Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Junkers

Jaka to sprężarka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    42

Witam, prosil bym o podanie jaki to producent i typ sprezarki pokazanej na ponizszych zdjeciach.

Spezarke chcialbym polaczyc z butla walcowa 80l po LPG i 2 paskami klinowymi z silnikiem 2,2kW 950obr/min o przelozeniu zwiekszajacym obroty silnika 2 razy tj. 2:1 zeby szybciej nabijala butle.

Bedzie sluzyc do przedmuchiwania Bizona w czasie zniw i innych maszyn, pompowania i malowania.

Chodzi mi tez o to czy sa dostepne czesci, bo jesli nie to szkoda czasu na nia i wywale ja na zlom :(

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

post-28158-0-05415300-1403085174_thumb.jpg

post-28158-0-31897200-1403085257_thumb.jpg

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

mikad    238

To jest sprężarka od agregatu chłodniczego.

Marcelix    57

Mój szwagier ma taką sprężarkę i pochodzi ona właśnie od agregatu chłodniczego jak wspomniał kolega wyżej. Popełniłbyś poważny błąd wyrzucając ją na złom. U szwagra chodzi ona już ze 20 lat i żadnej awarii nie miała. Ta sprężarką można dmuchać śmiało nawet do 30 bar !

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Wiadomość z agroFakt.pl

Junkers    42

A wiecie moze jaki to typ i producent?? Jakby uszczelke wydmuchalo czy cos to zeby moc ja dokupic gdzies.

Te 30bar brzmi niesamowicie, az nie wiem czy wierzyc

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

seweryn20    796

Mam taka. Ale żeby nabiło zbiornik 150 litrów trzeba pół dnia. Do kompresora za wolna.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Junkers    42

Musial bys szybsze przelozenie zrobic to moze bylo by dobrze. Skoro juz jest i jest dobra to po co mam szukac innej. Z silnikiem 950obr/min polaczone przelozeniem 2:1 da ok 1900obr/min to chyba nie bedzie zle?

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Marcelix    57
(edytowany)

U szwagra też chodzi za wolno i mieliśmy jej zrobić przełożenie większe, ale jakoś nigdy nie ma czasu i jest potrzebna. Przydałoby się też zrobić jej jakiś wentylator żeby miała chłodzenie, bo grzeje się mocno - jak pochodzi cały dzień to placki można na niej smażyć.

Co do ciśnienia to realne, bo w agregatach chłodniczych czynnik chłodzący osiąga wysokie ciśnienie.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kondzio342
      Witam Panowie jaka przetrzasarke wybrac do ciapka. Hydrauliczna czy skladana do tyłu ??? Prosze o opinie i jakies modele.
    • Przez rzymek98
      Witam. Musze kupic kosiarke, i jaka bybrac? Samasz, Talex? Jakie Mcie opinie o nich? Szeroskosc 1.85. Prosze o opinie posiadaczy
    • Przez Jarekx01
      Witam, w tym roku kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Interesuje mnie rolnictwo, mechanika oraz elektronika, dodam, że w przyszłości chciałbym pracować jako sprzedawca ciągników lub części np: Case. Rolnictwo nie jest mi obce gdyż pomagam rodzicom w średnim gospodarstwie w którym mamy sprzęty dość  wyposażone w elektronikę. Zastanawiam się nad technikiem mechanikiem, technikiem mechanizacji rolnictwa i agrotronikii ewentualnie informatykiem. Jaki kierunek wybrać aby móc pracować w tym zawodzie, ewentualnie przygotować się do studiów ukierunkowanych też w tym kierunku?
    • Przez maciej2013
      witam chciałbym zapytać jakich używacie siatek do owijania sianokiszonki i słomy tymi prasami? bo kronoskie to cena 600 zl za szpule , czy na tych tańszych też dają radę? dopiero zakupiłem tą prasę i jestem ciemny w tych sprawach za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam
    • Przez 343
      Witam.Przymierzam się do zakupu talerzówki szerokość od 4 do 4,5 m  do 35 tys .Zastanawiam się jaką firmę wybrać sprzedawca poleca mi euro masz (pierwsze słyszę o tej firmie) ,ale jemu bardzo nie ufam bo to chyba wiadomo ,że każdy swoje będzie promować , rozważałem agro masza fajnie nawet to wygląda tylko nie wiem czy jakość poprawiła się jego mam agregat uprawowy z tej firmy 5 letni to stal słaba pęka i rozciąga się. Tyle tych firm jest do wyboru ,że nie wiem co wybrać ,może ktoś coś doradzi lub powie co ma i czy warto w to wchodzić.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.