lusssak

Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Polecane posty

easierone    0

Jeżeli ktoś kto zajmuje się pisaniem wniosków z efektami szuka klienta na nowy nabór to zapraszam na PW. Jestem z lubuskiego jeżeli to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7418
  1.  
  2. osiągnąć przychody z tytułu prowadzenia działalności, w wysokości nie mniejszej niż wydatki poniesione na utrzymanie utworzonych miejsc pracy takie jak wynagrodzenia pracowników i składki z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia społecznego, w tym opłacane za osobę, która otrzymała pomoc i podjęła we własnym imieniu działalność pozarolniczą, w każdym roku podatkowym następującym po roku złożenia wniosku o płatność pierwszej raty pomocy, , kończącym się w okresie, o którym mowa w pkt 1 lub w pkt 2 lit. a tiret pierwsze, w przypadku zatrudniania pracowników;
  3. przekazywać dyrektorowi oddziału regionalnego Agencji informacje o osiągniętych przychodach, o których mowa w pkt 10, za każdy zakończony rok podatkowy, w terminie 30 dni od zakończenia roku podatkowego, na formularzu udostępnionym przez Agencję.

Nieźle 🙄 dobrze, że to wstecz nie działa...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

Teoretycznie Arimr do wcześniejszych naborów sugerowała żeby jie kończyć roku na stracie .... wiec i tak dla świetego spokoju lepiej pilnowac tego żeby nie ciągać się z upierdliwym urzędnikiem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piatek44    0

Czy osoba będąca na rencie chorobowej (KRUS) może składać wniosek o dotację? ewentualnie czy może przejść na taką rentę po złożeniu wniosku i być na niej do złożenia wniosku o wypłatę 1 raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek327    1

Znalazłem taki zapis w rozporządzeniu :

 zakłada, że:

a) stałe miejsce wykonywania działalności pozarolniczej, które zostanie wskazane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w przypadku inwestycji niezwiązanych z nieruchomością, znajduje się w miejscowości, o której mowa w § 2 ust. 5,

Wcześniej zamiast stałe  było słowo ''główne". Czy to oznacza że działalność musi być stacjonarna? Chciałem otworzyć mobilny warsztat samochodowy. Czy będzie z tym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziula_mw    0
Dnia 14.02.2022 o 12:44, masa24 napisał:

Możesz. 

Tylko te 30 % musisz wydać przed złożeniem II raty.

Dnia 14.02.2022 o 20:42, kopmandos napisał:

Składając wniosek o zamianie biznesplanu muszę agencji wysłać sam biznesplan i tabelkę z exela czy cały wniosek o przyznanie pomocy plus biznesplan .

Pozdrawiam 

Wniosek tez, czyli  strony które zmieniasz i strony z podpisami

Dnia 2.02.2022 o 11:49, zetorr6441 napisał:

Dostał już ktoś może odpowiedz na odwołanie ze stolicy?

2.5miesiąca i cisza

tak, po 6 miesiącach od odwołania i 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arol72    0

Witam szanowne grono. Czy jest możliwość przejścia na tzw. podwójny KRUS, rozpoczynając działalność pozarolniczą na dofinansowanie 6.2?  Byłem w KRUS-ie i pani mi powiedziała że tak, tylko nie mogę przekroczyć rocznego podatku coś ponad 3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352
3 godziny temu, arol72 napisał:

Witam szanowne grono. Czy jest możliwość przejścia na tzw. podwójny KRUS, rozpoczynając działalność pozarolniczą na dofinansowanie 6.2?  Byłem w KRUS-ie i pani mi powiedziała że tak, tylko nie mogę przekroczyć rocznego podatku coś ponad 3000

Jezeki w momencie otwierania działalności będzie 36 mc ciągłego ubezpieczenia w krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arol72    0

Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂.

Proszę jeszcze o odpowiedź na takie pytanie:

Czy w zakładanej działalności można wybrać kilka kodów PKD, czy można chociaż dwa, czy musi być wybrany tylko dokładnie jeden?

Doszedłem do info że teoretycznie można do 10, ale czy to działa też przy dofinansowaniu 6.2?

Edytowano przez arol72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343
arol72 napisał:

Witam szanowne grono. Czy jest możliwość przejścia na tzw. podwójny KRUS, rozpoczynając działalność pozarolniczą na dofinansowanie 6.2?  Byłem w KRUS-ie i pani mi powiedziała że tak, tylko nie mogę przekroczyć rocznego podatku coś ponad 3000

Przy kwocie wolnej 30 tys raczej ciezko ale pilnowac sie trzeba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352
45 minut temu, arol72 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂.

Proszę jeszcze o odpowiedź na takie pytanie:

Czy w zakładanej działalności można wybrać kilka kodów PKD, czy można chociaż dwa, czy musi być wybrany tylko dokładnie jeden?

Doszedłem do info że teoretycznie można do 10, ale czy to działa też przy dofinansowaniu 6.2?

Do 3 kodów wspieranych w ramach wniosku . Można dopisywać więcej ale uważać żeby nie byko zarzutu ze kupiony sprzęt będzie wykorzystywany do innych działalności niż kody wskazane we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazynaagro    0

Około tygodnia zostało u mnie na wypłate pieniędzy pierwszej raty (minęło prawie trzy miesiące). Mam pytanie co jeśli pieniądze nie wpłyną w tym czasie bo na to się zapowiada. Czy można założyć sprawę w sądzie i żądać odszkodowania, ze nie wywiązali się z umowy, a ja mam zlecenia od klientów ale nie mam narzędzi do pracy? Przypomnę , że działalność zarejestrowana od lipca, bo wtedy przyszła pozytywna decyzja.

A teraz luźna przemyślenia, policjańci dostali podwyżki jakieś 500netto, wojskowi za to, że pierwszy raz od 80 lat ruszyli dupe pod białoruską granicę dostali podwyżki, lekarze, ratownicy, pielęgniarki + 100% maksymalnie do 15 tys. ( z tym że lakarze mogą brać dodatek w kilku szpitalach, więc tu rekordy są około 100 tys.zł. miesięcznie).

O więkrzych podwyżkach dla urzędników nie słuszałem, protestować się boją bo połowe można by zwolnić, a grup które dostały podwyżke prezes Jarosław nie zwolni bo wręcz więcej by się przydało.

To urzędnicy kombinują jak mogą, zwolnienia covidowe, zwlekanie z wykonaniem pracy. Ja podobnie zachowywałem się w firmie jak nie chcieli dać podwyżki, poprostu spadła moja wydajność o połowę, a ,że wiedziałem, że firma potrzebowała osób na moim stanowisku to nie bałem się zwolnienia i po miesiącu ściemniania była podwyżka, więc pracownikom urzędowym wcale się nie dziwie bo sam bym tak robił na waszym miejscu. Chore jest państwo i cały ten system, który zamiast uprościć i wywalić połowę urzędników, a pozostałej połowie dać solidne podwyżki tylko niech czują bata, że mogą być zwolnieni. Ale pis się boi stracić wyborców. 

Do takich wniosków doszedłem po tym jak od grudnia 2020 do lutego 2022 schodzi żeby rozpatrzyć wniosek o dotację i wypłacić pieniądze! Ludzie 15 miesięcy a pinindzy ni ma, a inflacja zeżarła przez ten czas jakieś 30% dotacji.

Dziękuję ci pisie. W ostatnich wyborach popełniłem ten błąd i głosowałem na was, ale za to co wyprawiadzie, za srandemie, za polski wał, za rozdawnictwo żeby kupować głosy, za to że komlikujecie zamiast ułatwiać,  tym razem zagłosuję na Konfederacje i mimo, że do wyporów jeszcze sporo czasu już rodzinę namówiłem i znajomym wpajam to samo we łby zryte przez oglądanie mediów głównego nurtu.

Edytowano przez grazynaagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7418

To po co bierzesz zlecenia jak nie masz narzędzi? 🤔 Mają 3msc, a możliwe, że dostaniesz jeszcze odroczke... Jaki sąd przyzna Ci rację? Chyba wioskowy...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343
grazynaagro napisał:

Około tygodnia zostało u mnie na wypłate pieniędzy pierwszej raty (minęło prawie trzy miesiące). Mam pytanie co jeśli pieniądze nie wpłyną w tym czasie bo na to się zapowiada. Czy można założyć sprawę w sądzie i żądać odszkodowania, ze nie wywiązali się z umowy, a ja mam zlecenia od klientów ale nie mam narzędzi do pracy? Przypomnę , że działalność zarejestrowana od lipca, bo wtedy przyszła pozytywna decyzja.

Jakie wojewodztwo i jaka działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    162

Tak, tak, tak wina rządzących że jest wirus oraz mamy taką inflację. A może też wina tego iż Rosja próbuje coś zdziałać militarnie? U nas kto by nie rządził i tak będzie źle dopóki nie będzie jakiegoś odświeżenia wśród szeregów. Do tego za mocno jesteśmy podzieleni. Co do wniosku. Takie są zasady rozpatrywania wniosków, mają określony czas i tego się trzymają. Nowy nabór jest a tu jeszcze kolejny wstecz nie jest rozpatrzony. U mnie z poprzedniego naboru czekałem ponad 2,5 roku na wypłatę pieniędzy tz. pierwszej raty. Widząc co się dzieje na świecie jeszcze przed pozytywną decyzją na otrzymanie dofinansowania postanowiłem w swój biznes zainwestować własne środki. Nie mając tak dużej kwoty wolnej, pożyczyłem na szczęście bez oprocentowania (po wypłacie 1 raty odrazu uregulowałem) to była najlepsza decyzja. Obecnie podjąłem zła decyzję z pszenicą i to jest taka zmienność nastroi. Najgorsze jest to że w głowie dłużej siedzą straty poniesione niż te udane zyski 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7418

Błagam Was chociaż tutaj nie zaczynajcie o polityce.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopmandos    0

Czy można zastać vatowcem przed decyzją z agencji o zmianie biznesplanu. Czy jest ktoś na forum co tak zrobił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazynaagro    0
2 godziny temu, pedro2 napisał:

To po co bierzesz zlecenia jak nie masz narzędzi? 🤔 Mają 3msc, a możliwe, że dostaniesz jeszcze odroczke... Jaki sąd przyzna Ci rację? Chyba wioskowy...

Miałem na myśli, że są zlecenia ale ich nie biorę bo nie ma czym robić, a zus trzeba płacić. Jeśli nie wypłacą w ciągu 3 miesięcy to oni nie wywiążą się z umowy zawartej między dwoma stronami. Jeśli była by ewentualna odroczka, choć nie wiem na jakiej podstawie, to ciekawe czy będzie można zawiesić działalność skoro oni się nie wywiążą, bo i tak już ponad pół roku płacę.

2 godziny temu, pawelol111 napisał:

Jakie wojewodztwo i jaka działalność?

Województwo mazowieckie, w Radomiu rozpatrują, branża produkcja/budowlanka, nie jakiś lewy interes żeby tylko kasę wyciągnąć jak pewnie z połowa wniosków, punktów było dużo bo było złożone na 250 tys. plus innowacyjność i szkoła, i gmina z wysokim bezrobociem. Nie jedna osoba złożyła zapewne na osobówkę albo jakiś biznes ''na szukę'' i już samochodem po wsi jeździ, a tu człowiek chce maszyn nakupować i PRACOWAĆ, a tu mi kolega wyżej pisze, że odroczka może być... MASAKRA

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Błagam Was chociaż tutaj nie zaczynajcie o polityce.

A czemu nie? To kto jest odpowiedzialny za tą opieszałość? 15 miesięcy czekania! Kto zarządza tym bałaganem? Ja tu widzę wine parti rządzocej.

2 godziny temu, krychu napisał:

Tak, tak, tak wina rządzących że jest wirus oraz mamy taką inflację. A może też wina tego iż Rosja próbuje coś zdziałać militarnie? U nas kto by nie rządził i tak będzie źle dopóki nie będzie jakiegoś odświeżenia wśród szeregów. Do tego za mocno jesteśmy podzieleni. Co do wniosku. Takie są zasady rozpatrywania wniosków, mają określony czas i tego się trzymają. Nowy nabór jest a tu jeszcze kolejny wstecz nie jest rozpatrzony. U mnie z poprzedniego naboru czekałem ponad 2,5 roku na wypłatę pieniędzy tz. pierwszej raty. Widząc co się dzieje na świecie jeszcze przed pozytywną decyzją na otrzymanie dofinansowania postanowiłem w swój biznes zainwestować własne środki. Nie mając tak dużej kwoty wolnej, pożyczyłem na szczęście bez oprocentowania (po wypłacie 1 raty odrazu uregulowałem) to była najlepsza decyzja. Obecnie podjąłem zła decyzję z pszenicą i to jest taka zmienność nastroi. Najgorsze jest to że w głowie dłużej siedzą straty poniesione niż te udane zyski 😁

Inflacja to w dużej mierze wina rządzących(poza cenami energi). Wstrzymali gospodarki i wpuścili mnóstwo pieniędzy firmom, znam przypadek, że firma bardzo prężnie działająca dostała 6mln zł od Państwa. Jaki wirus? Ta grypa? Wyłącz tvp , a pooglądaj niezależne media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

Idźcie pogadać gdzie indziej . Tu są informacje przydatne dla osób które zamierzają złożyć lub złożyły wnioski 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazynaagro    0
Przed chwilą, masa24 napisał:

Idźcie pogadać gdzie indziej . Tu są informacje przydatne dla osób które zamierzają złożyć lub złożyły wnioski 

Przecież ostrzegam osoby ,które zamierzają złożyć w niosek ,żeby brały pod uwagę jak się może sytuacja potoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352

Koniec naboru + przynajmniej 6-8 mc do decyzji , potem 90 dni na wypłatę od złożenia 1 wniosku o wypłatę . Większość o tym wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazynaagro    0
32 minuty temu, masa24 napisał:

Koniec naboru + przynajmniej 6-8 mc do decyzji , potem 90 dni na wypłatę od złożenia 1 wniosku o wypłatę . Większość o tym wie 

U mnie ponad pół roku minęło od złożenia pierwszego wniosku o płatność( były błędy, a wniosek i cały biznesplan przygotowywała chyba najbardziej znana firma w internetach co wnioski wypełnia). Póżniej trzeba było ponownie załatwić dokumenty z zusu jak by nie mogli sprawdzić , że działalność jest zarejestrowana, złożenie drugiego wniosku i tak zamiast 90dni ponad pół roku zleciało i kto wie ile jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kratka16
      Witam jestem nowy na forum.Mam pytanie odnosnie mojego taty gospodarstwa z tego wzgledu ze juz sami nie wiemy co robic.Do tej pory mamy okolo 4ha ziemi chdujemy krowy 3szt swin 20 tucznikow rocznie.Myslelismy nad uprawa warzyw ale nasza gleba to IV,V i VI.Mam pomysl odnosnie obory ma ona wymiary szer 9m a dlugosc 7m mam zamiar tam wstawic dwa rzedy po 7 krow czyli razem 14.Byly by to krowy rasy simental.Mam zamiar od tych krow odchowywac byki okolo 20-30 bylyby w stodole i troche wybiegu okolo 0,5 ha.Czy zabrac sie za chodowle trzody chlewnej okolo 30 macior i 100 tucznikow na rzut odchowac a prosieta sprzedac.Sprzet jaki dysponuje to ursus 360 plug 3,siewnik,sadzarka,przyczepa 4,5t,kosiarka rotacyja,przewracarka,brony,kultywator,cyklop.Mam do was prozbe poniewaz nie wiem za co sie zabrac tata jest za krowami a ja jestem za trzoda.Z gory dzieki za odp.
    • Przez ranczerka
      Witam serdecznie , ostatnio zrobiło się głośno w związku w ryczałtem w gospodarstwach a vatem na działalność pozarolniczą .
      Opiszę może sytuację :
      gospodarstwo jest na ryczałcie , ja prowadzę działalnośc pozarolniczą i rozliczam się z vat , mąż rózniez prowadzi działalność i rozlicza się z vat . obydwoje mamy inne numer Nip .
      Chcemy przejść z gospodarstwem na Vat .
      W związku z tym iż maż planuje rozszerzyć swoja działalnośc ( nie związaną z rolnictwem ) planowaliśmy gospodarstwo dopisać do mojej działalności . czy jest to możliwe??? urząd skarbowy mówi że ... nie ponieważ decyzje o dopłatach dostaje mój mąż ( ja jestem pełnomocnikiem )
      ewentualnie czy istnieje mozliwośc przepisania w agencji numeru gospodarstwa na mnie?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Misiek55
      Witam.!
      Chciałbym się spytać czy ktoś z użytkowników otrzymał dofinansowanie "różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w roku 2012 i kupuje sprzęt rolniczy z tego właśnie dofinansowania. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wystawianie faktur VAT, założenie firmy oraz wypłata pieniędzy przez ARMiR
    • Przez bartlomiejstanek
      Witam od dzieciaka interesuję się rolnictwem zawsze chciałem mieć kawałek pola i coś na nim uprawiać mięć ciągnik i kilka maszyn i coś u hodowanego dla siebie np świnkę, króliki, kurki,kaczki i naszła teraz dla mnie nadzieja sąsiad ma do sprzedania gospodarstwo ponad 2 ha+ las z domem stodołą sporym ogródkiem chciałbym to kupić ale jest jeden spory problem pole jest na strasznym ugorze nieuprawianym wieki kiedyś tam były porzeczki jest jeszcze ok 40 arów pola takiego bardziej równego tam były ziemniaki i zboże całe pole jest na stronę północną myślałem aby na górze uprawiać kawałem zboża i ziemniaków a co z tym hektarem przeszło ugoru hodowla osłów / danieli /koni doradzicie co z tym zrobić czy opłaca się wydać na to ze 150 tysięcy na pewno czy lepiej szukać gospodarstwa w tej samej cenie na prostym gdzieś dodam że klasa ziemi jest tu 6 sam kamień z jakimś iłem i glinom dołaczam zdjęcia tego ugoru. z góry dzięki za pomoc




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj