Zaloguj się, aby obserwować  
wsk233

Zwijarka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wsk233    1

Witam, chciałbym się poradzić was odnośnie pewnego rozwiązania zwijarki. Otóż mam układ z dwoma silnikami hydraulicznymi i chciałbym aby działało to tak że jak jeden rozwija linkę to drugi jest luźno czyli nie stoi pod ciśnieniem i na odwrót. Aby lepiej to zobrazować rozpiszę to tak:

w pozycji neutralnej oba silniki stoją pod ciśnieniem tak żeby zablokować zwijarkę (funkcja hamulca),

w pierwszej pozycji jeden silnik pracuje a drugi może się swobodnie kręcić nie stoi już pod ciśnieniem (nie pełni już roli hamulca),

w drugiej pozycji jest odwrotność w stosunku do tego co jest w pierwszej pozycji (następuje zamiana pracujących silników).

Myślałem nad takim rozwiązaniem aby jeden silnik podpiąć do rozdzielacza jedno sekcyjnego z sekcją pływającą tylko wtedy chyba nie miałbym już "funkcji" hamulca.

Proszę doradźcie mi jak to zrobić chociaż do jednego silnika a z drugim to już sobie dam radę, dodam że zależy mi na jak najprostszym rozwiązaniu, nie ukrywam także że zarazem możliwie najtańszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

silnik hydrauliczny służy do napędzania ( nie ważne w którą stronę się obraca ) ale nie do hamowania, żeby hamował to musiał byś zdławić powrót oleju wychodzącego z tego silnika, a to "go" zabije zasilanie silnika ma 200 bar ale na wyjściu nie może być więcej niż 10

bo inaczej zaworki w nim siądą lub wysadzi uszczelniacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk233    1

Nie chodzi mi o hamowanie dosłowne chcę tylko żeby przytrzymał mi rolkę przed rozwinięciem tak jak na tym obrazku http://zapodaj.net/e...1752e4.jpg.html starałem się to ukazać jak najbardziej przejrzyście ale jak coś jest nie jasne to pytajcie.

Edytowano przez wsk233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk233    1

Czy da się w ogóle zrobić tak żeby można było swobodnie kręcić silnikiem hydraulicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez gregory-5000
      Sprzedam prasę Claas Rollant 160. W bardzo dobrym stanie. Zębatki łańcuch idealne. 
      Mało używana. 2004 rok .
      Zwijanie sznurkiem i siatką.
      Cena 15000 PLN. tel 602554693.
      Świebodzin woj. lubuskie.
      Sprzedam Clam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj