jarku98

New Holland cx 5080 czy Claas Tucano 420 czy John Deere w540

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Od T7 w zwyż tak nie wyją jak te t6 ale mimo wszystko nadal słychać z daleka że to New Holland 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wiem, wiem że te większe już nie wyją jak małe,  ale to była tylko ironia bo nie mam w zwyczaju aby kogoś wyśmiewać z jakiegokolwiek powodu a tym bardziej z powodu koloru maszyny. Każdy bierze to co mu pasuje a tekst że ,,JD + wielton to jest coś,, , albo ,,nie było cię stać na tucano,, są dziecinadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33
Dnia 13.12.2017 o 22:12, bartas19 napisał:

Panowie co do sporów o wydajności, powierzchnie klepisk i inne technologiczne rozwiązania nigdy nie dojdziemy do konsensusu. Trza wziąć te trzy modele wpuścić na jedno pole i zobaczyć który będzie najwydajniejszy przy dopuszczalnych stratach. Inaczej to se możemy gdybać. Jeden chwali claasa drugi john deere a trzeci nh. Ja mam swojego faworyta i kupie pewnie jd choćby z tego względu że nie chce mi się co roku włazić do środka na kosz sitowy i czyścić zaklejonego na warstwę 5 cm podsiewacza. 

Kolego john175 posyp sobie w biegu na ciężarówkę.

W tym roku to poniżej 6 z przodu to żaden diler nie sprzeda.

Na Bednarach dało się wyrwać W540 w bardzo bogatym wyposażeniu za fajną cenę jeszcze z 5 z przodu.

Warto tam pojechać bo jest większość ,,ważnych" osób, członkowie John Deere Polska i każdy dorzuci jakiś mały rabat od siebie to uzbiera się ładna suma.

W tej chwili ceny już 50 - 70 k więcej niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

w 2015r JD W 540 z el. sitami, dłuższą rurą, kołami 800, hederem 5.5m, wózkiem Tucholski, stołem do rzepaku tucholski, kamerą chcieli mi sprzedać za 430 netto...
Co do Wieltona nie pisałem, że jest niezatapialny, na zdjęciu to po prostu bagno przez które trzeba przejechać aby dotrzeć na pole.
NH ma najcichszą kabine - odsyłam do danych tech. oraz testów PROFI
Nie zaoszczędziłem bo wg. Niemców z PROFI NH T7.270 AC zajął 2 miejsce po Fendt i przed JD
Uszu nie szkoda bo jest cichy w środku i na zewnątrz
Dobrze, że sam się karcisz i piszesz, że twoje teksty to dziecinada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@John a u ciebie dobre jest to że zacząłeś pisać z sensem, podajesz faktyczne propozycje cenowe na dany model i dzięki temu część rolników czytających ten temat nie zostaną wycyckani na sporą kasę. To się chwali  :tw_beer:

Nawet gdy napiszesz że moje teksty to dziecinada nic ci to nie da bo przed tobą wyjaśniłem że była to ironia, może mało zrozumiała dlatego dodałem kolejnego posta aby rozwiać wątpliwości. Ty problemu z interpretacją już nie możesz mieć bo dołączyłeś do rozmowy po moich wyjaśnieniach.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Czemu nie jesteś zadowolony?  Podaj konkretnie z czego?
Dla mnie z minusów to za małe lusterka, za słaba sieczkarnia, rura za nisko (mam wersje sprzed "liftu") bo po "lifcie jest rura wysuwana z góry.
rolstudent - uwierz mi, że gdybyś kupił W540 płakał byś - widze to po rolniku który ma przez miedze W540 i opinii znajomego który też ma W540 - obaj narzekają i rozpaczają.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 17.12.2017 o 21:18, John175 napisał:

Czemu nie jesteś zadowolony?  Podaj konkretnie z czego?
Dla mnie z minusów to za małe lusterka, za słaba sieczkarnia, rura za nisko (mam wersje sprzed "liftu") bo po "lifcie jest rura wysuwana z góry.
rolstudent - uwierz mi, że gdybyś kupił W540 płakał byś - widze to po rolniku który ma przez miedze W540 i opinii znajomego który też ma W540 - obaj narzekają i rozpaczają.
 

Teraz to już przesadzasz, gadałem z masą osób którzy robią na tych kombajnach i ci którzy robią na obszarach po 100ha chwalą zarówno jd jak i tucano, każdy zadowolony. Negatywne opinie zaczęły się pojawiać dopiero przy obszarach 1000 i więcej, ale nie o jd tylko właśnie o claasie... A rozmawiałem na prawdę z wieloma ludźmi.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Z czym przesadzam?  U nas wszyscy 500+ mają Lexiony i nikt nie narzeka.
Zapytałem tylko z czego nie jest zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

jeśli chodzi o kąt opasania to proste jak budowa cepa.

Claas ma największy kat opasania bo ma najmniejszy bęben, dlatego kąt większy żeby nadrobić wydajność.Tutaj duży minus że bęben mniejszy a co za tym idzie musi nadrabiać obrotami, a to i dla ziarna nie za dobre jak  i silnik ma trochę ciężej.

NH jak i JD mają większy bęben i zarazem mniejszy kąt opasania, a suma sumarum wydajność jeśli chodzi o bęben jest prawie taka sama i tu i tu.

Teraz tylko chodzi o powierzchnię sit i wytrząsaczy. Nie mogę pojąć jednego jakim sposobem Claas podaje tak dużą powierzchnię wytrząsaczy ? on rzeczywiście ma taką sporę powierzchnię czy jak? Ciekawi mnie trochę bo w porównania do CXa kombajn jest prawie pół metra krótszy a w broszurach CX ma mniejszą powierzchnię wytrząsaczy, bodajże 5,4 ? a claas 5,7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

CX ma najmniejszą wytrząsaczy, bo ma separator za odrzutnikiem więc wytrząsacze mniejsze ale część odseparowana jest na tym "bębnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 23.12.2017 o 12:28, John175 napisał:

Z czym przesadzam?  U nas wszyscy 500+ mają Lexiony i nikt nie narzeka.
Zapytałem tylko z czego nie jest zadowolony?

Przesadzasz z tym, że wszyscy co mają jd płaczą a Ci co mają tucano są super szczęśliwi bo tucano jest świetny a jd nie nadaje się do niczego.

Nie rozmawiamy tu o lexionach bo to zupełnie inne maszyny.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Jak ktoś ma 1000 ha to nie ma Tucano ani JD W tylko Lexiony albo Ski więc jakie znasz opinie tych obszarników? Po prostu nie znam osobiście ani jednego posiadacza JD który byłby zadowolony z tego kombajnu. Z Tucano tych co znam to 90% jest zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Znam osoby które na obszarach powyżej 1000ha radzą sobie jd w i znam ich opinie.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

John175 Ty to masz chyba płacone za wychwalanie tego claasa. Coś Ty w nim taki zakochany?? Zero neutralnego podejścia tylko claas najlepszy a jd do d...y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kostson    0
Dnia 25.12.2017 o 22:04, bartas19 napisał:

John175 Ty to masz chyba płacone za wychwalanie tego claasa. Coś Ty w nim taki zakochany?? Zero neutralnego podejścia tylko claas najlepszy a jd do d...y.

Kolego bartas19 i jaka podjales decyzje co do wyboru przeczytałem wszystkie strony i jestem ciekaw Twojego wyboru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

Wybór padł na jd. Najszerszy bęben, największa średnica bębna, żmijki zamiast podsiewacza (patent ściągnięty z case'a), najdłuższe wytrząsacze, najszerszy podajnik ziarnowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
Dnia 3.01.2018 o 18:44, bartas19 napisał:

Wybór padł na jd. Najszerszy bęben, największa średnica bębna, żmijki zamiast podsiewacza (patent ściągnięty z case'a), najdłuższe wytrząsacze, najszerszy podajnik ziarnowy. 

To jaki model kupiłeś i za ile ostatecznie go wyrwałeś ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas19    2

W540. Z wyposażenia za dużo nie brałem. Koła 800, długa rura, przezbrojenie do kukurydzy, mocniejszy podajnik pochyły, wilgotnościomierz, waga, pełny gps z mapowaniem i monitorem 2630, 3 kamery, oświetlenie pod klapami i z tyłu na kosz sitowy i to chyba tyle z tych ważniejszych rzeczy. Heder 618r 5,5 metra. Cena 625 k netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imrahill    0
1 godzinę temu, bartas19 napisał:

W540. Z wyposażenia za dużo nie brałem. Koła 800, długa rura, przezbrojenie do kukurydzy, mocniejszy podajnik pochyły, wilgotnościomierz, waga, pełny gps z mapowaniem i monitorem 2630, 3 kamery, oświetlenie pod klapami i z tyłu na kosz sitowy i to chyba tyle z tych ważniejszych rzeczy. Heder 618r 5,5 metra. Cena 625 k netto

Kurdę cena bardzo dobra, mi za takiego powiedzieli 680k z podobnym wposażeniem - cena na pierwszej rozmowie. Od jakiego dealera brałeś i czy zamawiałeś w okresie jesiennych promocji ? Odbiór na ten sezon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3
Dnia 24.12.2017 o 15:51, John175 napisał:

Jak ktoś ma 1000 ha to nie ma Tucano ani JD W tylko Lexiony albo Ski więc jakie znasz opinie tych obszarników? Po prostu nie znam osobiście ani jednego posiadacza JD który byłby zadowolony z tego kombajnu. Z Tucano tych co znam to 90% jest zadowolona.

Trochę rozbieżność bo ja 70% tych co kupiło Tucano to twierdzą, że drugi raz wybraliby NH lub jeszcze inną markę bo to już nie jest ten claas co kiedyś (awaryjność, straty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik85
      Witam Zwracam się do wszystkich którzy mogą mi coś powiedzieć na temat WW kombajnu interesuje mnie jego awaryjność spalanie wydajność (w praktyce). Zastanawiam się nad tym stworem i potrzebuje informacji .
    • Przez traczyk
      Co wybrac wady i zalety nowego w540 a używanego lexiona 530 1500h na mlocarni
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj