Zaloguj się, aby obserwować  
meteusz92

Awaria, wyciek oleju, New Holland TD 5010

Polecane posty

meteusz92    0

Witam , mam pytanie. Zauważyłem dziś na korpusie w moim traktorze centralnie poniżej orbitrola plamę zółtego oleju wg. mnie jest to hydrauliczny i dużo nagaru . z czego on moze wyciekać? Orbitrol jest suchy , jego przewody nie ukazują jakiś wad czy pęknięć. Zabrudzone były także 2 pompki ( koncówki z czujnikami ) hamulcowe ale nie wydaje mi się żeby aż tak mógł płyn hamulcowy wyciekać. Poza tym płyn hamulcowy jest zielony a plama była żółta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

To moze z przedniego mostu gdzies kapie. Taki sam olej tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przodni most jest z przodu :) a cieknie między kabiną a silnikiem, u mnie w jx60 jest tak samo, ubywa płynu hamulcowego , podkręcałem śrubki i te czujniki, zobaczę może się uspokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meteusz92    0

też był bym za tym ze jest to płyn hamulcowy gdyby barwa się zgadzała, a poza tym gęstość obu płynów jest nieco inna, być moze coś ucieka z jakiegoś przewodu idącego pod kabiną ale dostęp jest praktycznie żaden .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w tym ciągniku nie ma płynu hamulcowego , jest to olej, ,

a co do barwy jak wymiesza się z krzem to i tak nie zauważysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mateus92
      Witam , mam problem z instalacja hamulcową w moim ciągniku Td 5010. Problem polega na tym że sprężarka nabija cisnienie z tym że nie działa zawór cisnienia. Chodzi o to że po podłaczeniu przewodu hamulcowego przyczepy i nacisnieciu pededału hamulca , przyczepa nie reaguje, a przecież no naciśnieciu hamulca czy to nożnego czy ręcznego dopływ powietrza powinienj zostać odcięty. Jaka może być tego przyczyna, czy może trzeba coś przestawić? Jak długo trzyma wam traktor powietrze w zbiorniku? Pozdrawiam
    • Przez tn155
      Witam użytkowników,
       
      mam pytanie do osób, które same posiadają, lub znają właścicieli ciągnika NH TD5010. Chodzi mi o połączenie tego modelu wraz z ładowaczem czołowym. Ktoś próbował? A jeśli tak to z jakim efektem?
       
      Z tego co doczytałem na forach to są w tej serii problemy z żywotnością suchego sprzęgła i chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda u Was lub u Waszych znajomych posiadających ten ciągnik wraz z turem?
       
      A nawet jeśli ktoś posiada powyższy model, a nie ma zainstalowanego tura to prosiłbym, żeby się wypowiedział jak to jest z użytkowaniem ciągnika- czy są sprawy na które narzekacie, polecacie ten model czy raczej odradzacie?
      Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj