Zaloguj się, aby obserwować  
manYki

Jaki kombajn na 30 ha do 40 tys.

Polecane posty

manYki    0

witam. planuje kupic kombajn na 30 ha, stawiam na bezawaryjnosc, czy dobrze bedzie kupic np claasa,john deera, czy new hollanda? przyda sie hydrauliczna rura, duzy zbiornik :) jestenm zainteresowany claasem dominatorem 85 , co sadzicie? na co patrzec przy zakupie ? z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocian6230    3

Polecam John Deere`a 1075 , jak trafisz na dobrego to 5 lat bezawaryjności gwarantowane. Mieliśmy takiego i przez 5 lat oprócz paliwa,olejów,filtrów i smarów nie dołożyliśmy nic. Pewnie do 40 000 trzeba będzie z dyche dołożyć ,ale naprawdę warto. Podczas zakupu zwracaj uwagę na stan klepiska,cepów,elementów użytkowych,np.czy łańcuchy nie powyciągane ,czy kombajn nie zgnity,czy blachy nie pogięte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wsi gościu ma takiego dominatora 85 od 4 lat i tylko olej wymieniał i sobie go chwali, wujo ma john deere i mu się psuje od kiedy go kupił. Ale to wszystko na jaki trafisz może dobrze wyglądać jak john deere moje go wuja i w środku też dobrze a jest to wielkie guwno albo dobrze trafisz albo patrz w środek na wszystko na sita,łańcuchy,gardziel, czy był gdzieś spawany itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    318

ja na prawie 30ha (25 do koszenia) kupiłem jesienią 2013r NH8050 z hederem 3,6metra. Myślę że mi wystarczy nawet jak dokupię jeszcze z 10 ha pod kosę i jakbym miał komuś z 10ha wymłócić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus15    0

my na 30 ha swojego pod kosę i drugie tle na usługach + jescze 25-35 grochu (swoje +usługi) mamy bizona zo56 i powiem że jedna awaria goni drugą . Będziemy zmieniać na cuśśś lepszego i szczerze powiem że za 40 tys niczego lepszego nie kupisz , lepiej dać więcej i szukać z jak najmniejszym przebiegiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Kosiłem 4 sezony ok 30-40ha NH 8030 raz pękł mi pasek od napędu podajników(ale to moja wina nie spostrzegłem że jest w kiepskim stanie)potem pękła mi szklanka pod filtrem paliwa i wyleciał palec ze ślimaka w hederze.I jeszcze wymieniłem łożysko w główce napędu kosy.Jak na tyle koszenia to trudno mówić o dużej awaryjności :) Po zakupie wsadziłem w niego ok.3tys.(głównie pasy bo większość miał orginalnych od 1982r.)więc też raczej to niedużo.Jasna sprawa że dużo zależy od danego egzemplarza,ale mógłbym z czystym sumieniem tą markę i ten model polecić.W pieniądzach też się zmieścisz,pooglądaj ogłoszenia.Ja trzy tyg.temu wystawiłem swojego za 43.5 tys z wózkiem do hederu i kabiną,ale dziś zdjąłem, nie

było żadnego zainteresowania.Wpadłem na pomysł żeby go zamienić na mniejszy z sieką,bo mój główny usługobiorca kupił sobie kombajn,a ja mam swojego 13ha ale chyba dam se spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    318

@Darkos795

- jaki masz heder?

- stół do rzepaku masz?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483

witam. planuje kupic kombajn na 30 ha, stawiam na bezawaryjnosc, czy dobrze bedzie kupic np claasa,john deera, czy new hollanda? przyda sie hydrauliczna rura, duzy zbiornik :) jestenm zainteresowany claasem dominatorem 85 , co sadzicie? na co patrzec przy zakupie ? z gory dziekuje :)

 

Dominator 85 bardzo dobry wybór sprzet super mam też takiego 10 sezonów i jestem zadowolony tylko z silnikiem Mercedesa heder 3.90 rura hydrauliczna kabina sieczkarnia przez ten okres miałem tylko kilka małych awarii, sprzet ten ma blachy ocynkowane, łatwy w obsłudze jeszcze jak bys trafił na hydrostacie w dobrym stanie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Na twoim miejscu nie inwestowałbym w taki duzy kombajn na 30 Ha. Dominator 85 jest porównywalny z moim John deerem 970 co do wydajności i moim zdaniem takie kombajny powinno sie kupowac minimum na 80 ha , ja swoim w sezonie kosze po 120-150 ha. wtedy kombajn jest wykorzystany w 100 procentach .Osobiście proponuje ci zainwestowac w cos mniejszego ale za to młodszego jak np john deere 1042 lub 1052-1055 bardzo Fajne kombajny na małe obszary , zazwyczaj z hederami 3-3,6 ( bez problemu przy przejazdach na pola) . Takie kombajny z racji swojej wielkosci nie były kupowane na wielkie areały z tego tez wzgledu nie problem znaleźć egzemplarz nie wyjechany i z małym przebiegiem mth. , a przy sprawnym kombajniście taki sprzet spokojnie wymłóci te 6-8 ha na dzien takze 4-5 dni i po zniwach ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Ja 8 lat temu zmieniłem starego bizona zo50 na zo56 z 89r. Na sezon śmigam ok.80ha, bez poważniejszych awarii, Rok temu kupiłem nowe baterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Odkopie temat. Odnośnie kupowania małego kombajnu na mały areał, może i tańszy może i gdzieś mniej pracował ale jak mam po tym prasować słomę i jeździć ślad w ślad to mnie szlag trafia.

Od taka mała dywagacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Trzeba by zgrabiarka jeden pokos dograbywac do drugiego.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwerty_7    3

A co sądzicie o MF 38 sporo droższy od innych wymienionych, ale chcę się dowiedzieć jak z wydajnością i wytrzymałością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

jd 955, kosa 3m. rocznie obrabiam od 50 do 100 ha - 2 -3 tygodnie, kupisz pewnie w granicach 30-40 tys z sieczkarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez agromechanik19
      Fajny mały kombajn cena do 40tysi
    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj