Skocz do zawartości

Polecane posty

bartek29    0

Siema mam pytanie bo w najbliższym czasie mam zamiar rozpocząć budowę wiaty na maszyny rolnicze o powierzchni 100m kwadratowych i mam pytanie ile takie pozwolenia mogą kosztować A i jeszcze jedno pytanko czy taką wiatę będzie można ustawić w granicy działki ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel656    19

Z tego co mi wiadomo, to jak się buduje na granicy trzeba mieć pozwolenie od właściciela sąsiedniej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

pozwolenie samo w sobie jest DARMOWE bo jest to decyzja administracyjna.

Natomiast projektant każe wam dostarczyć mapkę do celów projektowych, potem wybór projektu i jego adaptacja.

Cała dokumentacja do uzyskania pozwolenia kosztuje ale nie samo pozwolenie.

Co lepsze jak chcecie coś budować na zgłoszenie a nie macie kogoś kto za darmo wam to rozrysuje i pójdziecie do projektanta to on też was skasuje. Wtedy będziecie mówić że budowa na zgłoszenie też kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz96    0

Możesz bez zgody sąsiada, jeżeli on na granicy ma już jakiś budynek, a twoja wiata nie będzie wyższa od budynku sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie, ale nie chcę zakadać nowego wątku. Czy jeśli kupię ziemię z rozpadającym sie budynkiem (przypuśćmy, że zostały tylko fundamenty i mury do wysokości metra) mógłbym bez żadnych pozwoleń, planów itp. odbudować go po granicy fundamentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    167

Co wy za durnoty gadacie garaż o takiej powierzchni nie mozna stawiac po granicy. Sam chcem w tym roku postawic 12x8 metrów wiate na kombajn i przyczepy i po granicy nie daja z pozwoleniem czy bez pozwolenia sasiada. 4 metry od granicy musi byc jesli z oknami jeśli bez okien 3. Jeżeli chcem blizej granicy musze murowana ścianę stawiać od strony sąsiada i wtedy 1.5 metra od granicy moge. Powiedzieli że jeżeli sie chce po granicy to trzeba pisać do ministerstwa. Zna ktos może rozwiązanie z tej sytuacji zeby jednak udało sie po granicy postwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    52

chyba nie. nawet jesli sąsiednia działka tez byłaby Twoja to wraz odległość należy zachować.

 

Siema mam pytanie bo w najbliższym czasie mam zamiar rozpocząć budowę wiaty na maszyny rolnicze o powierzchni 100m kwadratowych i mam pytanie ile takie pozwolenia mogą kosztować A i jeszcze jedno pytanko czy taką wiatę będzie można ustawić w granicy działki ? ;)

 

Budowa wiat lub garażu regulują przepisy prawa budowlanego.

 

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

B) płyt do składowania obornika,

c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,

d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej niż 4,50 m,

e) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2;

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

 

Jednak zgodnie z przepisem art. 30 ust. 1 budowa ww. obiektów wymaga zgłoszenia właściwemu organowi

http://muratordom.pl/eksperci/pytania/budowa-wiaty-wymagane-pozwolenia/22940/ warto pogrzebać w necie, również przejść się do biura projektowego i zaciągnąc jezyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    167

To nie wiem jakim cudem. A masz sąsiada normalnie czy z polem graniczysz? Sasiad tez moze cos po granicy ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    1

pytanie z innej beczki w oborze mam 2 koryta murowane w ganku po bokach stanowiska dla bydła z rur metalowych chce to usunąć i wyrównać posadzkę muszę zgłaszać te prace remontowe do starostwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    157

Powinieneś jeżeli nie chcesz żeby ktoś Cie podmeldował. Zgłaszasz remont, opisujesz co i jak i śpisz spokojnie. Jeżeli nie masz jakiejś mapy w domu to koszt ok 40 zł, wypełnienie dwóch papierów i czekasz na odp 30 dni. Jak nic nie przyjdzie to jest tzw. "cicha zgoda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam czy jak chce wymienić stanowiska dla krow na nowsze w oborze to trzeba gdzies to zglaszac?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    157

Teoretycznie tak bo można to podciągnąć pod remont. A remont bez papierów kosztuje 5000 zł conajmniej plus mandat do 500 zł. Lepiej podejść do starostwa i sobie to zgłosić. To kosztuje nie wiele lub nic gdy masz jakaś mapkę z działką na której stoi obora, a może oszczędzić nerwów i siwych włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    157

Śmiej się lub płacz, Twój wybór. Mówie jak jest z racji tego, że siedzę w temacie od jakiegoś czasu. To, że masz do mnie uprzedzenie z innego tematu to inna sprawa. Swoje żale możesz wylewać do mnie na priv a nie tu. Wracając do tematu, to rób jak chcesz. Jak masz spokojnych sąsiadów to ok. Ale pamiętaj, czasem donosy pisze brat na brata, ojciec na syna, proboszcz na wikarego. "NIe znasz dnia ani godziny"

Edytowano przez master20002
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Chce postawić pomieszczenie gospodarcze 5x25.Będą zabudowane 2 ściany z pustaków na fundamecie szczytowa 5m i długa 25m. 2 ściany będą nie zabudowane. Dach bedzie oparty na slupach metalowych.Jak zrobić żeby wystarczyło zgłoszenie? Mam zgłosić 2 wiaty 5x10 stojące 5 m od siebie i te 5m miedzy nimi zadaszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki12    2006

Durne pytanie . Dopóki nikt nie podpierdzieli , to i chałupę możesz stawić . A jak zadaszysz to ile m2 w sumie będzie ? Po co pytasz jak wiesz na co zezwalają przepisy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez john56l
      Witam. Chciał bym się dowiedzieć czy można postawić oborę bez fundamentów z konstrukcji typu "blaszak" z ociepleniem z płyty warstwowej postawionej na grubych płytach drogowych, chodzi mi o to czy potrzebuje zezwolenia czy wystarczy zgłoszenie, wszystkie posadzki były by z płyt drogowych, obora ma mieć jakieś 15m szerokości i 30 długości. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
×