Polecane posty

konrad97    0

Witam. Odrazu powiem nie mieszkam na gospodarcę, tylko mówj wujek mieszka i myśli o kupnie jakiegoś nowego ciągnika . z 6-7 lat temu kupił Belarusaq 105koni ale to jest złom nie ciągnik i ma drugiego złoma MTZ 82 z Turem ale 2-3 razy w roku przedni naped siada bo tryby pekają w lewym przednim kole zawsze i tylko a w prawym nigdy nic . I wkurzające jest te ciągłe naprawianie . Dlatego chyba wujek tego MTZ postara się sprzedać a tura da to tego Belarusa . Wiem trochę odszedłem od tematu ale już mówię o co chodzi, a więc tak :

 

Jaki ciągnik polecili byście tak ze 120-140km . Ciągnik nie musi mieć full opcjii wystarczy normalna/najuboższa .

Więc jak macie jakieś pomysły proszę o pisanie ich . Jeżeli by się dało poprosił bym odrazu mniej więcej aktualne ceny . :)

 

 

Pozdrawiam . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No właśnie nowy czy używany? I jaka kwota na to jest przeznaczona?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

Tak nowy, nowy . :) I odrazu dodam, Czy rolnik w wieku ( nie wiem ile dokłądnie wujek ma ) 41-43lat dostanie jakieś dotacje z unii na nowy ciągnik ? Jak tak mniej więcej ile % by zwrócili ?

 

A jak ktoś ma jakąś stronę i podał by mi link gdzie jest wszystko napisane na temat dotacji dla rolnika 40+lat bym był wdzięczny . :)

 

 

 

Editt / Kwoty jako takiej nie ma . Narazie wujk dał taki pomysł, że może za nowych się rozejrzy żeby chociaż jedne ciągnik był porządny . Tak więc piszcie nowe ciągniki w przedziale 120-140koni . Może być wersja najuboższa, żeby ciąć koszta . No i raczej Fendt odpada bo to w cholere drogie są . xD Ogólnie fajnie by było w 300tyś się wyrobić . :)

Edytowano przez SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

A ile wujek ma hektarów i co uprawia i czy prowadzi hodowlę zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Jednym z tańszych, przy zachowaniu dość wysokiej jakości i trwałości sprzętu będzie coś z rodziny Case/Steyr/New Holland.
Za takiego Maxxuma 125 w podstawowej wersji zapłacisz koło 210-220 netto
Claasy będą nieco droższe (myśle koło 240-250) za Ariona 600c

Zetora bym nie brał. Nie jest to jakos cudownie trwałe ani niezawodne, a ceni się już prawie jak maszyny zachodnie. Za taką politykę cenową to im tylko fige pokazać.

O John Deere się nie wypowiem, bo ani nie miałem ani się nim nie interesowałem.

A co do dofinansowania z unii, to trzeba poczekać na nowy PROW. Moze wejdzie w koncówce tego roku, może na początki 2015, nie wiadomo.

Edytowano przez SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad97    0

A ile wujek ma hektarów i co uprawia i czy prowadzi hodowlę zwierząt?

 

Powiem tak. Nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie ale tak na oko. Uprawia z 40ha ornego + z łąk nw może z 15ha . Uprawia żboże na śrutę oraz kukurydzę na kiszonkę . Ale ani sam nie sieje ani sam nie kosi . No i oczywiśćie łąki . Ale on raczej mało by tam robił, bo Baloty wujek kręci . No chyba, że by chodził z belarką Warfamowską, jak Tur był by przeniesiony z MTZ na Belarusa 1025 . xDD

I prowadzi hodowlę krów mlecznych, kilka świń tyle co sobie, kilka byczków od krów. Krów ma Oborę + Stajnię na 25 sztuk ale teraz doi 27 sztuk chyba . xDD

 

To chyba tyle, co potrzebne wam w doradzeniu xDD Raczej bym preferował ciągnik tak te minimum 130 do 140/150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj