Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil250

dziwny problem z MTZ82

Polecane posty

Kamil250    0

Witam. Mam Problem z moim Mtz dokladnie chodzi o to ze ma uszkodzony rozrusznik i raz odpala i raz nie odpala dlatego probowalismy uruchomic go z zaciagu i nic zero nawet dymku nie puszcza tylko po dalszych probach pojawil sie dym ze sprzegla i teraz sie glowie o co mu chodzi...;/ Z gory dzieki za pomoc..

seweryn20    575

A silnik się obracał w ogóle? Coś mi się zdaje że może było by się trzeba zainteresować ciągnikiem. Regulacja wszystkiego w silniku, sprawdzić stan filtrów, sprawdzić czy pompa podaje paliwo na wtryskiwacze. Jeśli wał się nie obraca możliwe że poszła uszczelka i cylinder jest zalany wodą. Trudno powiedzieć mało informacji.

zbyszekbrzuze    110
Napisano (edytowany)

A może kolega nie odpalał go z 9 biegu?

A układ paliwowy do przejrzenia...

Edytowano przez zbyszekbrzuze

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamil250    0

dzis po rozpolowieniu cale kolo zamachowe sie obraca a wczesniej sie nie obracało... tylko jedna ze srub mocujacych u mnie nazywamy to Grucha;) co laczy dwa walki co idzie do przedniego mostu... i Ta tzw Grucha miala za dluga srube i przy dokrecaniu srub wkrecila sie za bardzo i zablokowala sprzegło a silnik nie dal rady tego przewalic ale po zlozeniu zobacze czy to było przyczyna oby:) przy okazji odrazu wymieniłem tarcze i dociski Wiecie moze jak dobrze ustawic ja na dociskach???

boku27    222

Na 100% to wina tej śruby. Miałem taki sam przypadek po wymianie śruby od tej gruchy.Była dosłownie o 1 mm dłuższa i starczyło aby zaczepić za wieniec. U mnie włącznik masy się zjarał nim pomyślałem o śrubie a na pych nie dał rady bo koła się blokowały. Z perspektywy czasu się śmieję ale można było niezłego bajzlu sobie narobić. -_-

Kamil250    0

no czyli nie potrzebie rozpalawiałem go ach.... U mnie wlasnie tez prblemy z odpaleniem były albo bezpieczniki tam przy akumulatorach w tym regulatorze sie paliły i tez myslimy czy to wina rozrusznika... Ale zaraz ide go skladac i okaze sie co i jak..;)

jahooo    254

Ustaw sprzęgło przed połączeniem ze skrzynia, bo potem nie dasz rady. Ja robiłem za pomocą suwmiarki mierząc wysokość łapek nad dociskiem, żeby były na takiej samej wysokości, potem doregulowałem cięgłem pozycję łożyska po skręceniu silnika ze skrzynią

Kamil250    0

noo i własnie tak zrobilem tylko zeby tego bylo mało nie chce sie za nic w swiecie zjechac niby jest wszystko ok a tu nic nawet sruby nie chca go juz ciagnac... ach.

zbyszekbrzuze    110

Tylko kolego nie wywal walka do skrzyni, bo dopiero bedziesz mial balagan jak obsada ktoregos lozyska peknie. Czasami trzeba sie dobrze nakrecic za kolo zamachowe zanim zlapie oba walki.

Ja mialem tez smieszna sytuacje: Dzwoni telefon, ze MTZ przestal ciagnac, klient zasugerowal wymiane tarczy sprzegla... Przyjechalo nas 3 mechanikow, traktor z TURem, nawet go nie zdejmowalismy, ale jakos poszlo. Po naprawie okazalo sie ze to wcale nie sprzeglo, tylko zgubil sie klin z kola tylnego :D

Kamil250    0

No udało go sie zjechac ,,w koncu,, No i niedlugo próba rozruchu, Przez glupia srube dwa dni stracone... I dlatego zawsze nalezy zaczynac od podstaw od drobnych rzeczy no ale coz człowiek uczy sie całe zycie.;P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować