Krakers16

Kredyt Hipoteczny

Polecane posty

Nikita_Bennet    317
Trochę odgrzeję temat. Pytanie do osób zorientowanych w kredytach. Posiadam 12 ha ziemi rolnej jakie są możliwości uzyskania przeze mnie kredytu hipotecznego na zakup ziemi za około 70 tyś? Z góry dziękuję za pomoc.

Podobna sprawa, chcę kupić ziemię ale nie na mnie tylko na tatę (długa historia bo nie chcę na razie zwiększać powierzchni swego gospodarstwa). Dochody moje są takie że co kwartał bank albo zostawia na e-koncie info że mogą dać mi kredyt albo dzwonią z banku że np przez 2 tygodnie mają dla mnie promocję i 45tys konsupcyjnego mogą dać (trochę oprocentowanie wysokie). Resztę by się znalazło. Koszt zakupu myślę że nie przekroczy 60-65tys. Grunt przy moim.

 

Polecam bank BGZ kredyt Agro -Ekspres mysle ze spokjnie go dostaniesz , decyzja w jeden dzien :)

Zakup gruntu w moim przypadku w przetargu ale nie ANR, wpłata całości w ciągu 7-14 dni. Więc zależy mi aby szybko były dostępne środki.

 

Może ktoś wie gdzie można tanio kredyt wykombinować z szybką decyzją i sensownym oprocentowaniem?

Rozważam część kasy wziąć na siebie, część może na tatę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mgielka    0

Hej a wiecie coś na temat banku paribas?

Proponują mi kredyt fabryczny na ciągnik, i osobny na sprzety nawet nie zle towygląda ale oprocentowanie zmienne oparte o wibor i tak się cykam tu mam 5% na ciągnik i 6 na sprzęty natomiast w BS mam stałe oprocentowanie 6% no i sama nie wiem mam jeszcze oferte z WBK aletego banku to już wogóle nie znam macie jakies doświadcznia ztymi bankami? nadmieniam że kredo idzie na 8 lat więc za szybko się z nim nie uporam no i w BS nie mam żadnych kosztów dodatkowych pomijając prowizje 1% w BS i 1,5% w PARIBAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cześć,

 

Pracuję w banku. Nie mamy co prawda typowych kredytów dla rolników na zakup sprzętu czy ziemi, ale udzielamy kredyty rolnikom. Liczymy zolność na podstawie faktur ze sprzedaży. Mam w ofercie gotówkę do 150 tys zł bez zabezpieczenia ( szybka decyzja kredytowa) jak i pożyczki hipoteczne ( tutaj procedura trwa nawet około miesiąca). Mamy również zwykłe hipoteki na budowę domu. Gdyby ktoś był zainteresowany, albo chciałby tak zwyczajnie dopytać o jakieś sprawy związane z kredytami podaję mój prywatny adres mailowy: barbara.kbm@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Paribas bank chyba ostatnio odkupił BGZ od rabobanku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ja miałem kredyty w BNP Paribas. Jestem mega zadowolony. Trafiłem na fajną babkę, która mi pomogła (zamiast całej kwoty kredytu na 13 tyś. zaproponowała kredyt na 10,5 tyś a reszta jako "promocja" bez %). Ja papiery załatwiałem w Warszawie.

BNP nie jest bankiem gdzie masz konto za 0% i inne "darmoszki". Mam u nich ror, kredytówkę i nie narzekam. Mają często fajne promocje na kredyty więc się opłaca. Za obsługę mają u mnie 5 (nie są nachalni przez telefon).

Co do wyboru oferty, to musisz porównać z innymi.

BNP podpisało list intencyjny że chce przejąć BGŻ, także niedługo wiewiórek może już nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

wiewiórki raczej będą bo BGZ należąc do Rabobanku utrzymywał wiewiórki. BNP Paribas Bank raczej nie zrezygnuje z marki jaką ma BGZ (i wiewiórek ;) ).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

A ja mam nieco inne pytanie. Chciałem wziąć kredyt preferencyjny na zakup nowej maszyny z linii nMR. Maszyna ok 400 netto i chciałbym żeby tylko ta maszyna była zabezpieczeniem kredytu.

Czy orientuje się ktoś jaką kwotę kredytu może zabezpieczyć taka maszyna? Pytałem oczywiście w regionalnym BS ale babka tak zakreciła że sam już nie wiem. Twierdziła że trzeba zabespieczyć 150% kwoty kredytu, to mówie jej że ok 140k bym był wstanie wyłożyć a ona mi na to że to za mało bo biorą 75% maszyny i musiałbym jeszcze jakąś działkę zastawić. Nie miałem czasu dyskutować ale wyszło że maszyna warta 400 netto może zabespieczyć 2/3 * 75% = 50% wartości czyli połowe a na tyle to mnie w tej chwili nie stać.

 

Jeszcze bym miał pytanie jaki byłby koszt ubezpieczenia na rok takiej maszyny, napiszcie z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mgielka    0

w BS mam kredo na sprzęty połowe zabespieczenia stanowi jedena maszyna a resztę zabespiecza dwójka poręczycieli.tak że da się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Biorę teraz kredyt agro expres w BGŻ i mam takie pytanie do posiadaczy takowego kredytu jak wyglada sytuacja tych co skorzystali z niego ,zadowoleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Kredyt w BGŻ jest skonstruowany trochę inaczej niż inne kredyty,to raczej taki debet ,jeśli go dostaniesz ma sz 5 lat żeby go spłacić a przez te 5 lat spłacasz same odsetki,jeśli chcesz całą kwote możesz wplacić w dowolnym momencie w 1 roku lub w 5 i to jest fajne bo wiadomo w rolnictwie raz jest dużo kasy w jednym momencie a czasem jest bida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą ofertą na rynku  jest pożyczka hipoteczna w City handlowy. Jej  Oprocentowanie wynosi 3,33% - 4,84%, marża 1,39% - 2,90% a prowizja 1% - 4%. Kredytobiorca może uzyskać nawet do 70% wartości nieruchomości. Taką pożyczkę można wykorzystać na dowolny cel.


 

Ulicafinansowa.pl - Nowatorska porównywarka finansowa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Bierze ktoś hipoteczny w BGŻ ? Ja powoli zaczynam myśleć bo za coś budowę trzeba skończyć... Jakie warunki ? Interesuje mnie tylko BGŻ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Przejdż się do oddziału ,wszystko Ci wyjaśnią , w tej chwili jest promocja, nie ma prowizji,oprocentowanie 6 procent ,wazne nie masz równych miesiecznych rat ,kwoty ,dowolne możesz wpłacać kiedy Ci wygodnie ,odsetki płacisz tylko od tego co pobierasz z konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonaa92    0

Oferty największych banków niewiele się od siebie różnią (to możecie przejrzeć trochę ofert http://homebanking.pl/kredyty/kredyty-mieszkaniowe/) - choć oprocentowanie i prowizja są zazwyczaj w innych kwotach, to ostatecznie raty wyglądają podobnie. Decydującym kryterium wyboru w sprawie kredytu powinny być opinie o banku, głoszone zarówno przez profesjonalistów, jak i zwykłych obywateli - czy bank robi problemy gdy spóźniamy się z ratą, jak dużo przeprowadza eksmisji, czy wykazuje chęci do negocjacji z klientami, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olgam    0

Owszem, opinie o banku też są ważne, a często ludzie o tym zapominają przy wyborze kredytu...

Warto także pamiętać, że, jak piszą na http://finansowy360.pl/kredyty,ac244/jakie-warunki-trzeba-spelnic-zeby-dostac-kredyt-hipoteczny,8435  " w niektórych bankach wysokość wkładu własnego wpływa na wysokość marży ". Dlatego warto pomyśleć, o większym wkładzie własnym, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tom766
      Jak w tytule czy dostane kredyt na gospodarka 40Ha z maszynami i zabudowa na wielkosć 800tys. Mam teraz tylko prace
    • Przez jarekvip99
      Chcialem sie cos dowiedziec. mamy zamiar kupic zimie cala wartosc to 200tys. i teraz czy lepiej wziasc preferencyjny kredyt na 10 lat i 3% odsetek czy CSK i 9% odsetek na 5 lat? No wlasnie babka w banku powiedziala ze 3% procent odsetki w preferencyjnym tak? bank to bank spoldzielczy a jesli chodzi o CSK to przyjalem ze 9% odsetek bo babka cos nie mogla pojac o jaki kredyt mi chodzi;/ Przyjmijmy ze 20% wklad wlasny wiec zostaje 160tys.
      160tys na 10 lat przy 3 % to ololo 24tys odsetek wiec razem splacam 184tys.
      CSK Panstwo splaci 35 procent czyli 56 tys kredytu reszta czyli 104 tys na 5 lat i 9% to 23400 odsetek czyli splace 127400 kredytu dla mnie to oplacalne bo raz ze szybciej splace bo 5 lat a dwa duzo mnie. preferencyjnego na 5 lat bym nie dal rady bo raty by byly duzo wyzsze.
      teraz jeszcze pytanie panstwo splaca to 35 procent ale w dwoch ratach czyli na poczatek 75% to by bylo 56000 x 75% = 42000 a na koniec kredytu 14 tys. to jesli Panstwo na poczatek placi 75% tego co ma zaplacic to czy moj kredyt to bedzie 104 tys czy 118tys bo to 25 % jeszcze co na koniec splaca?
      Czy wszystko mniej wiecej dobrze napisalem? niech wypowie sie ktos co mial z tym kredytem doczynienia? czy na pewno oplaca mi sie brac ten kredyt niz preferencyjny? jakie sa dokladnie odsetki na ktory kredyt?
    • Przez murarzxd
      Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez farmer_89
      Witam, chce za pieniędze otrzymane z programu Mlody rolnik zakupić nowy ciągnik ale by tego dokonać musze wziąć kredyt i do was pytanie jaki ten kredycik mam wziąć ? fabryczny? czy inny, jak to wygląda, na jakich zasadach? ile bym zaplacil odsetek, a potrzebuje zaporzyczyc się na 50 tys zl
    • Przez Zico99
      Witam wie ktoś może czy są jeszcze w woj. wielkopolskim kredyty preferencyjne na zakup ziemi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj