Zaloguj się, aby obserwować  
Givera

Pług 5, 6, 7 skibowy zawieszany, półzawieszany. Jaki optymalny.

Polecane posty

Givera    0

Witam

 

Zastanawiam się co bedzie optymalnym rozwiązaniem do moich potrzeb.

Klasy ziemi od 3 - gliniasta do 5. SPORO KAMIENI - przymus zabezpieczenia hydrauliczne

Powierzchnie pól większość o długości 350metrów powierzchnia 5-6ha.

Ciągnik który miałby to ciągać to 240km Fendt -265km Agrotron deutz - jeszcze się zastanawiam.

Nie jestem specjalisa w tej kwestii. Widziałem na Tubie film i opienie rolnika, że rozstawia pług na 8x40 gdyż mniejszy rozstaw to ziemia lepiej rozkruszona... w zwiazku z tym czy nie lepiej zakupić pług z większą liczbą odkładni ?

 

Co według użytkowników takich pługów będzie najlepszym rozwiązaniem?

Czy pługi półzawieszane aż tak opóźniają pracę przy mniejszych powierzchniach pól, że nie warto w nie inwestować?

 

Jakie firmy polecacie z tych wielkości pługów?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigfarmer9    0

jeżeli masz pola małe i duże i chciałbyś kupić obrotówke to ja ci polecam jak najbardziej wielo korpusowy ale hybrydowy. co to znaczy? ano z pługa pół zawieszanego w krótką chwile po odkręceniu kilku elementów pług półzawieszany staje się zawieszanym i mój nauczyciel mechanizacji rolnictwa taki pług poleca. ja miałem podobny dylemat z zakupem pługa do mojego ciągnika i rozważałem 3 obracalną, 4 obracalną, 4 zwykłą i 5 zwykłą ale wybrałem 4 obracalną i nie żałuje. a jeszcze jedno do czego kupujesz ten pług jeżeli do orki głębokiej to skiba powinna być mniejsza. jeżeli chcesz pod siew to wtedy weź skibe większą i w zależności od ziemii jeżeli w miare czysta to odkładnia kulturalna jak zachwaszczona to śrubowa lub pół śrubowa ale pamiętaj pod siew najlepsza kulturalna bo cylindzryczna słabo kruszy skibe. mam nadzieje że pomogłem

 

aha firma pługa najlepsza jaką znam to bez wątpienia lemken i właśnie on oferuje pługi hybrydowe

 

a jeżeli nie rozważasz hybrydowego to równie dobrze może być poettinger albo jakiś vogel amazone chyba teraz wypuszcza jakieś pługi bo sie o tym uczyłem podzdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Givera    0

zakup do orki pod siew więc 25-30 cm

chodzi o plug używany a tutaj nei zawsze jest możliwość wyboru odkaldni.

o hybrdyzie nie wspominając bo prawdę mówiąc lemken niedawno wprowadził to

Dzięki za wypowiedź kilku rzeczy się dowiedziałem.

 

Przydała by sie wypowiedź kogoś kto miałdoczynienia z oboma rodzajami pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Mialem Kuhn'a MultiMastera 112T 4 skiby i wszystko fajnie w pracy ale dalekie odleglosci do pola sprawily ze zmienilem go na polzawieszanego na wozku (Rabewerk Marabu 7 skib na azurowych odkladniach ale pracowalem na 6 skib w rozstawie 40 cm bo ciagnik tylko 164 konny). Sprzedalem go i mam juz kolejny polzawieszany (Massey Ferguson 7256, 6 skib w rostawie 35, 40, 45 cm, pelne odkladnie). Ustawiony mam na 40 cm i przyznam sie ze predkosci jakiejs super nie mam (6,5-8 km/h) ale taki rozstaw skib jest dla mnie idealny. Kruszenie gleby lepsze, odkladanie skib lepsze a w orce zimowej mamy wiecej grzebietow na polu co powoduje wieksze zatrzymanie wody. Ogolnie polecam plugi z wieksza iloscia skib ale z mniejsza ich szerokoscia. Nowe plugi w rostawie 50 cm czy nawet ponad sa piekne w wygladzie ale nie przekonuje mnie ich praca. Oczywiscie to tylko moja opinia ;) pola mam rozne, kawalki od 0,8 ha do 25 ha w jednym kawalku. Na mniejszych polach wiecej czlowiek sie nacofa i nakreci polzawieszanym ale przy 4 ha dzialce juz praca dosc komfortowa. Oczywiscie o ile nie ma zbednych katow, uwroci i przeszkod ;) Co do odkladni to polecam azurowe. Lepiej krusza, lzej ciagnik ma a mity ze na piaski sie nie nadaje mozna sobie darowac. VI klase ziemi (bardzo pulchna, po zeskoczeniu z traktora wzbijala sie w powietrze jak na filmach z podrozy na ksiezyc) oralem i nie bylo problemow pod warunkiem ze oralo sie razowke ;) nie wiem czy pomoglem ale staralem sie przekazac wszystko co widzialem w pracy. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj