Zaloguj się, aby obserwować  
RolnikExtreme

AMAZONE CZY POZNANIAK

Polecane posty

Na tyle pola to już mogłeś się pokusić na nowy siewnik z agregatem, chociaż pare lat nie musiałbyś nic remontować, a i satysfakcja większa i sąsiadom w oczy bardziej kłuje, ten lakier i te oponki

 

Koledzy ja mam przeszło 30 ha dzierżaw i 10 swojego wszystko obrabiam JEDNĄ C-360 więc bym kupił za np.10tys albo droższy tylko zadałem pytanie który lepszy a co do pola to znam gościa co ma 2ha a kupił nowego agro-masz 2,70 i ma ursusa 16 a nawet pół dnia roboty nie ma w polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Na tyle pola to już mogłeś się pokusić na nowy siewnik z agregatem, chociaż pare lat nie musiałbyś nic remontować, a i satysfakcja większa i sąsiadom w oczy bardziej kłuje, ten lakier i te oponki

 

 

taa... jakbyś znał mojego tatę to byś tak nie mówił. jemu wmówić że taki agregat z wałem packera do tego naszego Amazone byłby super to wyższa filozofia... ja ogólnie jestem tego zdania że na ten nasz areał nowy siewnik nie jest zbytnio potrzebny. a jak już miałbym kupować nowy siewnik to już coś nabudowanego i pneumatycznego, może nawet Fenix z Unii. kasę konkretną trzeba wydać, ale już trochę posłuży. no a wysiew siewnikiem pneumatycznym to bajka. ale to tylko luźne myślenie, takiego siewnika to pewnie przez najbliższe kilkanaście lat się nie dorobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

To musisz się dogadać z ojcem kto rządzi w gospodarstwie. Mnie ojczulek wspiera radą i doświadczeniem, zawsze mówi "kupuj większy bo za rok będzie za mały", jak raz z nim pojechałem po drugą 80 to wróciliśmy z 1634, ale miał rację. A ostatnio przyszedł że trzeba jeszcze jeden ciągniczek to mu kupiłem. A teraz chciałem budować garaż a ojczulek mówi żeby się nie bawić tylko konstrukcję stalową z całym pokryciem i drzwiami zamawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

jak na razie to ja tylko mogę doradzać co kupować. również z tym siewnikiem było tak że on już chciał tego Famarola. ja w jeden wieczór cały internet przeszukałem, żeby znaleźć coś porządnego za odpowiednią cenę no i całe szczęście znalazłem Amazone. przy tegorocznych zakupach też mnie posłuchał i wybrał to co mu doradzałem więc jak na razie jest dobrze :) jak kupowaliśmy owijarkę to chciał kupować zwykłą stacjonarną. trochę się postawiłem, mówiłem że ja przy nie stać nie będę no i udało mi się go przekonać do Mai :) ale w niektórych sprawach jest nieugięty, już od kilku lat walczę z nim o to żeby brał nawóz w big-bagach, on nadal kupuje w małych workach <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ludzie co tu porównywać mercedesa do fiata ;) Kto ma AMAZONE po poznaniaku ten już nigdy do poznaniaka nie wróci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perelka96    0

Ja mam poznaniaka ,ale nie poleciłbym bo do niego musisz mieć super uprawione pole inaczej się zapycha. A sąsiad zaorał ugór i poleciał agregatem i w to siał. Ja jak to zobaczyłem mówię nie ma szans w to zasiać a on odpowiada: to policz ile razy mi się zapcha. Zasiał hektar i ani razu a ja swoim poznaniakiem to co 10 m bym musiał stawać.

ale wybór i tak należy do Ciebie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Przez witekjamrozy
      Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, Bogballe L2 pojemność 1600 l, Amazone ZA-M 1201 lub podobne. Szerokość rozsiewu 15m, wyposażenie to komputer z czujnikiem na koło, wysiew graniczny. Proszę o informacje na temat dokładności wysiewu, precyzji ustawienia dawki, jakości wykonania, "mielenia" nawozu przez mieszadło.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj