Sunf

Siewnik Unia Poznaniak

Polecane posty

Sunf    33

Potrzebuje jakiegos pomysłu na zamontowanie sciezek przedwschodowych do nowego siewnika Unii Poznaniaka, posiadam elektryczne sciezki . sieje rzepak oz wiec cos z przedwschodowych sciezek by sie przydalo.

 

druga sprawa czy ktos sial w/w siewnikiem rzepak na 40/45 cm ?

 

robiac sciezki od prawej strony wyznaczam raz kolo razu a jak juz sie pole konczy powinienem wyznaczyc od lewej strony przejazdy na szerokosc opryskiwacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Na zagarniaczu zamontuj na ruchowym ramieniu oś z jakimiś kołami. Kup mocny siłownik elektryczny i zamontuj go tak aby unosił oś a w czasie tworzenia ścieżki dociskał koła do ziemi. Taki siłownik można podłączyć pod przycisk od siłownika elektrycznego montowanego oryginalnie w siewniku i jednym przyciskiem załączasz dwa siłowniki.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

a mozesz mi jakies przykladowe na necie podac? lub jakies zdjecia ,

 

 

mi to bedzie tylko potrzebne do rzepaku wiec nie bede kombinowal w podlaczanie tylko recznie tylko nie mam pomyslu jakie kolka dac lub na czym umocowac

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Niestety nie widziałem zdjęć czegoś takiego, to mój pomysł. Kiedyś w RPT było zdjęcie jak ktoś robił ścieżki przedwschodowe w rzepaku jeżdżąc po prostu drugim ciągnikiem zaraz za siewnikiem w trakcie tworzenia ścieżki. No to takie ślady można zrobić taniej i szybciej. Sam chce to tak zrobić u siebie.

Co do kół proponował bym np koła dojazdowe od samochodów osobowych ale mogą być też zwykłe. Jak będzie dobrze doprawione pole i dobry docisk kół do ziemi powinno ładnie widać ślad.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dawidek190
      Witam! Kupiłem niedawno od handlarza siewnik nabudowany Nordsten NS3040 na agregacie Doublet-Record. Niestety nie dostałem do niego tabeli wysiewy i instrukcji. proszę o pomoc.
    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj