Dollar

Prasa do Case

Polecane posty

Dollar    0

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem prasy do ciągnika Case Cx70. Prasa pracowałaby przy około 10ha słomy + mała ilość siana.

Teraz pytanie jaka prasa, no i czy tak mały ciągnik dałby radę z rotorem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Troche mały ten case bardziej się nadaje do pomocy niż do takiej pracy chociaz te ok 70 KM pociągnie małą prasę tylko jak długo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Jeżeli ta prasa ma pracować bez noży to powinien sobie śmiało dać radę,zawsze możesz kupić prasę bez rotoru to wtedy powinien jej nawet nie czuć,skoro 360 sobie radzi do dlaczego miał by case nie pójść. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

nie ma sensu kupować prasy z rotorem do słomy i siana, którą w dodatku ma ciągać 70 KM ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

kolega ma case 845XL i z powodzeniem radzi sobie z prasą vicona RV 187 smiga z nią na skrzyni 4 biegowej z połówkami na szybkiej 2 na zającu albo na 3 na żółwiu wiec coś takiego mogę Ci polecić jednak jest to również uzależnione od twojego budżetu i czy szukasz pracy pasowej czy łańcuchowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dollar    0

A co polecicie z Polskich pras, która jest najlepsza? Oczywiście chodzi o nową prase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

z polskich moim zdaniem najlepiej wypada prasa Unii walcowo-łańcuchowa z rotorem ( lub rotor z nożami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ma sensu kupować prasy z rotorem do słomy i siana, którą w dodatku ma ciągać 70 KM ciągnik

 

@morfi81, Niby dlaczego?

 

Skoro ciągnik Case, więc może i prasa z tego koncernu, a dokładniej Case RB344? Prasa godna uwagi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@Vinchee ja prasuje New Hollandem TD80D z prasą New holland 544cc (to samo co RB 344) i ma co robić ciągnik przy sianie i słomie ( do pełnego zgniotu w sianie i słomie jeszcze trochę brakuje)

poza tym w specyfikacji prasy producent podaje zapotrzebowanie na wom a jeaszcze to trzeba pociągnąć (ok. 2500 kg + bela).

Jak nie miałeś styczności z tymi prasami to się nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Vinchee ja prasuje New Hollandem TD80D z prasą New holland 544cc (to samo co RB 344) i ma co robić ciągnik przy sianie i słomie ( do pełnego zgniotu w sianie i słomie jeszcze trochę brakuje)

poza tym w specyfikacji prasy producent podaje zapotrzebowanie na wom a jeaszcze to trzeba pociągnąć (ok. 2500 kg + bela).

Jak nie miałeś styczności z tymi prasami to się nie wypowiadaj.

 

Kolego, strasznie rzucasz pochopnymi wnioskami, może trochę zastanów się co wypisujesz i zacznij uzasadniać swoje "mądre wypowiedzi"? Jak najbardziej możesz wydać swoją opinię z którą nie każdy musi się oczywiście zgadzać ale Ty ewidentnie negujesz i wprowadzasz kogoś w błąd....

Akurat tak się składa, że od 4 lat jestem posiadaczem prasy Case RB344, która pracuje z 80 konnym ciągnikiem, a dokładnie z Zetorem Proximą 8441.

Zetor aż tak wiele do roboty przy niej w cale nie ma tj. Ty mówisz o swoim NH, a wręcz przeciwnie, wydajność prasy mogła by być lepsza.;) Słomę prasuję z prędkością 10-15 km/h. Bele zarówno z siana jak i słomy są bardzo dobrze zbite. Ale z jednym z Tobą się zgodzę, prasa jest ciężka. Mój kuzyn ma taką samą i zanim dokonaliśmy zakupu prasował u mnie słomę. Mam 1 kawałek trochę górzysty i miejscami bez przedniego napędu nie mógł z nią podjechać Case'em JX90, ja natomiast Zetorem z małymi problemami ale daje radę.;) Dodam, że Zetor jak i Case są z turem.:)

Także kolego nie trafiłeś, jak najbardziej miałem i mam styczność z tą prasą do chwili obecnej, dlatego uważam, że ten 70 konny Case, będzie sobie radził z tą prasą, która moim zdaniem jest godna uwagi i ceny. ;) Także, jak najbardziej polecam prasę Case RB344. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

w testach TD80D mocy na wom miał 62KM a Zetor 8441 miał 71KM, pozatym zetor ma większą pojemność i turbinę. a jeżeli chodzi o prasę to jest godna uwagi ale nie do 70KM ciągnika bo wydajność będzie b.mała i nawet mniejsza od prasy bez rotoru nie mówiąc już o paliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zgadzam się z Tobą.

