Skocz do zawartości
grzesieks345

Claas consul - problemy z hydrauliką

Polecane posty

Witam.

Niedawno zakupiłem consula i jest to mój pierwszy kombajn a instrukcja po niemiecku i nic nie rozumiem. Problem jest taki, że motowidło i heder się podnoszą ale opuścić ich już nie da rady. O co chodzi? jak to opuścić? Proszę o pomoc.

daremw    128

dolej oleju hydraulicznego do zbiornika (odpowiedniego) i zwiększ obroty, jak są braki to może się zdarzyć taka sytuacja że opuścić nie możesz, ale ja jestem tylko użytkownikiem deutz fahr M900 więc nie gwarantuję że to to, ale podobne sytuacje się zdarzały :)

OKEY    154

Albo masz wyrobioną tę dźwignie od sterowania hydrauliką i jak za lekko pchniesz do przodu to nie otworzy rozdzielacza. Pchnij mocno do przodu jak nie pomoze to rozbierz i sprawdź czy wszystko w porządku.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    59

właśnie chciałem pisać jak kolega wyżej. U mnie też podnoszenie to lekko dźwignią i idzie, a na opuszczanie musze porządnie przycisnąć i idzie. Gdyby było mało oleju to by opuszczał, a przy podnoszeniu by wył i na zgaszonym kierownica mogła by lekko chodzić, ale to już musi niemal nie być oleju :D Wiem po swoim Consulu ;)

daremw    128

ja tylko tak rzuciłem na przykładzie fahra, u mnie jak jest mało oleju to heder podnosi (ile olej pozwoli) ale z opuszczeniem jest problem. co do kierownicy to na zgaszonym i tak chodziła ciężko

Laver94    0

Witam . mam nastepujacy problem otoz zauwazylem ze wariator jazdy dziala na bardzo malym zakresie. Pas na kole talerzowym tu gdzie silownik nie wychodzi wyzej jak do polowy wysokosci kola .natomiast w kole pasowym pas nie wchodzi glebiej jak 1-1,5cm.comoze byc prxyczyna ?

corrado    359

Przyczyny mogą być dwie za mało oleju co już na pewno wykluczyłeś i siłownik nie wychodzi, druga opcja to problem z siłownikiem poszły uszczelniacze i przepuszcza co uniemożliwia wypchnięcie talerza i trzecia to taka że zapiekło się na ślizgach bo nie było smarowane i teraz nie może wypchnąć. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Laver94    0

Hmmm silownik rozbieralem wydaje sie byc wszystko okej. Tak sobie mysle ze to kolo pasowe wychodzqce ze skrzyni moze byc zapieczone w skutek czego sie nie rozsunie , probowalem nabic smaru ale nie pojdzie. Rozbieral ktos to juz ? Jest jakis patent na demontaz tego kola ?

Laver94    0
(edytowany)

witam wszystkich uzytkowników. orientuje sie ktos jakie cisnienie jest w hydraulice ? ja w swoim zmierzylem na 3 wyjsciach (tj heder, motowidło  i przyspieszacz) i cisnienie wskazywało nastepująco 90,90, 87 bar.  i chciałbym wiedziec  ile nominalnie było barów? bo mam problem z przyspieszaczem . a konkretnie to pas nie wychodzi wyzej jak do polowy koła  w skutek czego  przyspieszacz ma bardzo maly zakres  co znacznie utrudnia jazde. pas jazdy jest prawie nowy w tamtym sezonie zmieniony , uszczelnienia silownika  nowe , (niema wycieków) olej w hydraulice jest .  zastanawia mnie tylko  czy to cisnienie w hydraulice nie jest zbyt niskie.

Edytowano przez Laver94

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lukas85
      Koledzy znajomy kupił ciagnik Claas Ares 556. Problem polega na tym ze na desce rozdzielczej po przekreceniu kluczyka pojawia sie bład PE. Ktoś moze wie o co chodzi? Oprócz tego jest problem z podnosnikiem tj co jakis czas sie zawiesza - przestaje działać i dopiero po kilkukrotnym naciskaniu przyciskow podnoszenia zaczyna dzialac ale nie ma zasady. Druga sprawa to pedał sprzęgła - czasami ciagnik rusza normalnie delikatnie przy puszczaniu sprzegła a czasami wogole nie chce jechac pomaga dopiero mocne wcisniecie i szybkie puszczenie sprzegła. Ktoś pomoże? 
    • Przez Jarecki94
      Witam
      Potrzebuje pomocy pękł mi pasek napędu pompy hydrauliki w consulu. Wymieniał go ktoś kiedyś i może poradzić jak go wymienić. Z tego co zauważyłem żeby go założyć trzeba zrzucić pas jezdny. Tylko jak rozebrać te koło hydrauliczne od przyspieszacza. Proszę o pomoc bo żniwa w pełni a kombajn został unieruchomiony. Z góry dziękuje za pomoc 
    • Przez gr_rat
      Witam co to za część ? Variant 280 nie mogę tego namierzyć . Z góry dzięki 

• Przez aress
      Witam.
      Temat trochę nie typowy ale może do rzeczy,
      posiadam dominatora 85 już od kilku lat z chederem o szer. roboczej 3.80m który moim skromnym zdaniem jest nie adekwatny do wydajności claasa a jakie kolwiek próby szybszej jazdy tą szerokością powodują nie równomierne podawanie zboża lub co gorsza awariami zespołu tnącego którego w tym roku mnie totalnie zdenerwowały, pęknięta kosa, urwany targaniec, ukręcony wałek napędu kosy, pęknięcia uchwytu mocowań wałka kosy,  więc postanowiłem na następny sezon kupić większy cheder.
      I teraz pytanie do użytkowników dominatora 85 jakim waszym zdaniem jest najlepsza szerokość robocza zespołu tnącego by wykorzystać w pełni wydajność claasa.
      użytkuję ktoś szerokość 5,10m takim claasem ? bardzo interesuje mnie twoje  zdanie jak oceniasz taką szerokość. 
       dodam że szerokość nie wpływa u mnie na dojazd do pola. 
      z góry dziękuje i pozdrawiam  

• Przez Nazar23
      Witam.
      Wczoraj wracając z pola w pewnym momencie strzeliło mi coś i od tamtej pory nie mam hamulców. 
      Może orientuje się ktoś co to mogło być, oraz jak się wziąć za to wszystko.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.