaki był tego efekt.

 

Od kiedy aby azotowe sieje się w podsiewacz? Sąsiad, przedstawiciel z Pioneera, jak siał u mnie kukurydzę i padło stwierdzenie ze strony mojego ojca " jak zabraknie polidapu to się dosypie mocznika na resztę" odpowiedział " to równie dobrze nic nie sypcie" i mówił, że kukurydza wtedy potrzebuje fosforu a azot to później.

Opublikowano

Zodiax to się nie otwiera.

Raczej jest to drutowiec. Kształt z daleka pasuje ale kolor trochę za jasny. Dodaj poprawne linki i będzie wiadomo.

Ale jeśli jest to drutowiec to zeżre kukurydzę. Są na to opryski przed siewem, trzeba wymieszać glebę.

Opublikowano

Panowie ja mam nieco inne pytanie. Nie udało mi się jeszcze kupić włóki, i teraz moje pytanie czym ją zastąpić, mam do dyspozycji brony oraz agregat. Czy odwrócenie bron i doczepienie z tyłu jakiś opon zastapi włókę? czy może ustawić agregat na najpłytszą głębokość i nim przejechać ? Pomysł z ciąganiem jakiś słupów itd z góry odpada ze względu na duże rozdrobnienie pól i spore dojazdy także musi to być w jakiś sposób mobilne.

Opublikowano

dawniej odwraclem brony plus opony aby lepeij dociazyly, ale szkoda bron, a i efekt nie za dobry, w tym roku przejade agregatem w miare plytko aby przerwac kapilary i powinno byc ok. 

Opublikowano

Co chcecie w ten sposób zdziałać? Wyrównać pole czy przerwać kapilary? Wystarczy podnieść lekko na podnośniku i będą bronować na 4-6 cm i wystarczy. Ja tak trawę zabronowuję. U mnie na razie żyto rośnie to nic nie działam w polu. Zobaczymy czy coś urośnie czy pójdzie obornik i talerzówka a żyto w zielony nawóz.

Gość PolskiRolnikt
Opublikowano

Opłaca się teraz orać żeby jeszcze po orce namokło ( już zielsko się pokazuje -.-'' ) czy poczekać jeszcze?

Opublikowano

Od kiedy aby azotowe sieje się w podsiewacz? Sąsiad, przedstawiciel z Pioneera, jak siał u mnie kukurydzę i padło stwierdzenie ze strony mojego ojca " jak zabraknie polidapu to się dosypie mocznika na resztę" odpowiedział " to równie dobrze nic nie sypcie" i mówił, że kukurydza wtedy potrzebuje fosforu a azot to później.

 

Kolego czytaj ze zrozumieniem post. Napisałem że nie jest to zgodne z agrotechniką ,aczkolwiek wtedy nie miałem zielonego pojęcia o uprawię qq i robiąc tak podałem tego efekt tylko.Widocznie gleba była zasobna i wyrosła tak a nie inaczej.

Opublikowano

Odebrałem dziś wyniki gleby pod kukurydzę:

pH - 6.4

fosfor - 6.2

potas - 7.0

magnez 8,4

Proszę pomóżcie dobrać poprawne nawożenie (klasa 3,4)

 

Jaki jest cel zasiewu i jaki przewidujesz plon?

Ph i magnez dobrze. Fosofor i potas niska zasobność w glebie. Musisz zwiększyć nawożenie tymi składnikami.

Opublikowano

Na ziarno przy takiej zasobności trzeba dać ze 250 kg Polidapu i 400 kg soli potasowej. Do tego 150 kg siarczanu magnezu (25%) i 350 kg mocznika w dwóch dawkach. Ewentualnie 750 kg Polifoski 5, 100 kg kizerytu.

 

Opublikowano

koledzy mam do przesiania rzepak, myślałem przesiać kukurydza. pod rzepak dałem 600kg/ha lubofosu pod rzepak. mam kupione 200kg saletrosanu i 300saletry. Jak to wykorzystac pod kukurydze, mysle ze NPK wystarczy a jak zrobic z N

Opublikowano

@PanStanisław przepraszam a kolega liczył koszt takiej dawki nawozu pod kukurydzę? co jeśli będzie tak suchy rok jak 2015? może coś w kierunku optimum nawozowego rozumiem że zasobność niska ale wg mnie 250kg Soli potasowej 60% to już duża dawka

Opublikowano

Buran to niska odmiana, 2,1m. Wolałbym coś innego. W galerii jest zdjęcie Burana.

Opublikowano

@PanStanisław przepraszam a kolega liczył koszt takiej dawki nawozu pod kukurydzę? co jeśli będzie tak suchy rok jak 2015? może coś w kierunku optimum nawozowego rozumiem że zasobność niska ale wg mnie 250kg Soli potasowej 60% to już duża dawka

 

Przy bardzo niskiej zasobności gleby w potas 250 kg soli ? Tyle to się daje przy co najmniej średniej lub wysokiej przy siewie na ziarno. Nie będziemy dyskutować o kosztach bo każdy wie na ile go stać. Może najpierw policz swój przy takich dawkach obornika? (5-6 t ok 100zł) 

Jeżeli boisz się suszy to oddaj ziemię w dzierżawę i udaj się na najdłuższe wakacje życia...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez andrewk
      Piszcie jak przetrzymujecie obornik na pryzmie na polu - gdy np. płyta gnojowa jest pełna, a do 1 marca jeszcze daleko. Można przetrzymywać bezpośrednio na ziemi ? Jak nie to wystarczy dać folię pod spód ? Nie chcę nabawić się problemów z arimr, więc muszę zawczasu się przygotować
       
      ___________________________________________________________________________________________________________
      AgroDane.pl - portal poświęcony specyfikacjom maszyn rolniczych takich jak ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe oraz ładowarki teleskopowe. Dane techniczne, porównania modeli oraz opinie w jednym miejscu. Użytkownik agrofoto wszystkim poleca tą stronę z całego serca 
       
    • Przez elux
      Witam
      Czy spotkał się ktoś z suszeniem kukurydzy z zastosowaniem nagrzewnic elektrycznych jako źródło ciepła?
      Temat o tyle ciekawy że z wykorzystaniem fotowoltaiki energia prawie na free, jednakże brak info i doświadczeń w zakresie wydajności suszenia przy niskich temperaturach powietrza suszącego...
      Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia/wiedzę w temacie to proszę o info tutaj lub na priv- myślę o takiej małej suszarni u mnie
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Arekm
      Witam, potrzebuje pomocy, mianowicie widocznego zdjęcia tabeli wysiewu przedstawionej na moim zdjęciu. Ważne informacje się starły, bo maszyna ma już swoje lata. Model jest stary jak świat, możliwe że z lat 70. Załączam też zdjęcie modelu tego siewnika. Za pomoc będę ogromne wdzięczny! 🙂


×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v