Zaloguj się, aby obserwować  
freetaxi

Nabory na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

freetaxi    947

Nadal trwają nabory w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" . Program pozwala na pozyskanie do 100 000 PLN (refundacja 50 % netto) na otwarcie działalności gospodarczej. Nabory są z osi 4 z PROW 2007-2014. Są bardzo ograniczone terytorialnie. Wnioski składa się w LGD. Jeśli macie pytania to pytać :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto może się ubiegać o dofinansowanie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kto może się ubiegać o dofinansowanie?

Osoba fizyczna ubezpieczona na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik.

 

http://www.minrol.go...ci-nierolniczej

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a osoby będące na ZUS i mające działalność usługowa dla rolnictwa moga na cos liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

a osoby będące na ZUS i mające działalność usługowa dla rolnictwa moga na cos liczyć?

 

Są też nabory na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Zależy co Cię konkretnie interesuje ale w tym działaniu trzeba stworzyć jedno miejsce pracy więc nie jest to takie dogodne jak w różnicowaniu.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wiesz ja jestem na ZUS pracuję na umowę o pracę, mam działalność i prowadzę gospodarstwo, gdzieś czytałem że po 2 latach od rozpoczęcia działalności mogę dostac kasę na zakup maszyn i zwrot kosztów 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

wiesz ja jestem na ZUS pracuję na umowę o pracę, mam działalność i prowadzę gospodarstwo, gdzieś czytałem że po 2 latach od rozpoczęcia działalności mogę dostac kasę na zakup maszyn i zwrot kosztów 50%

 

W tej chwili o ile oczywiście nabór będzie przeprowadzony w Twoich stronach jedynie co mogę zaproponować dla Ciebie to skorzystanie z działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" Ale jak wspomniałem wcześniej w ramach projektu będziesz musiał stworzyć miejsce pracy ( w zależności od kwoty zwrotu).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

freetaxi, w podlaskim nabór kończy się 18 czerwca... czy są szanse się jeszcze wyrobić?

a jakie są kryteria? czy będzie lista? czy na firmę usługową (zakładając super wniosek) jest pewność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

freetaxi, w podlaskim nabór kończy się 18 czerwca... czy są szanse się jeszcze wyrobić?

a jakie są kryteria? czy będzie lista? czy na firmę usługową (zakładając super wniosek) jest pewność?

 

Napisz więcej szczegółów na temat ewentualnej działalności. W ramach osi 4 składa się dosyć mało wniosków. Zdarzały się sytuacje, ze w ogóle. Świadczy to o tym, że jest słaba informacja na ten temat. Co do czasu to nie potrafię Ci odpowiedzieć. Dobry doradca, który ma doświadczenie w pisaniu wniosków w ramach tego działania powinien napisać w ciągu jednego dnia jeśli ma komplet dokumentów oczywiście. Prosty wniosek dotyczący mikroprzedsiębiorstw potrafiłem napisać u klienta w ciągu 5 godzin.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

działalność polagająca na wykonywaniu usług roniczych ładowarką teleskopową ( ładowanie obornika, gniecenie kiszonek, załadunek pasz)

w środę musiałbym taki wniosek już złożyć, jakie dokumenty muszę pobrać z krus itp?

ja rozumiem to tak: składam wniosek ( a raczej mój tata) jeśli przejdzie to zakładamy firmę i kupujemy ładowarkę za 200 netto i 100 nam zwracają? czy w tej działalności opłaca się być na vacie?

najważniejsze moje pytanie to jakie są szanse na to dofinansowanie. czy jeśli złoże wniosek to 100% czy 10%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

działalność polagająca na wykonywaniu usług roniczych ładowarką teleskopową ( ładowanie obornika, gniecenie kiszonek, załadunek pasz)

w środę musiałbym taki wniosek już złożyć, jakie dokumenty muszę pobrać z krus itp?

ja rozumiem to tak: składam wniosek ( a raczej mój tata) jeśli przejdzie to zakładamy firmę i kupujemy ładowarkę za 200 netto i 100 nam zwracają? czy w tej działalności opłaca się być na vacie?

najważniejsze moje pytanie to jakie są szanse na to dofinansowanie. czy jeśli złoże wniosek to 100% czy 10%?

 

Trzeba konkretnie sprawdzić kod pkd, pod którą będą takie usługi. Nie wszystkie kody pkd są dostępne w tym działaniu. W różnicowaniu masz refundację 50 % netto. Więc od inwestycji 200 000 dostaniecie zwrot 100 000 PLN. Najpierw składa się wniosek a działalność gospodarczą można otworzyć po otrzymaniu decyzji o pomocy. Pytanie o szansę? Nie wiem. Trudno powiedzieć. VAT trzeba sobie przekalkulować. To indywidualna sprawa każdego przedsiębiorcy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj