Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

Hm, a od kiedy są dopłaty do porzeczki? Do owoców miękkich tak. No chyba, że to jakaś eko;)

 

Kolego też mnie to interesuje jak @laraks z 25ha dostaje 100tys dopłat, mysle że to chyba napisał dzieciak który nie ma pojecia o rolnictwie i dopłatach

Edytowane przez wojtal24
  • Like 1
Opublikowano

tak się opłaca pod warunkiem iż sam własnym sprzętem wszystko zrobisz.U mnie jak mi się zwraca za mają robociznę to jest dobrze ,a jak zostanie trochę zysku netto to jest bardzo dobrze w 2013 doku zysk netto 300zł z ha po odjęciu kosztów /praca własna,praca sprzętu wg cen po jakich swiadcze usługi sąsiadom,podatki,nasiana nawazy itd./dopłaty zabiera właściciel ziemi

 

dla 300 zł zysku szkoda się szarpać. miałem w tym roku dzierżawę, gdzie zysk na czysto wyszedł mi 500zł/ha, dotacje zabrał właściciel ziemi. mam 12 ha swojego w klasie 4-6, obsiewam zbożami, robię usługi, resztę roku do pracy. za dzierżawy bez dopłat dziękuję. zrobię trochę usług i mam te same pieniądze za pół dnia bez rycia w czyjejś ziemi.

 

chcę widzieć warzywa na 5 klasie bez nawodnień:D

Opublikowano

piacio obu tylko niektórzy co nic nie robią byś się dziwił ilu takich jest rolników z marszałkowskiej.

ventador Ty masz jakieś problemy ze sobą czy jak?? Co ty w ogóle za przeproszeniem k***a chciał byś wyżywić 7 miliardów ludzi liśćmi z drzewa i ekologiczną marchewką ?? Zastanów się człowieku co ty pi******sz jak wszystko jest niezdrowe i ludzie nie wiedzą co jedzą i jak to jest na polu traktowane to idź to powiedz tym wszystkim pijącym alkohol i palącym papierosy oni też robią to nieświadomie na pudełku nie pisze palenie zabija i powoduje raka i ludzie sobie z tego coś robią ??NIC!!!! Człowieku mleko to pili 2000 tyś lat temu czy to od kozy czy arby od konia bo fermentuje a im bardzo alkoholu nie wolno -_- Gadasz takie głupoty i masz w tym tyle racji i poparcia co ruch palikota w sejmie.

Ja nie mówię że wszyzdko to głupoty co piszesz ,ale PRZESADZASZ i wiele rzeczy z twoich wypowiedzi jest głupim gadaniem to ile żyjemy zależy od kodu genetycznego człowieka i całej rodziny na cały tryb życia jaki się prowadzi a nie wszyzdko na jedzenie zwalać :lol: :lol:

Gość Profil usunięty
Opublikowano

 

dla 300 zł zysku szkoda się szarpać. miałem w tym roku dzierżawę, gdzie zysk na czysto wyszedł mi 500zł/ha, dotacje zabrał właściciel ziemi. mam 12 ha swojego w klasie 4-6, obsiewam zbożami, robię usługi, resztę roku do pracy. za dzierżawy bez dopłat dziękuję. zrobię trochę usług i mam te same pieniądze za pół dnia bez rycia w czyjejś ziemi.

 

chcę widzieć warzywa na 5 klasie bez nawodnień :D

300zl netto plus za moja pracę po 5 EUR za godz plus za pracę mego sprzętu to jest po odjęciu kosztów paliwa = około 1500zł

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

piacio obu tylko niektórzy co nic nie robią byś się dziwił ilu takich jest rolników z marszałkowskiej.

ventador Ty masz jakieś problemy ze sobą czy jak?? Co ty w ogóle za przeproszeniem k***a chciał byś wyżywić 7 miliardów ludzi liśćmi z drzewa i ekologiczną marchewką ?? Zastanów się człowieku co ty pi******sz jak wszystko jest niezdrowe i ludzie nie wiedzą co jedzą i jak to jest na polu traktowane to idź to powiedz tym wszystkim pijącym alkohol i palącym papierosy oni też robią to nieświadomie na pudełku nie pisze palenie zabija i powoduje raka i ludzie sobie z tego coś robią ??NIC!!!! Człowieku mleko to pili 2000 tyś lat temu czy to od kozy czy arby od konia bo fermentuje a im bardzo alkoholu nie wolno -_- Gadasz takie głupoty i masz w tym tyle racji i poparcia co ruch palikota w sejmie.

Ja nie mówię że wszyzdko to głupoty co piszesz ,ale PRZESADZASZ i wiele rzeczy z twoich wypowiedzi jest głupim gadaniem to ile żyjemy zależy od kodu genetycznego człowieka i całej rodziny na cały tryb życia jaki się prowadzi a nie wszyzdko na jedzenie zwalać :lol: :lol:

 

 

ja to widze ze to ty masz jakis problem ze soba, chcesz wszystkim pokazac jak to ty sie na rolnictwie znasz :D :D :D

a co do wyzywienia tylu miliardów ludzi to wyobraz sobie ze gdyby nie marnowanie tylu milionów, miliardów hektarów na produkcje paszy dla zwierzat, i wykorzystac te hektary na produkcje roslinna dla ludzi zamiast zwierzat to na swiecie nie byłoby wogóle głodu, bo zeby wyprodukowac 1kg miesa potrzeba tyle wody i paszy ze jest to nieopłacalne tak naprawde, mieso nie zawiera nic szczególnego, wszystko to co jest w miesie jest takze w pozywieniu roslinnym które zawiera przy okazji wiele innych składników których nie znajdziesz w miesie, znawco :D

mieso jest drogie w produkcji, nie zawiera nic nadzwyczajnego, czego nie ma w przyrodzie a produkcja jego prowadzi własnie do głodu bo jest ono kosztochłonne ogromnie, ta sama sytuacja jest mlekiem-nabiałem

i trzeba byc za przeproszeniem idiota zeby wierzyc ze mleko od krowy które jest dla cielaków (i to tylko do pewnej wagi/wieku bo na samym mleku bydlak pewnie by zdechł a nie urósł) jest niezbedne i zdrowe dla ludzi, skoro tak to czemu np. nie doic samic psów albo innych zwierzat :D

polecam sie dokształcic

Edytowane przez ventador
Opublikowano (edytowane)

Rozumiem że jesteś wegetarianinem tak jak cała twoja rodzina a na polu masz same warzywa, Bo jeśli nie to przestań pie***yć durnoty.

Edytowane przez knoro93
  • Like 1
Gość Profil usunięty
Opublikowano

wiem ze Was to boli, bo to uderza w Wasze interesy oparte na produkcji miesa i mleka :D

dlatego wiem ze sie nie dogadamy i juz wiecej o tym nie pisze bo i tak nic nie przekona miesozercy, dopóki zycie/choroba go nie zmusi do zmiany myslenia i pojmowania swiata :rolleyes:

Opublikowano (edytowane)

Ty jedz ziele i a my mięso i dobra po co ty piszesz nikogo niemusisz uświadamiać każdy ma wolną wole ty lubisz zieleninę a my mleko i mięso w życiu jedzenie sprawia przyjność a nie mamy się uszczęśliwiać na siłę trzeba mieć umiar i tyle wszystko jest dla ludzi w małych ilościach największa trucizna może być lekarstwem

Edytowane przez mammut1
Opublikowano

Swiata nikt nie zmieni i głodu na swiecie równiez zeby była miliardowa nadprodukcja głód zawsze bedzie bo taka jest polityka niestety.... hm a z tym jedzeniem to cos w tym jest ze choroby przeczytajcie sobie porady prof Batieczko zwiazane miedzy innymi z kolagenem i białkiem pochodzenia zwierzecego ( miesa, nabiały,jaja).

Opublikowano

Też znam takie osoby co mówią ,,O ten ma 100ha to se weźmie ponad 100tys dopłat to może coś zrobić. A ja mam 10ha to wezmę 10 tys. i ch...a mam" Tylko nie wiem czy oni nie rozumieją że on musi włożyć w te pieniądze w 100ha a nie w 10. Wku.....ia mnie takie gadanie.

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

niekoniecznie musi włozyc, własnie ten co ma 10 to musi włozyc i pomnozyc/zainwestowac jakos ta dopłate bo za 10tys nie wyzyje, a ten co ma 100 to moze NIC nie robic, zasiac łake wpuscic ptaszki i bedzie zył jak Pan, to jest własnie patologia obecnego systemu dopłat

Edytowane przez ventador
  • Like 2
Opublikowano

Zgodzę się z tobą,ale mówię o sytuacji gdzie się uprawia z roku na rok jak należy. w okolicy jest gospodarz co ma 150ha swojego i 150 dzierżawi. I te osoby mówią że jemu się opłaci bo ma dużo ha.ale każdy ha musi średnio przynieść zysk żeby się opłąciło ,to ten co ma 10ha też będzie miał zysk tylko że znacznie mniejszy. A po za tym niektórzy widzą tylko rachunki i wydatki,ale przychodów nie widzą. jak by wszystko skrupulatnie liczył to wyjdzie zysk,choćby 1zł/ha,ale to zawsze zysk

Opublikowano

a co byście mi poradzili w sprawie kaczek czy gęsi,które z tych wymienionych byście mi poradzili i pytania do was

 

na którym bym lepiej wyszedł ?

ile bym musiał wpakować w to kasy na wybydowanie hali ?

ile na pasze bym wydał ?

ile bym spłacał kredyt w zależności od pożyczonej kwoty ?

Ile sztuk bym musiał hodować aby to było opłacalne ?

 

Prosze o rozsądne odpowiedzi :D

Opublikowano

Mam takie pytanie co do niektórych chodowców bydła udojowego, jak wygląda wasz codzienny zwykły dzień. Ja się trudnię czym innym i ciekawi mnie jak wygląda praca z krowami. Może bym się skusuł ale mój areał na to nie pozwala.

Opublikowano

Mam takie pytanie co do niektórych chodowców bydła udojowego, jak wygląda wasz codzienny zwykły dzień. Ja się trudnię czym innym i ciekawi mnie jak wygląda praca z krowami. Może bym się skusuł ale mój areał na to nie pozwala.

 

 

To zależy od pory roku, ilości bydła, posiadanych budynków i sprzętu. Albo masz sam "obrządek" rano i wieczorem ( to w zimie i jest głównie zależne od wielkości stada, sprzętu do obsługi bydła i przygotowania paszy) , albo masz roboty od zaj*****nia (latem). ;)

Opublikowano

piacio to że stworzyłem jaden z goracych tematów to nie znaczy że musisz akurat tu pisać.Są kategorie i do nich sie odwołaj.

 

No i co że stworzyłeś ten temat to musisz tak sie podniecać.

Chce sie spytać to mu nie zabraniaj moderatorem nie jesteś.

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

oj zgrywus się zgrywa ;)

Edytowane przez Marcin91
nabijanie postów
Opublikowano

Zgodzę się z tobą,ale mówię o sytuacji gdzie się uprawia z roku na rok jak należy. w okolicy jest gospodarz co ma 150ha swojego i 150 dzierżawi. I te osoby mówią że jemu się opłaci bo ma dużo ha.ale każdy ha musi średnio przynieść zysk żeby się opłąciło ,to ten co ma 10ha też będzie miał zysk tylko że znacznie mniejszy. A po za tym niektórzy widzą tylko rachunki i wydatki,ale przychodów nie widzą. jak by wszystko skrupulatnie liczył to wyjdzie zysk,choćby 1zł/ha,ale to zawsze zysk

 

Tylko ze on z 100ha obsianej pszenicy wezmie 100k a ty z 10ha 10k a roboty prawie tyle samo :)

Gość a1fe26c2
Opublikowano

To się nazywa ekonomia skali. Przy zysku 1 tys/ha dziesięciohektarowiec będzie miał 10 tys/rok, stuhektarowiec 100 tys./rok. Brać trzeba też pod uwagę inne aspekty posiadania wielkiego areału - maszyny, najemników do pracy i więcej roboty.

Gęsi będą najbardziej opłacalne przy hodowli ekstensywnej. Tylko małe gęsiaki wymagają grzanego i wentylowanego pomieszczenia. Większe mogą stać na dworze lub pod wiatą. Szczegóły w wątkach o hodowli gęsi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Dzien dobry chcialem poznac wasza opinie, mam wiate wysoka 5m chcialem zrobic sciane z plandeki tir, zawiesic ja od gory czyli jakies 2,8m  myslicie za zda egzamin?
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Maniek02
      Witam. Mógłby ktoś zaproponować dobre oświetlenie do hali/garażu/magazynu 400m2 + jakieś lampy zewnętrzne nad bramę wjazdową. W internecie wybór duży, ale wolałbym jakieś sprawdzone rozwiązania. 
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez DSzymczyk
      Sprzedam suszarnie do tytoniu/ziół. Suszarnia jest olejowa, dodatkowo zamontowany jest piec na ekogroszek. 
      W razie zainteresowania proszę o kontakt pod nr telefonu: 782 010 544

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v