Czy wg. Ciebie ten NH dałby rade przy prasie z zapotrzebowaniem min. 100km?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tu Cię zaskoczę. ;) Oczywiste jest żeby ciągnik miał nadwyżkę mocy nad zapotrzebowaniem mocy jaką potrzebuje sprzęt z którym pracuje. Do czego dążę... Case autora tematu ma 70km,a prasa potrzebuje 50km (wiem, że chodzi tu o moc na WOM). Ten ciągnik jak i prasa będą dobrze wykorzystane współpracują ze sobą, będzie ciężko ale da radę. W życiu nie ma lekko. :D

Wracając do NH z prasą z zapotrzebowaniem min. 100km. Kolega przez jakiś okres czasu pracował NH TD80D ze wspomnianą prasą, ciągnik oczywiście potrafił zgasnąć ale zbijał belkę całkiem dobrze. To jest nie zdrowe dla ciągnika ale dawał radę, a zapotrzebowanie mocy było duuużo wyższe niż mógł zagwarantować NH TD80D.

Poza tym z tego co wspominał autor postu, prasa będzie głównie wykorzystywana przy słomie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

z twoich wypowiedzi wynika że lepiej jest zajechać ciągnik poto by robić dobrze zbite belki lub jeżeli nie dał by rady w prasie to flaki.

moim zdaniem to jest męczarnia a nie prasowanie i należy dopasować maszynę do mocy ciągnika lub odwrotnie (z drugiej strony patrząc to trzeba dać i dla mechaników zarobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z twoich wypowiedzi wynika że lepiej jest zajechać ciągnik poto by robić dobrze zbite belki lub jeżeli nie dał by rady w prasie to flaki.

moim zdaniem to jest męczarnia a nie prasowanie i należy dopasować maszynę do mocy ciągnika lub odwrotnie (z drugiej strony patrząc to trzeba dać i dla mechaników zarobić)

a mi się wydaje, że masz po prostu zły tok rozumowania i słabo czytasz ze zrozumieniem...

Jak napisałem, nie uważam tego za rozsądne ale chciałem Ci przetłumaczyć, że ten Case podoła w tej prasie, a czy autor zdecyduje się na ten zakup to jego sprawa...Maszyna będzię wykorzystana w 80%, co uważam nie jest niczym złym, bo do tego została stworzona. Nie spinaj się, bo to nie ma sensu. 70km dla tej prasy to jest min. które sobie z nią poradzi. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, Twój NHTD80D w orce pracuje z 3x35 lub 3x40, żeby go nie katować? :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

nie porównuj prasowania do orki bo tutaj jest wiele zmiennych parametrów tj. rodzaj gleby, wilgotność gleby, głębokość orki , rodzaj i liczba odkładni a przy prasowaniu tylu zmiennych parametrów nie ma bo siano czy też słoma powinna być sucha zawsze a jedyny zmienny parametr to ukształtowanie i rodzaj terenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

... :huh: Jestem w szoku, właśnie się dowiaduję, że silnik podczas orki nie jest obciążany lub po prostu dalej nie rozumiesz tego co czytasz. :blink: Pisałem łopatologiczne porównanie obciążenia silnika podczas prasowania i pracy w orce. Zarówno w jednym jak i drugim silnik ma pewne obciążenia. Przykładowo jeśli weźmiemy NHTD80D z pługiem 4x40 na 3-4 klasie ziemi, to on będzie w pełni wykorzystany i po " tyłku" będzie z nim dostawał, a jeśli weźmiemy do niego pług 3x40 to obciążenie silnika już jest o wiele mniejsze, logiczne i tak samo ten Case CX70 z prasą Case RB344 dostanie po "tyłku" ale wykona swoją pracę lepiej niż z inną prasą niższej klasy bez rotoru. Decyzja należy do autora, który chciał się dowiedzieć czy jego traktor ma szanse z prasą z rotorem, Ty twierdzisz, że nie, czym wg mnie wprowadzasz autora w błąd i to od samego początku próbuję Ci wytłumaczyć ale że nie mogłeś zrozumieć musiałem przejść do zaawansowanego tłumaczenia łopatologicznego... <_< Także ciągnik współpracując z tą prasą będzie miał ciężko ale da radę, a tego chciał się przecież dowiedzieć autor tematu, a decyzja zakupu,użytkowania i wykorzystania ciągnika w 30, 50, 80 czy też 100% należy do niego. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, a jeśli nawet nie to zakończmy tą dyskusję, bo ona nie ma sensu jeśli wszystko mam tak tłumaczyć, dlatego nie ciągnijmy tego dalej, bo autorowi tematu to nie pomaga, a z forum robimy śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

Witam kolego Vinchee widzę że jesteś użytkownikiem prasy Case RB344 powiedz czy te prasy są tak dobre jak piszesz czy miałeś jakieś awarie, zastanawiam się nad kupnem tej prasy pod uwagę biorę też NH BR 6090 wiem że obie są dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1said1   
Gość 1said1

panowie podpowiedzcie czy ciągnik MF 80 km da radę z prasą new holland br 740  bez rotora?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj