Zaloguj się, aby obserwować  
rambit666

co zrobić z działką 17 arów?

Polecane posty

rambit666    0

witam w nowym roku,mam pytanie-co zrobić na działce 17 a?rośnie 100 jabłoni,25 letnich,do wycięcia,3 dorodne sosny,piękny,4 metrowy jałowiec.mieszkam w mieście,działka 3 km od m.zamieszkania,mam parę narzędzi,jest szopa.w tym roku,jak patrzyłem na ceny na zieleniaku i na giełdzie w Sandomierzu,to wszystko było drogie!!może opłaci się dla siebie trochę warzyw i owoców?rozsadę,np.papryki ,pomidorów mogę robić w mieszkanu,już to robiłem.aha jabłonie to rubin,gala,golden,parę boskopów,szczepić nie ma co,co drugi pień ma raka,wcześniej wyciąłem 4 śliwy,bo na pniach już rosły grzyby i wiecznie były mszyce.morele i brzoskwinie nie wchodzą w rachubę,15 wiśni rosło 3 lata,weszła woda i zgniły,wcześniej miałem kilka leszczyn i pięknie owocowały.tak więc ponawiam pytanie co z tym zrobić?kwiaty odpadają,jedynie mogą być byliny i krzewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Nie jestem żadnym ogrodnikiem, ale moje zdanie jest takie:

Warzywa jak najbardziej mogły by być na własny użytek.

Zastanawiałeś się nad czarną porzeczką, w tym przypadku oczywiście zbiór ręczny. Może za krzaczyć teren bzem czarnym u mnie zrywa się dziko rosnące krzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rambit666    0

myślałem o czarnej porzeczce,malinie,borówce amerykańskiej,aronii,truskawce,ale co wybrać?nie wiem ,czy gdzieś w okolicy jest skup bzu czarnego albo jarzębiny,a wkoło mojej działki jest tak wybite chemią-sady,że nie ma żadnych chwastów,o pieczarkach czy pokrzywach nie wspomnę,nawet skrzypu i perzu nie ma !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Ja bym tam posiał jakieś małe wymagające warzywa na własne potrzeby,buraki,kartofle,fasolka szparagowa,cebula i z owocowych truskawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Witam piszesz że masz tam 3 dorodne sosny , nie warz się ich ściąć bez zezwolenia z urzędu gminy lub miasta bo jak ktoś się skapnie to nie wypłacisz się do końca życia .Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sosna zezwolenie podstawa, napiszesz, że na użytku rolnym i jest (dobrze piszesz). Ale nie tak szybko z ziemią! Po wcześniejszym sadzie 25lat (bo tak to rozumiem, do wycinki), pozostaje gleba bardzo wyjałowiona i silnie zachwaszczona z korzeniami! Musisz ją uprawiać przez 3 lata, siać i orać, żeby ona nabrała witalności, nie zapomnij też wapnować. Dopiero po tych dajmy nato 3 latach możesz ponownie zrobić nasadzenia, jeśli chcesz żeby coś tam plonowało przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol12332
      Witam. Mam pytanie co do wielkości działki. Ile potrzeba arów, żeby pomieścic dom, silosy, wiaty, hale, obore wolnostnowiskowa dla 50 krow + jakieś pastwisko i rożne rzeczy potrzebne do hodowli krow. I ile grontow ornych(i co nanich siać) i łak dla tej ilosci bydla?
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj